Her Ayrıntısı ile 29 Modern Salon Fikirleri

Asla modası geçmeyen klasik bir tarz ve çağdaş tasarımdan hoş bir değişiklik olabilir. Modern dönemi en iyi örnekleyen bazı iç dekorasyon fikirlerine bakalım.

Beyaz duvarlar.

Beyaz veya hafif beyaz olmayan renkli duvarlar, odayı gerçekten açan geniş bir görünüm oluşturmak için mükemmeldir. Beyaz ayrıca ışığı yansıtır ve aksi takdirde karanlık görünen odalara doğal aydınlatma getirir.

Ahşap yongası ve kalın duvar kağıdı genellikle modern görünüme elverişli değildir. Boyalı duvarlar çok daha iyi görünüyor. Tabii ki bu, duvarların iyi durumda olması gerektiği anlamına gelecektir, bu nedenle duvarlara taze sıva almanız veya dolgu macunu kullanmanız ve daha sonra boyama için yeterince pürüzsüz hale getirmek için onları zımparalamanız gerekebilir.

Açık tuğlalar veya kontrplak duvar panelleri de duvarlardan en az birinde veya bir duvarın bir bölümünde güzel görünüyor.

Çıplak zeminler.

Çıplak zeminler harika bir fikirdir, yine ahşap veya fayansın iyi durumda olması gerektiği anlamına gelir. Laminat parke uygundur, ancak gerçek ahşap döşeme tahtaları kadar otantik modern değildir. Bu, döşeme tahtalarını düzlemlemeniz ve verniklemeniz gerektiği anlamına gelebilir. Çıplak zeminler, dönemin tipik temiz, minimalist görünümüne yardımcı olur.

Halıların kullanıldığı yerlerde genellikle yünlü ve nötrdürler. Halılar genellikle sehpalar, sandalyeler ve kanepeler gibi mobilyaların altına yerleştirilir.

Mobilyalar ve aksesuarlar.

Modern oturma odası çok açık planlıdır. Mobilya ve aksesuarlar deri, tik ve keten gibi doğal malzemelerde daha iyi görünür, ancak plastik ve kalıplanmış kontrplak da yaygın olarak kullanılır. Cilalı metal, masa ve sandalye bacakları ve çerçeveleri için zaman periyoduna uyan iyi bir görünümdür. Yerden kaldırılmış mobilyalar odanın açık kalmasına yardımcı olur ve odaya havadar bir his verir.

Perde yerine panjur büyük, tam boy pencereler için iyidir. Pencereleriniz küçükse, perdeleri kullanmak iyi olabilir, ancak mümkün olduğunca nötr görünmesini sağlayın, duvarların rengiyle keskin bir kontrast oluşturan çiçek desenleri veya renkleri yoktur.

Aydınlatma için, abajurları deneyin ve kaçının, ancak abajurlar kullanıyorsanız, dairesel tipler harika. Gömme spot ışıklar iyi bir fikir olsa da, bazı insanlar için zor olabilecek sahte bir tavan inşa etmeyi gerektirecektir. Zemin lambaları da iyi bir görünümdür, yine cilalı metal kullanmak için en iyi malzemelerden biridir.

Bir cevap yazın