İç ve dış klimayı gizlemek için 14 fikir

Yeni klima modelleri, hem teknolojik hem de estetik açıdan daha sofistike hale geliyor. Dekorasyona daha iyi entegre olurlar, hatta bazıları stil ekler.

Ama halihazırda geleneksel klimamız, beyaz, çirkin, duvarda bir hulk olan ya da onu kamufle ediyoruz ya da bir şekilde saklıyoruz ya da dekorasyona çok az şey katıyor. Tam tersi, değil mi?

Bu nedenle, klima bölmesini, soğutma ünitesini ve motoru gizlemek, örtmek ve kamufle etmek için çok az çözüm olsa da, gizlemenize yardımcı olabilecek birkaç iyi fikir hazırladım. Onları görelim.

Özel bir mobilya ile

Klimayı gizlemek için bir dolap

Vintage Glam Fotoğrafçılıkla Buluşuyor

Göreceğimiz tüm çözümler veya en azından neredeyse hepsi, onu bir mobilya veya örtü ile kaplamaktan geçer.

Tek önemli fark, o kapağın veya mobilya parçasının neye benzediğidir.

Bu durumda, yukarıdaki görüntüdeki örnekte, Vintage Meets Glam blog yazarı, havanın bir şekilde dışarı çıkabilmesi için, tamamen beyaz bir şekilde dışarı çıkabilmesi için ahşap bir kafes önü ile onu tamamen kaplayan bir mobilya parçası yarattı. , dekorasyonunuza uyacak şekilde.

Hadi devam et.

Çok yönlü bir mobilya parçası

Klimayı gizlemek için özel bir ayakkabı rafı

Alanınızı Fotoğraf Mühendisi

Klima bölmesinin bulunduğu yere bağlı olarak, onu gizlemek için özel bir mobilya parçası yapabiliriz, ancak belki de Alanınızı Tasarlayın’da olduğu gibi, havayı gizlemenin yanı sıra hareket eden bir mobilya parçası oluşturdukları gibi daha fazla değer katabiliriz. küçük bir kunduracı gibi.

Tamamen gizli

Klimayı gizlemek için kapalı bir kabin

DesignSponge için Tasarım Gelişen Fotoğrafçılık

Benim için en estetik ve kesin çözümlerden biridir. Bu fikirle ilgili sorun, onu kullanmak istediğimizde gizli olduğu kapıları açmamız gerektiğidir.

Bu durumda, blog yazarı Mara Greenwald, mobilya parçasını oluşturmak için bir IKEA BILLY modülü kullandı.

Bir şifonyer veya başka bir mobilya parçasıyla kamufle edin

Klimayı gizlemek için bir şifonyer

Fotoğrafçılık Sawsonskates

Aslında herkesle aynı fikir, sadece bunda, Saws on Skates bir çekmeceyi simüle eden ve klimayı gizleyen, dekorasyonla oldukça iyi bütünleşen bir yapı yarattı.

Tarzımıza bağlı olarak mobilyayı dekorasyonumuza uyacak şekilde uyarlayabiliriz.

Klimayı içeride gizlemek için daha fazla fikir:

Nihai çözüm

Klimayı gizlemek için en etkili çözüm

Fotoğrafçılık?

Havayı gizlemenin en etkili ve kesin çözümü, bir çalışma çekmecesi yapıp tavana kapatıp en azından estetik olarak merkezi bir klima haline getirmektir.

Biraz iş yapmak ve ileride onları değiştirmek veya onarmak için hem bölmeyi hem de motoru kaydedilebilir bırakmak anlamına gelir, ancak etkili bir çözüm arıyorsanız, ihtiyacınız olan budur.

Burada, ihtiyacınız olan buysa, bu küçük işi sizin için evde yapmak için bölgenizdeki profesyonellerden 3 ücretsiz tahmin isteyebilirsiniz.

Vinil ile kamufle edin

Klimayı kamufle etmek için vinil

Fotoğraf Bin Dekorasyon Fikirleri

Bu, en hızlı ve en ucuz çözümlerden biridir, ancak gizleme açısından da daha az etkilidir.

Temelde burada yaptığımız tek şey onu dekorasyona daha çok uydurmaya ve biraz kişilik kazandırmaya çalışmak ve herhangi bir görsel ilgi olmadan bir plastik parçası gibi görünmemek.

Duvar kağıdı ile

Klimayı kamufle etmek için duvar kağıdı

Fotoğrafçılık?

