İlham İçin En İyi Küçük Salon Fikirleri

Çoğu evde, oturma odası genellikle aileler ve misafirleri için dinlenmek için belirlenmiş bir alandır. Ancak oda mimarisi çok sınırlı olduğunda ne olur? Tek çözüm, sahip olduğunuz alanı en üst düzeye çıkarmaktır. Ve küçük salon fikirleri arıyorsanız, o zaman bu sizin için!

  • oturma odasi dizayni,
  • ev dekorasyonunda renkler,
  • salon tavan dekorasyonu,
  • enza home oturma odası,
  • tadilat tamirat dekorasyon,
  • çetmen oturma odası takımı,
  • iç dizayn ev

Renklendirin ve sıkıca paketlenmiş küçük oturma odanızın kilidini açın! Evet mümkün. Sadece aşağıda tartışılan fikirlerden ilham alın. Zarif bir görünüm ister misiniz, ancak küçük oturma odanızda imkansız olduğundan şüphe ediyor musunuz?

Zarif oturma odaları için bu ipuçlarının işinize yarayıp yaramayacağını görün. Aşağıda sunulan fikirler, ev dekorunuza biraz zarafet katma konusunda size yardım etmeye yöneliktir. Harika oturma odalarını kontrol edin ve bugün ilham alın!

Zarif küçük salon fikirleri ve ipuçları

Sıkışık bir oturma odanız varsa, o zaman tarzı feda etmek zorunda değilsiniz. İyi tedavi edilmiş mobilyalara ve yaratıcılığa odaklanırken, tasarımınızın estetiğini gösteren bir oturma odası alanı tasarlayabilirsiniz. Küçük oturma odanızın nasıl yüksek tasarımlı bir düzenlemeye sahip olabileceğini merak ediyorsanız, tasarımcıların küçük oturma odalarını şık görünüme dönüştürmek için renk düzenlerini, şık aksesuarları, parlak düzenleri ve çift görevli mobilyaları nasıl kullandıklarını her zaman kontrol edebilirsiniz. Aksi takdirde, aşağıdaki küçük oturma odası fikirlerini kontrol edebilirsiniz!

Tavan Perdeleri Ekle

Küçük yaşam alanınıza perdeler eklemek istiyorsanız, çok fazla kontrastı önlemek için duvarlarla eşleşen bir renk seçin. Zarif bir dokunuş eklemek için perdelerinizi tavana taşıyın. Panjur, perde veya perde kullanmanız önemli değildir. Pencere tedavileri zarif bir ortam yaratmanın kesin bir yoludur.

Yeterli yüzey ve kare çekim alanınız yoksa, yüksek tavanlardan birkaç alan elde edebilirsiniz. Dikey alandan yararlanmak için pencerelerinizin gösterişli duvar kağıdına ve yüksek perdelere sahip olmasına izin verebilirsiniz. İyi asılı perdeler bir odaya yükseklik ve havadarlık katar. Perdenin tasarımı temel tutulmalı, ancak tamlık için ek kumaş kullanılmalıdır.

Süslemeler, oturma odanız yüksek bir tavana sahip olduğunda dikey olarak da yapılabilir. Salonunuzu tamamlayan duvar kağıdı tasarımlarını kullanmayı düşünün. Oturma odanızın taban alanı sınırlı olduğunda, dekorasyonları yukarı kaldırın. Örneğin, odanız parlak beyaza boyanmışsa, yüksek tavandan en iyi şekilde yararlanmak için gözü yukarı doğru çeken karakteristik bir mavi duvarla dönüştürebilirsiniz.

Rahat bir oturma odanız için battaniye de eklemelisiniz. Bununla birlikte, battaniyeleri tutmak için alanınız yetersiz olduğunda, genellikle çok fazla seçeneğiniz yoktur. Onları her zaman bir sepet içinde saklamayı tercih edebilirsiniz, ancak bu değerli zemin alanını alır. En iyi seçenek genellikle onları depolamak için önde gelen bir merdiven kullanmaktır.

