İmitasyon ahşap kaplama

Mdf kaplama türleri , teras lambiri kaplama , tik ağacı zemin kaplama , ahşap tavana köpük kaplama , lamine ahşap kaplama , ahşap kaplama firmaları , tavan ağaç kaplama , beton merdivene ahşap kaplama , mdf lam duvar kaplama , alüminyum ahşap kaplama , sapelli kaplama , yarım kütük kaplama fiyatları,

Bir yüzeyi damarlamak ve ona ahşabın sahip olduğu düğüm ve damar etkilerini vermek için, su bazlı boyalar veya yağlı boyalar olabilen geleneksel malzemeler ve özellikle önemli bir araç olan mermer karo, herhangi bir mağazada bulabileceğiniz bir enstrüman gereklidir. DIY veya boyama.

mdf kaplama türleri , teras lambiri kaplama , tik ağacı zemin kaplama , ahşap tavana köpük kaplama , lamine ahşap kaplama , ahşap kaplama firmaları , tavan ağaç kaplama , beton merdivene ahşap kaplama , mdf lam duvar kaplama , alüminyum ahşap kaplama , sapelli kaplama , yarım kütük kaplama fiyatları,

Yüzey hazırlığı

Bu teknik, çimento, metaller ve ahşap gibi her türlü malzeme üzerinde gerçekleştirilebilir. Birçoğu metal açıklıklarda ahşabı taklit etmek için, diğerleri ise geleneksel sıva veya alçı duvarlarda kullanır.

Her zaman açıkladığımız gibi, yüzey temiz, kuru, tozdan, yağdan, gevşek boyadan ve kusurlardan arındırılmış olmalıdır. Parlak alanlarda ince zımpara kağıdı ile parlaklığı gidermek için cila yapmak uygundur.

Ahşabın daha önce boyası yoksa, kullanacağınız malzemeye bağlı olarak bir kat yağ bazlı dolgu macunu, sentetik ahşap astarı uygulayın. Metal ise, bir paslanma katmanı. Ve sıva veya çimento ise, bir kat dolgu macunu sabitleyici.

Ebruda kullanılan renkler

Taklit edilen ahşap alete bağlıdır, ancak genellikle çama benzer bir etki elde edilir ve kullanılan renklere bağlı olarak elde edilen karakterdir. Örneğin, kahverengi, bej tonları, ahşaba çok benzeyen kremler veya daha az gerçek bir his verecek ancak bunun için daha az hoş olmayan sarılar, leylaklar, yeşiller, maviler gibi çeşitli tonlar kullanabiliriz.

Uygun olan şey, her iki rengin de farklı olması veya birinin diğerinden daha koyu veya daha açık olması, böylece efektin iyi bir şekilde öne çıkmasıdır. Çamın tonlarını taklit etmek için arka plan için bir krem ​​ve damarlar için bir toprak boyası seçebilirsiniz.

Boya nasıl uygulanır

Boyanın uygulaması, yıkama veya sır veya saç stiline benzer. Bir kat boya uygulanmalı ve bu durumda en açık olan arka plan rengi kurumaya bırakılmalıdır. Kuruduktan sonra, diğer rengin (damarların rengi, bu durumda en koyu olan) bir rulo veya fırça ile bir kat boya uygulanır ve kurumadan önce, boyayı çıkarırken gidecek olan tane geçilir, rengi keşfeder. anterior, damarları ve düğümleri oluşturan.

Damarın kullanılması

mdf kaplama türleri , teras lambiri kaplama , tik ağacı zemin kaplama , ahşap tavana köpük kaplama , lamine ahşap kaplama , ahşap kaplama firmaları , tavan ağaç kaplama , beton merdivene ahşap kaplama , mdf lam duvar kaplama , alüminyum ahşap kaplama , sapelli kaplama , yarım kütük kaplama fiyatları,Bu aleti kullanma beceriniz yoksa, boyanacak yüzeyde kullanmadan önce başka bir yüzey üzerinde tekrar tekrar çalışın.

Mermeri yukarıdan aşağıya doğru yavaşça ama durmadan ve sürekli sallamadan, sadece gerektiğinde çalıştırın. Dengelerken düğümün etkisi elde edilir, ancak çok yüklü ve gerçek dışı olduğu için bunu abartmamak tavsiye edilir.

Mermer sökücü, taze boyayı ve yükleri çıkarır, bu nedenle onu duvara veya tahtaya her sürdüğünüzde, yarı ıslak bir bez veya tinerdeki bezle temizlemelisiniz.

Yazı atan bir oyuncu ise, görev daha basittir, ancak “oyun” olasılıkları daha azdır.

İlgili konular:
Duvarları taramak veya çizmek
Sünger boyama veya sünger tekniği
Akut veya örtme tekniği