Bu çizgilerin yukarısında gördüğümüz gibi duvarla aynı malzeme ile ya boya ya da duvar kağıdı ile kaplayarak da kısmen kamufle edebiliriz.

Böylelikle görmeye devam edeceğiz ama ön plana çıkmayacak, çevreye uyum sağlayacak.

Tasarım

LG Art Cool İnvertör

LG Fotoğrafçılık

Tüm klima üreticileri, duvarın ortasında bir cihaz bulundurmanın ne kadar az sevdiğini bilir ve mekanın estetiğini bozar.

Bu nedenle, her marka, sanat eseri gibi görünen bölmeler tasarlamak gibi çözümlerini veya LG firması gibi çözümlerini, farklı tabakaları tanıtabileceğimiz çerçeveli bir kapakla gelen LG Art Cool Inverter modeliyle kullanıyor resimler ve klimayı bir sanat eseri gibi kamufle edin.

Bölmeye ek olarak, diğer birçok insan da motoru evin içinde, terasta veya verandada bulunduruyor ve ayrıca saklamak istiyorlar ve bu durumda daha fazla sebeple, çünkü motor en büyük ve en çirkin kısımdır, çünkü tasarım söz konusu olduğunda ona çok dikkat edilir.

Bu durumda ben de bazı fikirler hazırladım, bakalım:

Özel bir motor kapağı

Klima motorunu gizlemek için mavi boyalı ahşap kasa

Fotoğrafçılık?

Ahşapla, onu örtmek için klima motorundan biraz daha büyük bir muhafaza yapabiliriz, bu da cihazın her zaman doğru şekilde çalışmasını ve erişilebilir olmasını sağlar.

Ahşabı istediğimiz renge boyayabildiğimiz için her zaman kişiye özel bir dokunuş katıp daha fazla kamufle edebilir veya verandamız, terasımız veya balkonumuzun dış dekorasyonuna tıpkı bir radyatör kapağı gibi entegre edebiliriz gidelim.

Doğal ahşap

Klima motorunu dışarıda gizlemek için ahşap bir yapı

Photography Ugly Duckling House

Ugly Duckling House’da olduğu gibi doğal olarak motoru boyamadan ve kamufle etmeden kaplayan bir yapı oluşturan basit ahşap levhalar.

Çalışma

Klima motorunu gizlemek için bir tuğla duvar

Fotoğrafçılık Bliss Çiftliği

Klima motorunu çevreleyen bir tuğla duvar, Bliss Ranch’da yaptıkları gibi bir karo mozaikle kaplı.

Bahçe için

Bahçede klima motorunu gizlemek için ahşap bir yapı

Fotoğrafçılık Tarny Whiteaker

Bahçede olmak ve mekanı süsleyen çim veya başka herhangi bir bitki unsuru varsa, onu Tarny Witeaker’ın yaptığı gibi doğal ahşapta bırakabilir ve onu örten yapının çevrenin doğal bir parçası olması için bitkiler ekleyebiliriz.

Ahşap kafesli

Klima motorunu dışarıdan gizlemek için ahşap kafes

Fotoğrafçılık?

Dekoratiftirler, ucuzdurlar, cihazları korurlar ve klima motorlarını zarif bir şekilde gizleyebilirler. Ahşap kafes bunun için en hızlı ve en etkili çözümlerden biridir.

Gizli

Klimanın motorunu teras veya balkonda gizlemek için ahşap çıtalardan bir duvar

Fotoğrafçılık?

Motoru örten parçayı anlamlandırmak ve teras veya balkonumuza mükemmel bir şekilde entegre etmek için motorun olmadığı kısmı kaplayan ahşap çıtalı bir duvar da oluşturabiliriz.

Gördüğünüz gibi, fikirler ve çözümler var, ancak çoğu aynı şeyden geçiyor: onu kamufle edin veya bir kasa vasıtasıyla gizleyin. Sadece ideal vakanı bulmalısın.

Buraya kadar geldiyseniz, şu makale ilginizi çekebilir: Taşınabilir klima. Ne bilmek istiyorsun.

Ve yayınladığım tüm haberleri e-postanızda almak istiyorsanız, haftalık bültene abone olun ve hiçbir makaleyi kaçırmayın.

Klimayı nasıl gizlersiniz? Yayınlamadığım başka bir çözüm kullanıyor musunuz? Yorumlarda seni okudum.