Doğal Işık Girsin

Küçük salon fikirleri söz konusu olduğunda büyük bir hile doğal ışıktır. Oturma odası, yapay veya doğal olarak katmanlı aydınlatma sağlayarak her zaman ferah hissedebilir. Aydınlatma, görev ışıkları, avizeler ve zemin lambaları gibi çeşitli seviyelerde tutulmalıdır. Bu, karamsar ancak mükemmel aydınlatılmış bir oda yaratmaya yardımcı olabilir.

Oturma odası alanınız çok sayıda doğal aydınlatmaya erişebiliyorsa, karanlık perdelerle engellemekten kaçının. Alanın daha açık ve havadar hissetmesine yardımcı olmak için ışığın odaya dökülmesine izin verin. Oturma odanızda büyük pencereler veya çok fazla güneş ışığına erişilebilirlik olmasa bile, sahip olduğunuz küçük ışığı en üst düzeye çıkarmak için her zaman daha açık tonlarda perdeler kullanın.

Yarı şeffaf gölgeler, odaya mümkün olduğunca fazla aydınlatma sağlamak için oturma odasının pencerelerinde de kullanılabilir. Dikkatlice yerleştirilmiş yuvarlak bir sehpa ve yapışkan bir saf ışık ile bir oturma odası alanını işaretleyerek doğal aydınlatmadan yararlanmalısınız. Bu iki parça, konuklarına ziyaret ederken etrafına un yastıkları ekleyebileceğiniz, birkaç tabure veya sandalye yerleştirebileceğiniz merkezi bir nokta geliştirmek için birlikte çalışır. Kitaplarınızı ve aksesuarlarınızı endüstriyel raflara sahip açık raflarda görüntüleyebilirsiniz. Bu, kayrak karakteristik bir duvarın muhteşem dokusunu gizlemeden rahat bir his geliştirebilir.

Doğal ışık “doğal olarak” zarif bir ışıltı yaratırken bir alan açar. Oturma odanıza zarafet katmanın ince ama güçlü bir yoludur. Özellikle oturma odanızda hakim olan pastel veya açık bir renge sahipseniz, bu daha da iyidir! Beyaz ve bej renk paletinin alanı daha açık ve güzel hale getirdiği yukarıdaki örnekte olduğu gibi.

Zarif Küçük Oturma Odaları İçin Daha Koyu Tonları Kullanın

İster inanın ister inanmayın, duvarlarınızı daha koyu bir gölge boyamak, duvarlarınızı pratik olarak görünmez hale getirebilir ve örnek zarafeti yaratabilir. Cesur tip iseniz, cesur bir zarif duvar kağıdı deneyin, oda boyutundan dikkat çekecek ve odanın zarif görünümünü koruyacaktır.

Doğru Mobilya Düzeni

Küçük oturma alanınız darsa, kanepenizi duvara yerleştirin ve odanın ortasında daha fazla alan bırakın. Bej, siyah veya koyu mavi gibi zarif bir renkte bir kanepe seçin.

Geniş pencereler

Çarpıcı bir görünüme sahip büyük pencerelere sahip olacak kadar şanslıysanız, dış mekanı iç mekanla birleştirmek için o doğal tonları oturma odanıza getirin, böylece alanı artırın ve zarif bir doğal ortam yaratın.

Özel Mobilya Parçaları Ekle

Vurgulu sandalyeler ve ayaklar üzerinde kaldırılan kanepeler gibi sofistike mobilyalar daha fazla alan yaratır. Oluşturmaya çalıştığınız zarif tarzdan uzaklaşmamak için mobilyalarınızın dokusunu, desenini ve rengini dikkate aldığınızdan emin olun. Bu küçük oturma odası fikirlerinde, gördüğünüz gibi, her detay ve mobilya parçası önemlidir. Ve hepsi odadaki şeyleri nasıl birleştireceğinize bağlı.

