Her Evi Renklendirmeye Yardımcı Olacak 9 Oturma Odası Halı Fikri

Oturma odasının Amerikalıların evlerinde en sevdiği oda olduğunu biliyor muydunuz?

Sizinki de favorinizse ancak dekorasyon tam istediğiniz gibi değilse, yükseltme zamanı gelmiş olabilir.

image - Her Evi Renklendirmeye Yardımcı Olacak 9 Oturma Odası Halı Fikri
Her Evi Renklendirmeye Yardımcı Olacak 9 Oturma Odası Halı Fikri

Düşünmeniz gereken bir öğe halıdır. Yanlış olanla oda dağınık görünecek ve oda yoksa çok boş görünecektir. İki büyük hayır!

Öyleyse, herkesin ev dekorasyonu oyununu geliştirecek dokuz oturma odası halı fikrinden geçerken okumaya devam edin!


Ayrıca Oku:


  1. Gölge Baskı

Yani tek renkli bir halıdan biraz daha heyecan verici bir şey istiyorsunuz, ancak renkli bir desenle tam anlamıyla gitmek istemiyorsunuz. Çözüm basit: ombre baskıyı seçmek.

Bu görünümle halınız çok çarpıcı olmayacak, ancak yine de odanızda zevkli bir ifade parçası olacak. Karastan halıları gibi markalar, ombre görünümünde birçok renk ve stil sunar, bu nedenle kesinlikle oturma odanıza mükemmel uyan bir tane bulacaksınız.

  1. Katmanlı Kilim

Tamamen benzersiz olmak istiyorsanız, katmanlı bir görünüme gitmek kesinlikle iyi bir seçimdir. Sonuçta, kaç kez birinin evini ziyaret ettiniz ve üstünde daha küçük olan büyük bir halı gördünüz?

Halıları katlarken doğru kombinasyonu seçmeniz önemlidir. Tahmin edebileceğiniz gibi, birlikte anlam ifade etmeyen iki çılgın modele giderseniz, tüm görünüm çok zorlaşacaktır.

Kazanan bir çift halı seçtiğinizden emin olmak için iyi bir teknik, daha büyük halı için bir temel renk seçmek ve ardından seçtiğiniz renge göre üst halı için daha cesur bir seçim yapmaktır.

  1. Geri Dönüşümlü Halı

Daha yeşil bir eve seyahat ediyorsanız, sürdürülebilir bir halı satın almak kesinlikle atmanız gereken bir adımdır.

Önerimiz, geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış olanı aramanızdır.

Çevre bilincinin hızla artmasıyla, bu tür ürünler bulmak daha kolay ve daha kolay hale gelir ve birini satın almak, insanların ürettiği atık miktarına katkınızı azaltacağınız anlamına gelir. İyi iş!

  1. Nervürlü Halı

Halılar genellikle iki nedenden biriyle öne çıkar: renkler veya doku. Oluklu halılar için kesinlikle ikincisidir.

Bu tür bir halı ilk başta herkesin dikkatini çekmeyebilir, ancak onu yakından gördüklerinde (ve daha fazlasını hissettiklerinde) misafirleriniz kesinlikle onu seveceklerdir. Bakın, hepsi birlikte yürüyebileceğiniz, oturabileceğiniz ve uzanabileceğiniz en rahat yüzeylerden birini oluşturan küçük çıkıntılardan yapılmıştır.

Mümkün olan en şık oturma odasına sahip olmak istiyorsanız, mütevazı ama şık, nervürlü halılar ideal seçimdir!

  1. Halı Fayansları

Odanın ortasında sadece bir halı istemiyorsanız, ancak tüm zeminin halıyla kaplanmasını istiyorsanız, fayans kullanmak gerçekten güzel görünebilir.

İki rengi, iki deseni veya bir rengi tek bir desenle birleştirmek isteyip istemediğinizi, karo halı kullanmak size oda dekoru için çok daha fazla yaratıcı özgürlük sağlar.

Estetiğin yanı sıra karo halıların bir ekstra avantajı vardır. Küçük bir kaza geçirir ve üzerine biraz şarap veya kahve dökerseniz, halının tamamını değil, yalnızca lekeli karoyu değiştirmeniz gerekir. Daha kolay ve daha ucuz!

  1. Tropikal Esintili Halı

Güzel çiçekler ve dev yapraklar görmek için her gün aşağıya baktığınızı hayal edin. Tropikal esintili bir halıyla bunu yapabilirsiniz!

Canlı renkleri ile, oldukça nötr bir oturma odası dekoruna sahipseniz ve onu biraz daha heyecanlı hale getirmek istiyorsanız, bu halı türü mükemmeldir. Oturma odanız o kadar nötr değilse, biraz fazla olabileceği için halı seçiminizi yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz.

Unutmayın, ev dekorasyonu tamamen denge ile ilgilidir!

  1. Friz

Siz ve ailenizin rahatça uzanabileceği bir halı istiyorsanız, friz gitmenin bir yoludur.

Tıpkı daha önce bahsettiğimiz nervürlü halılar gibi, bir friz halı da doku ile ilgilidir.

Bu tür bir halı, sonunda küçük bukleler gibi görünen ve hayal edebileceğiniz en kabarık halıyı oluşturan bükülmüş malzeme parçalarından yapılmıştır. Doku tek başına oldukça benzersiz olduğu için önerimiz halınızı nötr bir renkte almanızdır.

  1. Geometrik Baskı

Halınızın türünün tek örneği olmasını istiyorsanız, ancak renkleri ile öne çıkmasını istemiyorsanız, geometrik bir halıya gitmek harika bir seçimdir.

Basit bir üçgen desenine veya güzel Fas çardağı gibi daha karmaşık bir desene gidebilirsiniz ve gri ve beyaz gibi nötr renkler seçseniz bile halınız büyük bir açıklama yapacaktır.

Zamansız bir görünüm istiyorsanız, basit bir geometrik baskı seçmek de iyi bir fikirdir. Bu modeller yıllardır modaya uygun ve bunun yakın zamanda değişeceğini düşünmüyoruz!

  1. Su geçirmez Kilim

Bu son öneriyi estetik nedeniyle değil, pratikliği nedeniyle dahil etmeye karar verdik. Sıvılar nedeniyle lekelenmeyen veya küflenmeyen halılara sahip olmayı kim hayal etmedi?

Bu, özellikle evinizde çocuklarınız varsa alabileceğiniz iyi bir halı türüdür – hepimiz küçüklerimizin ne kadar sakar olabileceğini biliyoruz.

İster nötr renkli, ister çılgın desenli bir halı seçin, su geçirmez olduğundan emin olmak hayatınızı çok daha kolay hale getirecektir.

Oturma Odası Halı Fikirleri: Etrafta Dolaşmak Hiç Bu Kadar İyi Olmamıştı!

İster renkleri, dokusu veya pratikliği nedeniyle olsun, bir halı gerçekten herhangi bir odanın yıldızı olabilir. Ve az önce listelediğimiz tüm fikirlerle, kendiniz için mükemmel olanı seçmek için ihtiyacınız olan tüm ilham kaynağına sahipsiniz.

Onu bulduğunuzda, tüm boş zamanınızı halınızın üzerinde yürümek ve oturma odanızın yenilenmiş görünümüne hayranlıkla bakmak isteyeceksiniz.

Öyleyse ne bekliyorsunuz? Hadi halı alışverişine gidelim!

Oturma odası kilimiyle ilgili başka fikirleriniz varsa, onları da duymak isteriz. Aşağıya yorum yapın!

Bir cevap yazın