İkea tuz değirmeni Satın Alma Rehberi, Görüşler ve Analizler 2021


Tuz değirmeni, “tadına tuz ekle” Ikea Karabiber Degirmeni, Ikea Karabiber Degirmeni NASIL ACILIR, Tuz Degirmeni, Tuz Degirmeni Karaca, Degirmen Tuzluk Migros, Baharat Degirmeni, Tuz Karabiber Degirmeni, Tuz Degirmeni esse, deyimini yeni bir seviyeye taşıyan bir araçtır ve bu cihazların mevcut pazarında var olan çeşitlilik ile hangi seçeneğin kullanılacağını seçerken zorlaşabilir. bize daha uygun. Tuz değirmenleri genellikle manuel ve elektrikli olmak üzere iki ana tipte gelir; ikincisi, kolaylık ve hassaslıklarından dolayı biraz daha pahalıdır. Mevcut pazarı biraz inceledikten sonra, yemeklerinize eklediğiniz granitlerin kalınlığını seçmenize izin vermesi ile birlikte çelik ve akrilik camdaki zarif manuel tasarımı ile çok öne çıkması dikkat çekicidir. . de bahsetmeliyizPaslanmaz çelikten zarif bir elektrik tasarımından oluşan, cihaz çalıştırıldığında yanan bir gösterge ışığı ile.

Ikea Karabiber Degirmeni, Ikea Karabiber Degirmeni NASIL ACILIR, Tuz Degirmeni, Tuz Degirmeni Karaca, Degirmen Tuzluk Migros, Baharat Degirmeni, Tuz Karabiber Degirmeni, Tuz Degirmeni esse,

Piyasadaki en iyi tuz değirmeni nedir?

Önemsiz görünse de mutfağımızda kaliteli bir tuz değirmeni bulundurmak, her öğünde mükemmel sonucu elde etmemize yardımcı olabilir ve tuz veya karabiberi çok ucuz bir plastik öğütücüde öğütmek bizden farklı değildir. Öğütme kalınlığını da seçebileceğiniz kaliteli bir hale getirmek için tüm yiyecekleri parçalarla dolu bırakın. Sizleri her zaman gerçekten istediğiniz sonucu elde etmek için ihtiyaç duyacağınız her şeyi sağlayan modelleri aramanızı ve tuz değirmenleri karşılaştırmanızda seçilenleri analiz ederken arama yapmanıza gerek kalmaması için bu Rehberi sizler için hazırladık. Satın almadan önce dikkate almanız gereken ana özellikleri analiz ettiğimiz en iyi tuz değirmeni satın alın.

Alışveriş Rehberi

Elektrikli veya manuel

Her şeyden önce, ne tür öğütücü satın almak istediğiniz konusunda net olmalısınız. Piyasada bunlar normalde ikiye ayrılır: elektrikli ve manuel. Bu öğütücülerden birinin ne kadara mal olduğunu bilmek konusunda endişeleriniz varsa, size açık bir şekilde daha ucuz olan manuel olandan biraz daha pahalı olma eğiliminde olduklarını, ancak kullanımları çok rahat ve hassas olduklarını ve birkaç avro daha fazla yatırımın buna değer olacağını söyleyeceğiz. Elektrikli öğütücüler, her yüke uzun bir kullanım ömrü sağlayan geleneksel pillerle çalışır. Öğütmeyi başlatan bir düğmeye basarak çalışırlar, böylece tabağımıza koyduğumuz tuz, biber veya baharat miktarını tam olarak kontrol etmemizi sağlar. Hatta bazıları bu kontrolü daha da büyük hale getirmek için tabanlarında LED aydınlatma içerir. Manuel modeller her zamanki gibi çalışır,

malzemeler

İyi bir tuz değirmeni satın alırken önemli olan şey, bu öğütücünün oldukça dirençli ve dayanıklı malzemelerden yapılmış bir taşlama çarkına sahip olduğundan emin olmamızdır. Bir seçenek paslanmaz çelik olabilir, ancak en iyileri gerçekten de seramikten yapılmış olanlardır ve mükemmel bir keskin kenar sunarlar, böylece kullanım ömrü boyunca taşlama her zaman mükemmeldir. Vücut gelince, bu öğütücünün türüne ve ne kadar ucuz olduğuna bağlı olacaktır. Sert plastik, ahşap, cam ve paslanmaz çelik gövdeli vardır. Pazarın sunduğu tüm ürünler arasından en beğendiğinizi seçin.

