İç Tasarım Tadilatı İçin Planlama

Yani, bazı iç tasarım tadilatları ile yaşam alanınızı yeniden düzenlemek istiyorsunuz. Popüler ev tasarımı şovlarının kişilikleri, hepsini çok basit gösteriyor. Fikir, söz konusu fikrin uygulanması ve şaşırtıcı bir sonuç, hepsi çok az karışıklık ve / veya karışıklık gibi görünen şeylerle yapılabilir. Gerçekte, iç tasarım otuz dakikalık bir televizyon programında gösterilenden daha fazlasını gerektirir. Aslında, biraz planlama ve hatta mavi baskı gerektirir.

İç Tasarım Tadilatı İçin Planlama
İç Tasarım Tadilatı İçin Planlama

Profesyoneller, bu tür planları nispeten kolaylıkla hazırlayabilecekler. Ne de olsa profesyoneller ve ne yaptıklarını biliyorlar ya da en azından başka neden onlara ödeme yapacaklarını bilmeliler? İnsanların profesyonel tasarımcılarla gitmesinin ana nedenlerinden biri, her şeyin çok kolay görünmesini sağlamasıdır.

Gerçek projenin planlanmasının önemi önemlidir ve bu projeyi kendi başlarına üstlenenler bunu kabul etmelidir. Kat planları, bu tür büyük bir girişimin daha zor ve daha fazla zaman alıcı hale gelmediği çok önemlidir. Kaba bir taslaktan daha fazlasını gerektirir ve “Tahminler”. Gerçek ölçümlere ve kesin konumlara ihtiyaç vardır.

En az iki kez ölçtüğünüzden emin olun, ancak bundan fazlası daha güvenli olabilir. Her şeyi ölçeklendirin ve bu ölçeğin anlaşılmasını kolaylaştırın. Fikri kağıda dökmek yerine kağıt üzerinde hareket ettirebilmek için mobilya şablonları kullanın. Bu aynı zamanda işçilikten tasarruf sağlar. Ağır mobilyaları ister istemez hareket ettirmek, yeniden düzenleme ve yeniden dekore etmenin en etkili yöntemi değildir. Sırtınızı fırlatmadan önce onu kağıda koyun.

İç Tasarım, Ev Tadilat, Şömine
İç Tasarım, Ev Tadilat, Şömine

Profesyonel bir dekoratör kullanmanın en büyük faydalarından biri, herhangi bir ölçüm yapmaktan kaçınmanızdır. Kendi başınıza yapmakta ısrar ediyorsanız, başka bir göz grubu işe almak yararlı olabilir. Bu şekilde, hata riskleri büyük ölçüde azalır.

Ortaya çıkardığınız kat planının kopyalarını alın. Ekstra olması, hata durumunda ve çeşitli fikir ve düzenlemeleri ortaya koymak için kullanışlı olacaktır. Bu şekilde deney yapmak kolaydır ve sizi mavi baskıyı tekrar tekrar çizmekten kurtarır.

Planınızı elinize alır almaz, nihayet yeniden modellemeyi başlatabileceksiniz. Kendi başlarına böyle bir projeyi üstlenenler için internet harika bir fikir kaynağıdır. Mevcut trendi taklit etmek zorunda olmasanız da, ondan ilham alabilirsiniz.

Ev Tadilat, İç Tasarım, Oturma Odası
Ev Tadilat, İç Tasarım, Oturma Odası

Fikir ve yeni parçalar ararken kat planınızı aklınızda bulundurun. Güzel bir oryantal ekran isteyebilirsiniz, ancak bunun için yeriniz olmayabilir. Dağınıklığı minimumda tutmak her zaman en iyisidir. Bu nedenle, odanın doğru ölçek temsilini içeren bir plan hayati önem taşır. Bu şekilde doğru plan yapabilirsiniz.

Tadilat işinin çoğu, işin eğlenceli kısmı, öğelerin fiilen satın alınması ve yerleştirilmesi olsa da planlamadır. Pek çok insan düzgün bir şekilde planlama yapamaz ve mavi baskısının baş ağrısı ve kafa karışıklığı yaratan hatalarla dolu olduğunu fark eder. İç tasarım tadilatı eğlenceli olsa da, projeyi gerçekten üstlenmeden önce hem doğru hem de ölçeklendirilecek bir kat planı oluşturmalısınız.

Bir cevap yazın