İstenmeyen Mobilyalardan Kurtulun

Küçük bir oturma odasında zarif bir stil oluşturmak, alanı düzenli tutmak anlamına gelir, bu da oturma odası dekorunuzun zarif tasarımını tamamlamayan mobilya parçalarından kurtulmak anlamına gelir. Oluşturmak istediğiniz ayardan uzaklaşan mobilyalardan kurtulun.

Nötr renkler müttefikiniz olacak

Zarif bir görünüm yaratmanın ve oturma odanızın alanını aynı anda genişletmenin popüler yolları açık ve nötr renklerdir. Bu gölgeler karmaşık olmayan alan genişleticilerdir ve aksan sandalyeleri, duvar sanatı ve benzersiz aydınlatma gibi ekstralar için nötr bir zemin sunar. Başka bir basit yol, oda dekorasyonları yaparken, küçük oturma odanızı ferah hissettirmek için davetkar ve sıcak şemalar oluşturabilen yumuşak pastel tonlar eklemektir.

Her yerde şaşkın parçalar

Düz renkleri benzersiz desenli bir parça ile birleştirdiğinizde küçük salon alanlarındaki zarif görünüm basittir. Örneğin, basit bir mavi kanepe, tasarıma entegre edilmiş mavi ton parçalarına sahip desenli bir vurgu halısı ile iyi çalışır.

Bazı Aynalar F veya Uzay Dekorasyonunu Kullan

Aynalar genellikle küçük bir alanın havadar ve açık hissettirilmesine yardımcı olmak için kullanılır. Odanızın birçok aynanın oynayabileceği dramatik bir etki göstermesini sağlayabilirsiniz, ayrıca oturma odasındaki tüm ışığı yansıtanları kullanmalısınız.

Gerçek: Bu, bugüne kadar hala çalışan en eski hilelerden biridir.

Odaya daha fazla ayna ekleyerek hemen bir uzay yanılsaması oluşturabilir ve tüm duvarı sarmak için büyük bir ayna seçebilirsiniz. Ayna, ışık yansıması ve mekanı ikiye katlayan iç mekan süslemeleriyle uzay yanılsamaları yaratacak şekilde çalışacaktır. Her zaman açık renk paleti tutmaya çalışın ve genel efekti yaratmaya yardımcı olun.

Oda mimariniz garip bir şekilde tasarlandığında, sevdiğiniz küçük oturma odası tasarımlarını uygulamak zor olabilir. Küçük salon tasarımlarının getirdiği önemli zorluklar arasında sıkışık yemek alanı bulunmaktadır. Bunu düzeltmek için yemek alanına bazı aynalar asmaya karar verebilirsiniz. Sadece alan daha büyük hissetmekle kalmaz, aynı zamanda yemek alanının nasıl görüneceğini de değiştirir.

Bir tarafa ayna, diğer tarafa sandalye koyabilirsiniz ve yemek alanınız küçük görünmeyecektir. Aynalar harikalar yaratıyor. Işık ekler, alanı genişletir ve elde etmeye çalıştığınız güzel zarafeti yaratırlar. Uzun, dikdörtgen şekilli bir ayna alanınıza sığabiliyorsa harika görünüyor.

Salon Alanınıza Bitkiler Ekleyin

Aynalar ve duvar kağıtları gibi, bitki eklemek küçük salon alanınıza derinlik katmanın mükemmel bir yoludur. Bitkiler gözlerin kandırılmasına ve yumuşatılmasına yardımcı olur. Ve ayrıca oturma odasında, olduğundan daha fazla alan olduğunu düşünmek. Bitkiler özellikle kanepelerin ve sandalyelerin arkasında veya yanında ve köşelerde etkilidir.

Yüzen Raflara Git

Oturma odası alanınız küçük olduğunda, yüzen raflar kullanmayı düşünebilirsiniz. Her zaman şık bir görünüm için yüzen raflara duvarla aynı renk desenini vermeyi düşünün. Dağınık küçük raflar kullanmak gibi boyutlarda yaratıcı olmaktan korkmayın.