Depozito

Dikkate alınması gereken bir diğer önemli husus, tankın kapasitesi ve yeniden doldurma için çıkarılıp çıkarılamayacağıdır. Piyasada, halihazırda farklı türlerde baharat, tuz veya biber içeren, ancak bittikten sonra kabı doldurmanızı engelleyen değirmenler satıyorlar.

Fikir uzun sürdüğü için bunun size hiçbir faydası olmayacak. Haznenin boyutu, tuz veya karabiber zamanla tazeliğini yitirecek kadar büyük olmamalı ve sürekli doldurmanız gerekecek kadar küçük olmamalıdır. Bu aynı zamanda onu sadece tuz öğütmek için mi kullanacağınıza veya başka baharat veya biber için mi kullanacağınıza bağlı olacaktır, bu durumda yeterli büyüklükte olmalıdır.

Tasarım

Tuz değirmenlerinin tasarımı söz konusu olduğunda, bu esas olarak kişisel zevkinize bağlı olacaktır, ancak elbette bazıları diğerlerinden daha iyi olacaktır. Önemini en aza indirsek de, öğütücünün öğütme sırasında elimize iyi uyum sağlayan ergonomik bir tasarıma sahip olması, bizleri rahatsız etmekten, kazara düşmelerden kurtaracak ve tabi ki kullanımda bize büyük rahatlık sağlayacaktır. özellikle manuel modellerde.

Hepimizin bildiği ahşap tuz değirmeninin klasik tasarımından başlayarak, en modernden en klasiğe kadar farklı şekil ve kapasitelerle çok sayıda tasarım bulabileceksiniz, böylece her zaman gerçekten ihtiyacınız olanı bulacaksınız. Öyleyse, gördüğünüz ilki ile yetinmeyin ve mevcut büyük karşılaştırma arasında arama yapın.

Kolay temizlik

Mutfakta profesyonel değilseniz ve bu öğütücüyü her gün birkaç kez kullanmıyorsanız, içeriğinin uzun süre dayanması normal olacaktır. Bu, yeniden doldurmadan önce düzgün bir şekilde yıkamak zorunda olmadığımız anlamına gelmez, böylece onu her zaman temiz tutarız ve içeriğinde mikrop, bakteri, toz bulunmaz … Bu nedenle seçilen modelin tamamen çıkarılabilir olması son derece önemlidir. , en azından tankın ve taşlama çarkının alanı, böylece içinde kalıntı bırakmadan her zaman doğru şekilde yıkayabilirsiniz. Bu nedenle cam modeller, baharatlarınızın tazeliğini daha iyi muhafaza etmenin yanı sıra temizliği çok daha kolay olacağı için plastik olanlara tercih edilir.

2021’in en iyi tuz değirmeni nedir?

Dünyada var olan harika tuzları doğrudan yemeklerinize ekleyebilmek veya taze çekilmiş biber aromasının tadını çıkarmak gerçek bir zevktir. Ancak bunu başarmak için en iyi tuz ve karabiber değirmenine sahip olmak gerekir, çünkü ucuz plastik modellerle asla aynı sonuçları elde edemezsiniz. Ancak o kadar çok model, malzeme ve fiyat var ki hangisini satın alacağınızı ve doğru şekilde alacağınızı bilmek zor. Bu nedenle, 2021’in en iyi tuz değirmenlerinin bu analizini, her zevke uygun beş modelle birlikte sunuyoruz ve bunlardan kesinlikle sizin için ideal olanı bulacaksınız.

Önerilen Ürünler

Allezola 2 ADET

Ana avantaj:

Bu model, farklı baharatların yanı sıra tuz ve şekerle birlikte kullanmanıza izin veren çok yönlü özelliklere sahip pratik ve dekoratif bir iki öğütücü seti sunmasıyla öne çıkıyor.

Ana dezavantaj:

Bazı alıcılar hindistan cevizi bu öğütücülerle öğütülemeyeceğine dikkat çekiyor. Bununla birlikte, daha küçük tohumlar ve baharatlar söz konusu olduğunda performansı çok etkilidir.

Karar: 9.8 / 10

Uzun kullanım ömrü ve taşlama sırasında verimlilik sunan, yüksek kaliteli üretim malzemelerine sahip bir taşlama setidir. Estetik ve dekoratif görünümü de iyi bir satın alma seçeneği olarak öneren kullanıcılar tarafından değerlenmektedir

Açıklanan Ana Özellikler

Çok yönlülük

Yemeklerimize biraz tuz eklemek veya taze öğütülmüş biberin ve hoş aromasının tadını çıkarmak istiyorsak, masada ve mutfağımızda öğütücü bulundurmak mükemmel bir seçenektir. Tüm bunlar ve daha fazlası, Allezola 2PC’nin size sunduğu şeydir; size tek bir fiyata iki pratik öğütücü seti sunan modern ve zarif bir model.

