IKEA Mobilyalarının Sökülmesi ve Taşınması

Bu kadar çok sayıda mobilya montaj göreviyle, IKEA mobilyalarını bir araya getirmenin zevk aldığımız bir şey olmadığı açıktır. Ancak eve taşındığımızda, IKEA mobilyalarını ne yaparsınız? Meraklı, fırlat ya da başka bir yolu var mı?

Önce kendinize sormanız gerekir:
1. IKEA mobilyalarını parçalara ayırıyor musunuz (söküyor musunuz)?
2. Olduğu gibi hareket ediyor musunuz?
3. Onu geride mi bırakıyorsun?

IKEA mobilyalarının nasıl sökülüp taşınacağı aşağıda açıklanmıştır

1. Seçenek: Parçalara ayırın

Parçalarına ayırmaya karar verirseniz, kamyonunuza çok daha kolay sığacak ve duvarları çizmemeye çalışarak dar köşelerde manevra yapmanız gerekmeyecek.

Bu olumlu oldu, şimdi olumsuzlar için… Muhtemelen IKEA zaferinin bir işareti olarak attığınız talimatları bulmanız gerekecek çünkü geriye doğru çalışmanız gerekecek. Ancak endişelenmeyin, IKEAFANS web sitesi, ihtiyacınız olan talimatların bir sürü PDF kopyasıyla dualarınıza cevap olabilir.

Ayrıca, onu bir araya getirmenin acısını ve eşinizle veya eşinizle kimin daha hızlı bir araya getirebileceği konusundaki kavgaları hatırlıyor musunuz? Peki, bunu tekrar yaşamak üzeresin. İki defa.

Parçalara ayırırsanız, işte birkaç ipucu:
– Ucuz mobilya olduğunu ve kolayca zarar görebileceğini unutmayın. Taşıma sırasında korumak için çarşaf vb. Kullanın.
– Mümkünse parçaları ve vidaları etiketleyin.
– Vidaları sıkmayın – tekrar ayırmanız gerekebileceğini unutmayın.

IKEA mobilyalarını yeni evinize taşımanıza yardımcı olacak bir görev göndermek veya taşımak için en iyi 5 ipucumuza göz atmayı unutmayın.

Seçenek 2: Parçalarına ayırmayın, hareket ettirin

Taşımacılarla yaptığınız anlaşmaya bağlı olarak zamandan, belki enerjiden tasarruf edeceksiniz, ancak belki de paradan tasarruf edemezsiniz.

Eski ve yeni evin düzeni izin veriyorsa, mobilyayı taşımanın en kolay yoludur, ancak kamyonda biraz yer kaplayabilir, bu da muhtemelen daha fazla gezinti anlamına gelir.

Ayrıca, orijinal olarak size verilen aynı çürük araçlara sahip olup olmadığınızı da kontrol etmek isteyebilirsiniz, çünkü bu belirli vidalara uyması için bu benzersiz araca ihtiyacınız olacağını duyduk.

3. Seçenek: Geride bırakın

Bu, onu terk etmeye, atmaya veya hatta bir arkadaşınıza veya hayır kurumuna bağışlamaya karar verirseniz, en kolay seçenektir.

Sadece hatırlıyorum IKEA mobilya ucuzdur, böylece yeni yerinize uyacak ve uyacak yepyeni mobilyalar satın alabilirsiniz. Yeni bir başlangıç ​​olarak düşünün. Günün sonunda hangi seçeneği tercih ettiğiniz önemli değil, sadece sizin için en iyi seçeneği seçin ve çalışmasını sağlayın.

Bir cevap yazın