Hobi bahçesi örnekleri

Yeşil ve geniş alanlara özen göstermenin zevkinden farklı olarak, hobi bahçesi düzenleme , bağlumda satılık hobi bahçeleri , bağlum hobi bahçeleri , bağlum hobi bahçesi , hobi bahçesi evi, bazen meşakkatli ve düzensiz bir iş de en iyi hobi ve sağlıklı bir aktivite haline gelebilir. Bunlar, basit bir şekilde ancak şaşırtıcı sonuçlarla süslemek için bazı önemli ipuçları. Onu daha iyi görme arzusunu organize etmek ve ona güvenmek.

hobi bahçesi düzenleme , bağlumda satılık hobi bahçeleri , bağlum hobi bahçeleri , bağlum hobi bahçesi , hobi bahçesi evi,

Küçük bir bahçeyi cennete dönüştürme

Küçük bir bahçemiz var ve çok fazla çaba harcamadan ondan en iyi şekilde yararlanmak ister miyiz? Sadece birkaç dekoratif detay ile bu alandan yararlanmanın ve istediğimiz dokunuşu vermenin birçok yolu var . Her şey zevkimize bağlı olacak.

Bahçecilik, yaratıcılığımızın akmasına izin vermek için iyi bir hobi haline gelebilir. Alan ne olursa olsun, fikir süreçle eğlenmek ve daha sonra sonucun tadını çıkarmaktır. Dikkate almamız gereken ön hususlar arasında aşağıdakilerden bahsedilebilir:

Öncelikle küçük bir bahçeniz varsa endişelenmenize gerek yok.

 Elemanların göze hoş görünmesi söz konusu olduğunda , arazinin boyutu bir sınırlama değildir .

 İşe başlamak söz konusu olduğunda, en iyisi sıfırdan başlamaktır ; yani arazinin genişlemesini ve sunduğu tasarım olanaklarını değerlendirin.

 Bu ilk aşamada, aklımızda bireysel fikirlerin olması ve çok net bir konsepte sahip olmamız normaldir, bu nedenle fikirleri yazmak en iyisidir ve istenirse bir kalem eskiz bile yapılabilir. Bu şekilde, istenen ve olmayan unsurları yavaş yavaş organize etmek mümkün olacaktır.

Nasıl yapılır?

Öte yandan, göstermek istediğimiz bitki türleri ve çevre koşullarına bağlı olarak onlara nasıl kolay bir şekilde bakabileceğimiz hakkında biraz araştırma yapmak iyi bir fikirdir . Bu anlamda bitkilerin gelecekteki büyümeleri, boyları ve uzaydaki dizilişleri dikkate alınmalıdır.

 Küçük bir bahçede bitkiler tercihen uzun olmalıdır . Alçak bitkiler yanlara doğru uzanma ve diğer elementlerin gelişimini engelleme eğilimindedir.

 Benzer şekilde, benzer türden bitkilerin birleştirilmesi tavsiye edilir . Ayrıca zıtlıklar yapın ve renkleri veya yüksekliği ile diğerlerinden öne çıkan bir bitki ekleyin.

 Olasılıklardan biri, küçük ve çeşitli bir bahçe oluşturmaktır . Küçük bahçemizin dekorasyonunun dikkat çekici olması ve bir diğerinden sıyrılması için çeşitliliği tercih edebilirsiniz. Boyut ve renk bakımından çeşitli bitkilerden oluşan küçük bir bahçe, canlı ve canlı bir ortam yaratır.

• Dekorun dağınık bir görünüme sahip olmamasına özen gösterilmelidir . Çeşitlilik, çok iyi düşünülmesi gereken bir stildir. Öncelikle bahçeye hangi bitkilerin dahil edileceğini seçmelisiniz. Küçük bahçelerde yükseklik önemli bir çeşitlilik faktörüdür. Daha uzun bir bitkiyi birkaç kısa olanla çevreleyebilir veya en uzun olanları arkaya ve en kısa olanları öne yerleştirebilirsiniz.

 Çeşitlilik sadece yükseklikte değil, renklerde de. Çiçekler bahçemize harika bir renk katacak ve dekorasyonun güzelliğini vurgulayacak bir kontrast oluşturacaktır . Çoğu çiçekli bitkinin güneşte hassas olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle bahçemize giren güneş ışığı miktarını dikkate almak gerekecektir.