Sunumu sayesinde dilediğiniz zaman sofranıza tuz ve karabiber koyacaksınız. Ayrıca susam, anason ve daha fazlası gibi çeşitli tohum ve baharatları öğütmek için de kullanabileceğiniz için çok yönlü bir üründür; Aynı şekilde, bir içeceği veya bir yemeği tatlandırmak istediğinizde elinizin altında olması için şeker öğütülürken çok faydalıdır.

İşlevsellik

Bu manuel öğütücü seti, basit ve kullanımı kolay bir işleme sahiptir. Kutunun kapağını çevirdiğinizde devreye giren parçalayıcı olan dişli bir çark ile donatılmıştır. Öğütme bıçağıyla birlikte bu parçalayıcı, kabın içinde bulunan tuz, karabiber veya diğer baharat tanelerini homojen bir şekilde öğütmekle görevlidir; böylece tabağınıza güzel bir görünüm ve damakta hoş bir tat ile ulaşırlar.

İşlevi temelde baharatları muhafaza etmektir, çünkü bir kez öğütüldüklerinde aroma ve tadı kaybetme eğilimindedirler. Bu nedenle tüm öğünlerinizi taze malzemelerle, tüm lezzeti ve değişmez kokusu ile baharatlamaktan rahatlıkla yararlanabilirsiniz; her yemek için ihtiyacınız olan miktarı düzgün bir şekilde dağıtmanıza izin verir.

Tasarım ve malzemeler

Kompakt boyutlu ve kullanımı kolay iki öğütücüden oluşan bir settir. Keyifli bir duruşa sahip, dekoratif bir estetik ve işlevsel bir tasarıma sahip, aynı zamanda mutfağınızı dekore etmenizi ve yemek yeme söz konusu olduğunda tüm özelliklerine sahip olmanızı sağlıyor.

Yapısı, size tokluk ve kapların içindekilerin net bir görünümünü sunan şeffaf akrilik camdan yapılmıştır. Gövdesi, paslanmaya karşı dayanıklı ve yiyeceklerin kokusunu veya tadını almayan hijyenik bir malzeme olan paslanmaz çelikten tasarlanmıştır; Aynı şekilde, taşlama bıçağı oksidasyon aşınmasını önleyen yüksek kaliteli seramiğe sahiptir, bu da sorunsuz bir tuz öğütme çarkı sağlar.

Ardından, kullanıcıların söylediklerine göre paralı tuz değirmeni için en iyi değeri size bırakıyoruz.

Ve aynı fiyata iki öğütücü içeren ve böylece mutfağınızda ihtiyacınız olan her şeyi size sunan ilginç bir fiyata bir elektrikli tuz değirmeni hakkında konuşuyoruz. Gövdesi fırçalanmış paslanmaz çelikten yapılmıştır, bu ona sadece büyük bir direnç sağlamakla kalmaz, aynı zamanda mutfağınıza hoş ve zarif bir dokunuş sağlar.

Haznesi şeffaftır, böylece ne zaman şarj etmeniz gerektiğini her zaman görebilirsiniz ve öğütme sistemi, bir düğmeye dokunarak etkinleştirilen yüksek kaliteli seramik tekerleklerdir. Tabanında taşlama sırasında yanan bir ışık içerir. 6 adet AAA pil ile çalışır, böylece değiştirmeden önce birçok kez kullanabilirsiniz.

Aşağıdaki tuz değirmeni, bu karşılaştırmada en ucuz olanlardan biridir ve fiyatına rağmen size büyük faydalar sunar. Paslanmaz çelikten imal edilmiştir ve hem kullanmanıza hem de kolayca açmanıza olanak tanıyan şık ergonomik tasarıma sahiptir.

Ayrıca, her zaman en beğendiğinizi seçebilmeniz için taşlama kalınlığını ayarlama imkanı sunan yüksek kaliteli bir seramik taşlama bıçağına sahiptir.

Hem tuz, hem karabiber ya da kolayca öğütmek istediğiniz diğer baharatlarla kolayca doldurulabilen geniş kapasiteli bir depoya sahiptir. Aynı zamanda iri şeker ve maş fasulyesini öğütmek için de uygundur.

