İdeal Mutfağınızı Nasıl Seçersiniz?

İdeal mutfak genellikle bir kavramlar ve görseller koleksiyonu olarak kabul edilir. Üslup açısından bakıldığında, genellikle tek bir alan yaratmak için bir araya gelen birden fazla ilham kaynağı olabilir. Bu, ideal mutfağı seçmeyi oldukça zorlaştırır.

Size sunulan farklı seçeneklerin hacmini denemek ve anlamlandırmak için, doğru mutfağı seçmek için bazı genel ipuçlarına bir göz atalım.

Umarım, neyin en iyi olduğunu bulmak için zaman ayırdıktan sonra, insanların ihtiyaçları için en iyi mutfağı seçmeleri biraz daha netleşir.

Resim - İdeal Mutfağınızı Nasıl Seçersiniz - Genel Öneriler
İdeal Mutfağınızı Nasıl Seçersiniz?

Ayrıca Oku:


Bir Zaman Aralığı Seçin

Yapmanız gereken ilk şeylerden biri mutfağınızın temelini oluşturacağınız bir zaman dilimi seçmektir. Görüyorsunuz, geçmişte mutfak farklı parçalar, mobilya, mutfak eşyaları koleksiyonu olabilirdi ve hepsinin gevşek bir teması vardı, ama aynı zamanda tasarımında da oldukça eklektikti.

Günümüzde, ortalama bir mutfak çok düzgün, sulu, modern ve tek tiptir. Her şey aynı görünüyor.

Öyleyse yapmanız gereken, geçmişte mi yoksa gelecekte mi yaşamak istediğinize karar vermek. Daha modern bir mutfak mı yoksa daha dönem dekorlu bir mutfak mı istiyorsunuz? Her şey bir stil seçmekle ilgili çünkü bu temelden tüm mutfağınızın tasarımı için zemin hazırlayabilirsiniz.

Yaratıcı İlhamlar

Birçok mutfak bir dizi yaratıcı ilham kaynağıdır. Birinin evinde çoğaltmak istediğiniz bir şey görmüş olabilirsiniz veya belirli bir kişinin çalışmasını beğenmiş olabilirsiniz.

Öyleyse ilham kaynağınız filmden, kitaplardan, Distinction Kitchens gibi bir mutfak tasarımcısından veya başka bir yerden geliyorsa, sevdiğiniz bir mutfak yaratmak için dış etkilerle kendi tercihleriniz arasında bir denge kurmak çok önemlidir.

Birlikte iyi işleyen yaratıcı ilhamları denemek ve bulmak önemlidir. Yani, tematik olarak başka bir konseptle iyi eşleşen bir şey veya belki mutfağın başka bir alanında bir stil seçimi. Tüm bunları çözebilirseniz, ihtiyaçlarınız için rüya mutfağını yaratmada çok daha kolay zamanınız olur.

İhtiyaçlarınızı Değerlendirin

Herkesin mutfak yolculuğunun en başında neye ihtiyaçları olduğuna karar verirler. Henüz yapmadıysanız, şimdi mutfakta ihtiyaçlarınızın ve gereksinimlerinizin neler olduğunu bulmaya çalışmak için en iyi zaman.

Çok fazla alana ihtiyacınız var mı? Birinci sınıf pişirme olanaklarına ihtiyacınız var mı? Belki ikisinin bir kombinasyonu? Aldığınız mutfağın türü üzerinde büyük bir etkiye sahip olacak olan tüm bu küçük düşünceler. Ama çoğu kişi bunu görmüyor.

Henüz yapmadıysanız size önereceğimiz şey, oturup sizin için neyin önemli olduğunu bulmaktır. Mevcut mutfağınıza bakın ve neyi değiştireceğinize ve neyi saklayacağınıza karar verin. Bu, hayalinizdeki mutfağı seçmek için iyi bir temel oluşturabilir. Henüz para veya pratiklik gibi şeyler hakkında düşünmeyin, bunun yerine, temel rüyayı kağıda alın ve görselleştirin.

Sonuç

Sonuç olarak, sizin için neyin önemli olduğunu ve neye önem verdiğinizi anlamak için zaman ayırırsanız, hayalinizdeki mutfağı alabileceğiniz birçok durum vardır.

Üzerinde düşünülmesi gereken pek çok farklı seçenek var ve hepsi eşit derecede alakalı. Bununla birlikte, insanların bu kadar çok çeşitli seçeneklerle karşılaştıklarında ideal mutfaklarının nasıl göründüğünü unutmaları çok yaygındır.

Mümkün olduğunca çok tasarım ilhamını ve stil seçimini incelemelisiniz çünkü ihtiyaçlarınız için ideal mutfağı seçmede size en büyük esnekliği sağlayacaktır. Unutmayın, sizin için en iyisi size özeldir, başkası değil.

Bir cevap yazın