Her fiyat aralığı için ev yenileme fikirleri

bahçe-duvar-bahçe-tasarım-büyüleyici-kapalı-duvar-bahçe-avustralya-kentsel-kapalı-duvar-bahçe-kapalı-bahçe-duvarı-blok-kapalı-duvar-bahçe-nasıl-nasıl yapılır kapalı-duvar-bahçe-kapalı-duvar-gard

Ev tadilatları evinizi daha yaşanabilir modern bir alana dönüştürecek ve daha da iyisi mülkünüze değer katacaktır. Yapılacak çok iş varsa, ev tadilatı çok pahalıya mal olabilir ve herkes yeni bir mutfağa veya duvarları yıkmaya binlerce harcama yapamaz. Bununla birlikte, ağır bir fiyat etiketi olmadan yerinizi tazeleyecek birçok küçük DIY projesi var.

Her fiyat aralığı için ev yenileme fikirleri; Hadi bir bakalım:

150 doların altındaki ev yenileme fikirleri

1. Ön kapıyı yeniden boyayın
İlk görünüşün her şey olduğunu söylüyorlar, bu yüzden neden ön kapıya biraz boya vermiyorlar? Belki de nihai ifadeyi vermek için aşağıdaki resimlerde görüldüğü gibi parlak ve cesur bir şeye gidin.

boya-ön-kapı


Kaynak: Katie Ronsenfeld Design

2. Yeni aydınlatma armatürleri
Bir ışık dükkanına girerseniz, sola, sağa ve merkeze sarkan parlak aydınlatma armatürleri göreceksiniz. Bununla birlikte, binlerce dolar olmasa da yüzlerce dolara mal olabilirler, ancak bu, iç DIY becerilerinizle biraz yaratıcı olarak şaşırtıcı bir şeye sahip olamayacağınız anlamına gelmez. Tabak veya cam kavanoz gibi ev eşyalarını kullanarak eviniz için göz alıcı ışıklar yapabilirsiniz.

Mason kavanozu ışıkları


Kaynak: Reclaim World

Bir cam kavanozu hafif yapmak gerçekten çok basit, tek ihtiyacınız olan kavanoz, elektrik kablosu ve birkaç alet. Ne kadar kolay olduğunu görmek için aşağıdaki videoyu izleyin.

https://www.youtube.com/watch?v=zzUAWZ2eyWQ

3. Depo ekleyin
Mutfakta, banyoda ve temelde her odada asla çok fazla depolama alanına sahip olamayacağınız bilinen bir gerçektir. Öyleyse neden sadece yerinizi kirletmeyecek, aynı zamanda bazı parlak renkler ekleyerek odak noktası olarak ikiye katlayacak fazladan raflar veya kitaplıklar inşa etmiyorsunuz.

kendin yap-duvar-depolama-yapılmış-çekmeceler-1


Kaynak: Shelterness

500 doların altındaki ev tadilat fikirleri

1. Perdeleri güncelleyin
Perde malzemeniz gibi en küçük şeyi değiştirmek, bir oda için büyük bir fark yaratabilir. Daha koyu olsaydı, bir odayı daha büyük göstermek için daha açık tonlara değiştirin veya belki de daha yumuşak roma panjurlar veya perdeler için eski jaluzileri tamamen değiştirin.

yeni perdeler


Kaynak: Decormus

2. Yeşillik ekleyin
Evin etrafına saksı bitkileri veya teraryumlar yerleştirerek canlı bitkiler eklerken yapabileceklerinizin sonu yok. Ancak WOW faktörü için çarpıcı bir dikey duvar bahçesi veya yemek meraklıları için yerleşik bir bitki bahçesi inşa etmeye bakın.

dikey bahçe diy

Daha büyük ölçekli dikey bahçeler için profesyonelleri aramak isteyebilirsiniz, ancak benzer bir sonuç elde etmek için canlı resim çerçevelerine benzeyen küçük bahçeler yapın. Önceden hazırlanmış kutular ve duvar cepleri satın alabilir veya inşa etmenin eğlencesini yaşayabilir ve alanınız için benzersiz bir şekilde tasarlayabilirsiniz.

dikey bahçe


Kaynak: Yaygın Olmayan Mallar

3. Bir çatı penceresi ekleyin
Karanlık bir eviniz varsa biraz daha fazla ışık eklemeyi düşünün, yeriniz için harikalar yaratacak ve hemen hemen her şey üzerinde büyük bir etkisi olacaktır. Burası, bir Airtasker tamircisinin, nispeten ucuz bir fiyata bir tavan penceresi kurmanıza yardımcı olmak için kullanışlı olabileceği yerdir.

çatı penceresi


Kaynak: Mimari listesi

1000 doların altındaki ev yenileme fikirleri

1. Dış alanların asfaltlanması
Arka bahçenizin biraz yüz germeye ihtiyacı var mı? Eski finişer eklemek veya değiştirmek eğlenceli alanlarınızı yenileyecek ve ayrıca ön girişinizi süsleyecektir.

kaldırım


Kaynak: Peach Garden

2. Dolapları yenileyin
Eski dolaplarınızı ahşabı sıyırıp yeni bir kat boya ekleyerek yeniden kullanabilir veya yeni dolap kapaklarıyla mutfağınızın görünümünü ve hissini tamamen değiştirebilirsiniz. Size mutfak donanımının tamamını değiştirmekten çok daha ucuza mal olacak.

p-fantezi-boyalı-mutfak-dolapları-fikirler-önce-ve-boyanmış-mutfak-dolabı-fikirler-beyaz-boyalı-mutfak-dolabı-fikirler-rustik-boyalı-mutfak-dolabı-fikirler-fotoğraflar-boyalı- mutfak dolabı fikirleri


Kaynak: Ka29

3. Bütün evi yeniden boyayın
En büyük etkiyi yaratmak istiyorsanız, neden tüm evi yeniden boyamıyorsunuz? Hangi rengi seçerseniz seçin, her şeyin anında daha parlak görünmesini sağlayacaktır. Dikkat edin, her odayı mükemmel bir şekilde boyamak çok değerli zamanınızı alabilir, birçok elin hafif işleri kolaylaştırdığını unutmayın.

renkli-oturma-odası-iç-tasarım-fikirleri

4. Çimi değiştirin
Evinizi satmak üzereyseniz, bu, evinizin değerini doğrudan etkileyeceği için dikkate değer bir görevdir. Satmayacak olsanız bile, çimen seyrek görünüyorsa, yeni bir çim almanın zamanı gelmiş olabilir, çocuklar (ve siz) ayak parmaklarınızın altında yeni çim hissine bayılacaksınız.

yeni çim


Kaynak: Creative Patios

Başka ucuz ev yenileme fikirleriniz var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Bir cevap yazın