Dördüncü bir model olarak, modern ve dikkatli bir tasarıma sahip olmanın yanı sıra, onu sıkıca kullanmanıza izin verecek ergonomik bir şekle sahip olan bu iki yüksek kaliteli manuel taşlama makinesi setini sunuyoruz. Her ikisi de fırçalanmış paslanmaz çelikten ve yüksek kaliteli camdan yapılmış olup, sadece mutfakta değil, masada da kullanmanıza olanak sağlayacaktır.

Ayrıca geniş kapasiteli tankı 180-200 grama kadar tuz, karabiber veya istediğiniz diğer baharatları tutma kapasitesine sahiptir. Her zaman yeni gibi görünerek gerektiğinde kolaylıkla doldurabilir ve kolayca yıkayabilirsiniz.

Finether-Biber Değirmeni

Kullanıcılar tarafından ucuz öğütücüler karşılaştırmasında en iyi tuz öğütücü olarak kabul edilen bu öğütücü, anın en iyilerinden biri olarak seçimimizde olmasını sağlayan birçok olumlu değerlendirmeye sahiptir.

Ve bu biber veya tuz değirmeni, bu tip aksesuarlarda gerekli işlevselliği kaybetmeden klasik olduğu kadar zarif bir tasarıma sahiptir.

Doğal ahşaptan yapılmıştır ve yiyecekleri öğütmek için idealdir ve tuz veya karabiber gibi küçük özel ürünler ve düğmeyi ayarlayarak öğütme kalınlığını seçme imkanı vardır.

Finether, günümüzün en ucuzlarından biri olarak kabul edilen bu model ile en tasarruflu alıcıların zevklerini tatmin edebiliyor:ArtılarıMalzemeler:Rakiplerinin arasından sıyrılan bu Finether öğütücü, doğal ahşaptan yapılmıştır ve çok daha doğal ve ekonomiktir.Yaprak:Bıçağı seramikten yapılmıştır ve pürüzsüz ve tatmin edici bir öğütme sağlamak için elmas cilalıdır.Garanti:Yatırımınızı korumak için, bu ürünün neden olabileceği herhangi bir arıza veya hasara karşı iki yıllık garantiden yararlanacaksınız.EksileriAyarlamak:Finether seçeneği yalnızca bir öğütücü içerir, bu nedenle masada tuz ve karabiber istiyorsanız, iki tane satın almanız gerekecektir.Yükseklik:13 santimetre yüksekliğindedir ve bu, diğer seçeneklerden daha büyük olmasını sağlar, bu nedenle saklanması daha zor olabilir.Amazon’da günün fırsatlarını görün

Allezola 2 ADET

Bu karşılaştırmada en iyi manuel tuz değirmeninin hangisi olduğunu bilmek istiyorsanız, bu modelde cevabı bulacaksınız.

Şeffaf akrilik cam ve fırçalanmış paslanmaz çelikten yapılmış olan bu model, biri tuz veya baharat, diğeri biber için olmak üzere iki yüksek kaliteli öğütücüye sahiptir. Yüksek kaliteli taşlama mekanizması, en kaliteli seramikten yapılmıştır, böylece taşlamanız her zaman ince ve mükemmel olur, böylece diğer modellerin bıraktığı can sıkıcı parçaları önler.

Ayrıca taşlama kalınlığını ayarlayabilmek istiyorsanız, sadece taşlama çarkının orta kısmını istediğiniz boyuta çevirerek inceden kaba kalınlığa kadar seçim yapıp kolaylıkla yapabilirsiniz. Doldurması ve elbette temizlemesi çok kolaydır, el yıkama ile her zaman kusursuz ve tekrar kullanıma hazır hale gelirsiniz.

Allezola, malzemeleri ve kullanımı kolay tasarımı sayesinde size anın en iyi tuz değirmeni ödülünü kazanabilecek olanı sunuyor:ArtılarıAyarlamak:Allezola tuz değirmeni modelinin muhtemelen en çekici ve pratik avantajı bir setten oluşmasıdır. Spesifik olarak, bu seçeneğin satın alınmasıyla iki öğütücü alacaksınız, bu şekilde masanın üzerinde her zaman tuz ve karabiber olacak.Tasarım:her iki öğütücü de aynı tasarıma sahiptir. Bir kapak ve küçük bir şişeden oluşan öğütücülerin kavrama hatları ergonomik olarak tasarlanmıştır. Bu şekilde, istediğiniz zaman kullanmak için daha iyi bir tutuş ve daha fazla rahatlık garanti edilir.Yaprak:Vurgulanması gereken bir diğer husus da iri tanelerin öğütülmesinden sorumlu bıçağın seramikten yapılmış olmasıdır. Bununla, içeriği her türlü yemekte olması gerektiği gibi tadını çıkarmak için öğütmeniz daha kolay olacaktır.Uygulamalar:Bıçak dayanıklı bir malzemeden yapıldığı için bu tuz ve karabiber değirmenleri şeker ve daha fazlası gibi diğer tahıl türleri ile de kullanılabilir.Malzemeler:son olarak, üretim malzemelerini öne çıkarıyoruz. Allezola seti, dayanıklılık ve iyi kavrama sağlayan şeffaf akrilik cam şişenin yanı sıra fırçalanmış paslanmaz çelikten yapılmış bir kapaktan oluşur, böylece erken aşınma konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.EksileriAmazon’da günün fırsatlarını görün