Backless Kanepe Kullanmayı Deneyin

Genellikle, açık planlı bir alanda, kanepe için mükemmel konum her zaman duvarda değildir. Ama odanın merkezi bölgesinde. Ancak bu kanepe küçük olmadığı sürece değil! Küçük bir odanın ortasındaki bir kanepe, alanı en üst düzeye çıkarabilir ve daha büyük görünmesini sağlayabilir.

Arkalıksız bir kanepe de bir alternatiftir ve her taraftan kullanılabilir. Sınırlı oturma seçenekleriniz olduğunda genellikle bonus olur. Bir gün daha büyük bir odada kullanmak isterseniz, iki oturma alanı arasında bir dalış ajanı olarak görev yapabilir. Bu küçük oturma odası fikirleri, yanlarında taşıdıkları bu çok yönlü unsur nedeniyle harika.

Örneğin, bir çift lüks koltuk ve kanepenin yanında küçük bir masa ile açık plan alanın ortasında yüzen sırtsız bir kanepeniz olabilir. Küçük oturma odanızda bir parti düzenlerken, arkalıksız kanepenin her iki yanında oturan iki kişi kalabilir. Ve sonunda daha büyük bir yere taşındığınızı söyleyin. O zaman bu durumda bile kullanışlı olabilir. Pratiklik burada anahtar, bunu unutma.

Ön Kapınıza Dikkat Etmekten Kaçının

İster bir stüdyo daire ister bir bijou kır evi olsun, dinlendirici bir alan yaratmak zor olabilir. Özellikle ön kapınız doğrudan oturma odanıza açıldığında. Dikkatlice düzenlenmiş koltuklara sahip merkezi bir nokta geliştirerek her zaman ön kapıdan vurgu yapın. Örneğin, iki koltuklu güzel bir kanepeye ve 90 derecelik bir açıyla bir lamba ve ince yan masaya yerleştirilmiş rahat bir koltuk almaya karar verebilirsiniz.

Loveseat Kanepe Seçin

Eşinizle veya oda arkadaşınızla birlikte kaldığınızda, bir sevgi dolu ihtiyaçlarınızı karşılamak için fazlasıyla yeterlidir. Rahat ve daha geniş bir oturma odası için rahat bir loveseat’ı küçük bir masa ile birleştirin. Canlı mobilyalarda her zaman ağır bir koltuk ve tam boy bir koltuktan daha fazlası vardır. Küçük oturma odanız için küçültülmüş bir kanepeye sahip küçük bir mobilya parçasını tercih edebilirsiniz. En havalı görünüm için açık bacakları ve temiz çizgileri olan bir kanepe seçin.

Küçük ölçekli mobilya bulmak için ideal yer antika dükkanlarındadır; çünkü odanın büyüklüğü yüzyılın son yarısına kadar küçüktü. Her zaman oturma odası alanınız için çalışabilecek küçük sandalyeler, aşk koltukları ve koltuklar tercih edin.

Örneğin, bay bay penceresinin ortasına merkezi olarak yerleştirilebilir. Ve her iki tarafa da küçük masalar yerleştirin. Ayrıca, bir sehpanın karşısında, aralarında bir sehpa bulunan bir çift koltuk da olabilir. Ayrıca, karşısında ince bir masa ile duvara çapraz olarak yerleştirilmiş antika bir kanepe tercih edebilirsiniz.

Bir Köşeyi Tamamen Doldurun

Köşede koyu bir kanepe kullanmak genellikle bir koridor etkisi yaratır. Bununla birlikte, daha açık renk tonuna sahip L şeklinde bir tasarım için değiştirerek, açık bir alan ve rahat bir köşe oluşturabilirsiniz. Bununla, büyük yer minderleri kullanarak daha fazla oturma için bir oda da oluşturulabilir. Oldukça mantıksızdır, ancak küçük oturma odası fikirleri için bazen büyük bir mobilya parçası seçmek oturma odanızdaki alanı en üst düzeye çıkarabilir ve daha büyük hissettirebilir.