Tuz değirmeni nasıl kullanılır

Tariflerinizi lezzetli ve doğru tuz ve karabiber dokunuşuyla yapmak için mutfağınız tuz değirmeni olan uygun bir kap olmadan olamaz. Bu nedenle, bu ürünün bir kopyasını satın aldınız ve sizin durumunuzda, bir tuz değirmeni nasıl ilk kez kullanmanız gerektiğini ve ürününüzden en iyi şekilde nasıl yararlanacağınızı göstermek için bu makaleyi hazırladık.

Ürününüzün kullanım talimatlarını kontrol edin

Yeni satın aldığınız ürünün kullanım kılavuzunu okumanız önemlidir, böylelikle neyle ilgili olduğu hakkında temel bir fikir edinirsiniz, ayrıca her bir parçasına aşina olursunuz ve ürünün size sunabileceği özellikleri ve işlevleri bilirsiniz.

Pilleri öğütücünüze takın

Elektrikli tuz ve karabiber değirmeni modelleri, AAA alkalin pillerle çalışır. Bunları takmak için, genellikle ürünün üst kısmında bulunan pil bölmesi kapağını çıkarın, pillerin konumlarını bulun ve bunları kullanım kılavuzuna göre yerleştirin. Pil kapağını yerine takın ve kapatmak için çevirin.

Ürününüze öğütülecek baharatı ekleyin

Değirmenler genellikle biri tuz ve diğer baharatlar öğütmek için, antikorozif seramik bıçaklar ve diğeri biber öğütmek için olmak üzere 2 birimlik bir sunumla gelir. Çalışması için öğütülecek türlerin ekleneceği değirmenin konteynerini açmalı, değirmenin kapasitesine göre belirtilen miktarı eklemelisiniz. Öğütücüyü güvenli bir şekilde kapatmak için kabın kapağını değiştirin; bazılarının her iki işlevi de gösteren açık ve kapalı bir asma kilit simgesi vardır.

Türlerinizi öğütmeye devam edin

Elektrikli öğütücüler durumunda, bazı modellerin öğütme kalınlığını ayarlamak için birkaç seçeneği vardır. Bu durumda, hazırlayacağınız yemek veya tarife bağlı olarak istediğinizi seçmek için alt kısımdaki öğütücünün gövdesini çevirin. Daha sonra öğütücünün üst kısmında bulunan düğmeye bastığınızda, taşlama işini yapmaya başlayarak motorun devreye girdiğini göreceksiniz. Bazı elektrikli öğütücü modellerinde, tarifinizde kullandığınız tuz ve biber miktarlarını net bir şekilde görmek için öğütmek için düğmeye her bastığınızda etkinleşen bir LED ışığı veya el feneri bulunur.

Manuel öğütücüler durumunda

Kullanımı oldukça basittir: Tür tankını açarsınız, öğütülecek türleri eklersiniz, kabı tekrar kapatırsınız. Bazı modellerde, öğütücünün alt kısmını döndürerek öğütme kalınlığını da seçebilirsiniz. Ardından, öğütücünün sapını bir elinizle tutun ve diğer elinizle gövdeyi döndürerek taşlamaya başlayın. Bu son adım, öğünlerinize tuz veya karabiber eklemeniz gerektiği kadar yapılmalıdır.

Öğütücünüzü temizleyin

Çoğu kaliteli manuel ve elektrikli öğütücüler, pişirme kaplarınızın temizleme işlemini kolaylaştıran çıkarılabilir parçalardan oluşur. Bunu yapmak için baharat kabını ve bıçağı çıkarın, bol soğuk su ve az miktarda deterjanla yıkamak için doğrudan lavaboya götürün. İyice durulayın ve doğal olarak kurumasını bekleyin. Parçalar kuruduktan sonra öğütücüyü yeniden birleştirmeye devam edin.