Çünkü büyük bir kanepe rahat olabilir ve birçok insanı oturabilir. Büyük bir mobilya parçası her zaman sadece bir parça olarak okunacağından, oturma odasının düzenli hissetmemesine yardımcı olabilir. Düzenli, düz çizgilere sahip modern bir bölüme sahip olmak, küçük bir alanda doldurulmuş bir formdan daha iyi çalışır. Örneğin, rahat bir grup oluşturmak için bir çift katlanır tabure yakın çekildiğinde, bir köşede özel kesitli bir kanepe tercih edebilirsiniz. Küçük bir oturma odasıyla, grubu bir terlik sandalyesi ile doldurmayı da seçebilirsiniz.

Büyük Halı Seç

Cesur bir desenle büyük bir halı seçmek, oturma odanızı daha büyük hissetmek için kullanabileceğiniz bir fikirdir. Daha küçük halıların aksine, büyük halılar genellikle zemini görsel olarak kırmaz. Bu, alanı sabitlemeye yardımcı olabilir. Ve etrafındaki alanın geri kalanını tasarlamak için size ideal bir zımba ana parçası sağlayın. Köşe oturma, daha uzun bir geleneksel kanepe için küçük odadan daha fazla alan kazanmanıza yardımcı olabilir.

Oturma odanızı rahat tutun

Küçük oturma odası fikirlerini davetkar ve rahat hissettiren şey, alanın küçüklüğüne yaslanıyor. Lüks, yumuşak bir halı seçerek oturmayı samimi ve yakın tutmaya çalışabilirsiniz. Bu genellikle tavsiye edilir, özellikle de mükemmel işlevsel ve misafirperver olmak için bir şeye ihtiyacınız olacak bir odayı dekore ediyorsanız. Oturma odanızın rahat ve sevimli görünmesini istiyorsanız, birlikte kümelenen renk uyumlu öğeleri deneyin. Bu, tutarlı bir görünüm oluşturmak için minderlerden resimlere kadar değişebilir.

Eğer bir acemi iseniz, her zaman mümkün olduğunca basit tutmaya çalışın, özellikle oynamak için yeterli alanınız yoksa, ancak yine de biraz renk eklemek istediğinizde. Bir nötr taban ile başlayın ve farklı yüzeylerin ve dokuların davetiyesi için karakteristik bir renk enjekte edin. Bu, gözlerde havadar ve ışık kalırken derinlik eklemeye yardımcı olabilir. Oturma odasında doğal ışıktan en iyi şekilde yararlanarak pencere giydirmenizi daima basit tutun.

Yüksek bir tavana sahip olduğunuz için şanslıysanız, tam boy perdeler kullanmayı düşünün. Bunun nedeni her zaman gözü yukarı doğru çekmeleri. Bu, oturma odanızdaki kare görüntüleri oldukça yetersiz olsa bile, alan yanılsaması yaratmaya yardımcı olur. İnce bir şerit olan tasarımlar genellikle ek derinlik hissine katkıda bulunur. Aydınlatma amacıyla pencereden kolayca süpürülebilecek perdeleri tercih edin. Alternatif olarak, stor veya roman güneşlikler de kullanabilirsiniz.

Duvarlar için Açık Renkleri Seç

Gölgeli leylakların tonları, soluk gri veya mavi ve pembeler allık, küçük oturma odası fikirlerinin davetkar ve taze hissetmesini sağlayabilir. Bozuk, gri veya yeşil tonlar yerine parlak beyazlara yön vermek odanızın rahat hissetmesine yardımcı olabilir. Salon alanınızı aydınlatmaya yardımcı olması için zeminlerinizi ve duvarlarınızı beyaz tutabilirsiniz. Duvara asılan büyük bir sanat eserinin olması göz alıcıdır, ancak hiç de çöp değildir.

Bu şekilde, odanın ortasına renkli bir mobilya parçası yerleştirilmesini sağlayabilirsiniz. Bu, size yaklaşan duvarların hissini yaratmaya yardımcı olabilir. Küçük bir oturma odası alanına sahip olmak, renklerle eğlenmenizi engellememelidir.

Her zaman canlı parlak renkler ve güzel pastellere aşıksanız, ancak yaşamınızın kaotik görünmediğinden emin olmak istiyorsanız, en iyi şey sıkı bir renk paletine bağlanmaktır. Desen karıştırma neşeyle ve ustaca yapılması da önerilir. Daima cesur ama tarafsız olun. Desenlerin karıştırılması canlı ve taze olmalı, ince, nötr bir palet, şeylerin abartılı bir histen korunmasını sağlamaya yardımcı olur.

Cam, Lusit ve akrilik gibi berrak parçaları da tercih edebilirsiniz. Bu öğeler küçük bir oturma odasında kullanmak için harika malzemelerdir, çünkü genellikle görsel yer kaplamazlar. Ayrıca, temiz eşyalardan birinde yan masaları veya şelale kenarlı kahve masalarını iç içe yerleştirmeyi de deneyebilirsiniz.

Depolama Potansiyelini En Üst Düzeye Çıkarın

Küçük oturma odası fikirleri, her zaman düzgün bir şekilde saklanarak düzenli ve taze tutmak gibi bazı kurallara uymalıdır. Küçük bir oturma odasını daha büyük hissettirmenin en iyi yolu, onu temiz tutmaktır ve bunu yapabilmeniz için odadaki her şey her zaman ideal bir yere sahip olmalıdır. Yüzen raflar, birçok eşya taşıyabildiği için küçük oturma odaları için uygundur.

Yüzen raflar dolaplar, yerden tavana, ısmarlama monte edilmiş raflar, raflar veya ekstra her alanı kullanan bir duvar şeklinde olabilir. Boş bir duvar kullanmayı ve onu yukarıdan aşağıya bir kitaplığa kaydırmayı düşünün. Bu, küçük ve hüzünlü bir oturma odası alanını favori odanıza dönüştürmenize yardımcı olacaktır. Çok fazla depolama fırsatı sunacak ve lüks bir yerleşik efekt gösterecektir. Daha şık bir görünüm istiyorsanız, yeşil gibi canlı bir renk seçin ve ilk görünümü parlatmaya yardımcı olmak için kalıp ekleyin.

Gizli depolama seçeneklerini, dağınıklığı sınırlamaya yardımcı olmak için yerleşik depolara sahip mobilyaları seçerek de kullanabilirsiniz. Depolama osmanlısını sehpa olarak da kullanabilirsiniz. Depolama alternatiflerinizi iyileştirmek için teselli masası yerine oturma odasının çevresi boyunca küçük bir çekmece sandığı kullanmayı deneyin. Küçük alanınızı hızlı bir şekilde yiyebilecek bir göğüs ve kitaplık gibi birkaç küçük mobilya kullanmak yerine, tam bir duvarı depolamaya ayırın. Bir medya merkezinden kitaplara ve belki de bir açılır masaya kadar her şeyi içermeye yardımcı olmak için her zaman yerden tavana depolama duvarına özelleştirme yapılabilir.

Oturma Odanızı Çok Amaçlı Yapın

Oturma odanız sınırlı alana sahip olduğunda, tek alternatif yaratıcı olmak ve işleri çok fonksiyonlu hale getirmektir. Örneğin, ayrı bir ev ofisi, oturma odası ve yemek odası için yer yoksa, her konsepti bir arada toplayabilirsiniz.

Oturma odanızın, odanın boyutuna veya şekline rağmen doğru parçaların ve düzenin mükemmel görünebileceğini kanıtlamasına izin verin. Küçük salon alanınız için çok işlevli mobilya parçalarına yatırım yapabilirsiniz. Dağınıklığı ortadan kaldırmanıza izin vermek için depolama kutusu olarak da işlev gören bir sehpa seçebilirsiniz. Koltuğun altında saklama alanları veya kapaklı tabureler olan koltuklara yatırım yapmayı deneyin. Tasarımınızın şemasına yansıtıcı yüzeylere ve aynalara sahip mobilyalar ekleyin. Bu, daha parlak ve daha büyük görünmesi için odanıza giren doğal aydınlatma miktarını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Oturma odanız yemek alanınıza yakınsa, uyumlu mekan dekorasyonları ve renk düzenleri fikrini kullanarak uyumlu bir görünüm elde etmek için mümkün olduğunca çok deneyin. Bu, geniş bir alan yanılsaması oluşturmanıza yardımcı olacak ve arkadaşlarınızı ve ziyaretçilerinizi barındırırken alanları birleştirmenizi sağlayacaktır. Oturma odasındaki her bir mobilya, eşyalarını kazanabilmelidir.

Ekstra oturma veya sehpa olarak işlev gören osmanlıları kullanabilirsiniz. Çok yönlü küçük taburelere yatırım yapmak veya kolayca hareket edebileceğiniz yan masaları yerleştirmek de masa veya koltuk görevi görebilir. Örneğin, koltuk ve sehpa olarak iki osmanlı ile duvardan biraz uzakta yüzmek için kolsuz bir kanepe yerleştirebilirsiniz.

Geleneksel Parçalar Olmadan Yap

Bir sehpa artı kanepenin oturma odası formülü ile bu kadar şartlanmayın, ancak sizin için en uygun olanı yapmaya odaklanabilirsiniz. Örneğin, bir sehpa yerine bir haddeleme arabası kullanırken kanepenin yerleştirilebileceği bir çeyrek terlik sandalyesi yerleştirebilir ve bir zemin halısını sabitleyebilirsiniz.

Küçük bir oturma odası, birkaç parça mobilya yerleştirdikten sonra oturma odanızın alanını daha hızlı yiyebilir. Bunun sonucu olarak, birçok insan büyük bir oturma odasına sahip olmanın daha iyi olduğunu düşünüyor, ancak bu her durumda doğru değildir. Küçük oturma odanızın iyi görünmesini sağlamanın sırrı, sahip olduğunuz alandan faydalanmaktır. Küçük mobilya parçaları kullanmak zorunda değilsiniz, ancak küçük salon alanını büyük bir masa veya kanepe ile doldurmaya gerek yoktur. Bunu yapmak odanızın kalabalık görünmesini sağlayabilir. Sağlam bir renk şemasına sahip olmak, raflar, erişim aydınlatması ve gizli depolama gibi tasarım öğeleri de küçük bir alanın daha büyük görünmesini sağlar.

Odanızı kurtarmak ve aydınlatmak için yukarıda tartışılan küçük oturma odası fikirlerini birleştirerek kompakt oturma odanızı kullanın. Bu hileler, küçük salon alanınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır. Küçük oturma odanızı dekore ederken, her zaman şeyleri darmadağın ve sıkışık hissetmemeye çalışın. Renkli yastıklar, perdeler, lambalar, sanat eserleri, fotoğraflar ve duvarlar eklemek odanın daha küçük hissetmesini sağlayabilir. Her zaman daha büyük bir alan yanılsaması oluşturduğunuzdan ve doğru mobilyaları satın aldığınızdan emin olun. Bu, ideal düzeni bir araya getirmenize yardımcı olacaktır.

Doğru mobilya, renk şeması ve tasarımı seçtikten sonra, oturma odanızı her zaman bazı benzersiz sanat eserleri ve özelleştirilmiş yastıklar ile kişiselleştirebilirsiniz. Ve sonra en iyi küçük oturma odası senin olacak!

Bir cevap yazın