İndüksiyon Tencere

Aile için bir akşam yemeği mi planlıyorsunuz? Bu hafta sonu için harika bir plan gibi geliyor. Mutfakta sürekli zaman geçirirken yemeklerin tadını çıkarmayacaksanız, yemek pişirmek zaman alıcı ve yorucu olabilir.

Teknolojinin ilerlemesiyle, arkanızı kırmadan veya mutfakta çok fazla zaman harcamadan iyi bir yayılma oluşturmanın daha akıllı yolları vardır. Mutfak endüstrisini fırtınadan alan en iyi şeyin ne olduğunu merak ediyor musunuz? İndüksiyonlu pişirmeden ve neden ev için en iyi indüksiyonlu tencereye yatırım yapmanız gerektiğinden bahsediyoruz . İndüksiyon Artıları sıkacakları, indüksiyon pişirme ürünleri ve tencere hakkında bilgi ve yorumlar sağlar, böylece sizin için en uygun olanı bulabilirsiniz.

O Nasıl Çalışır?

Geleneksel ocakların aksine, indüksiyon ocaklarında ısı kaybı olmaz. Açtığınız anda, alternatif akım bobinden akar ve manyetik bir alan oluşturur. Bu, ocaktaki tavaya elektrik akımı yayar. Elde edilen dirençli ısıtma, yiyeceği hızlı ve hızlı pişiren şeydir.

Enerji bulunduğundan, pişirme alanı serindir ve normal bir ocaktan bekleyebileceğinizin tam tersi olan pişirme yüzeyi de öyle. Elinizi yanlışlıkla ocak üzerine koysanız bile, hiçbir şey hissetmezsiniz. Nasıl? Isı, pişirme kabınızın manyetik malzemesinin ve pişirme yüzeyinin altındaki bakır bobinin reaksiyonundan elde edilir.

  1. Hızlı Ve Hızlı


Bu muhtemelen indüksiyonlu kapların tüm dikkatini çekmesinin en mükemmel nedenlerinden biridir. Bir brülöre ve alevlere bağlı geleneksel ocakların aksine, bir indüksiyonlu ocak doğrudan ısının başlangıç ​​noktası olan tavada ısı üretir. Isının ihmal edilebilir hale gelmesi için geçen zaman, yiyeceklerin pişirilmesi geleneksel tencerelerde olduğundan yaklaşık% 50 daha az zaman alır.

  1. Verimli Enerji


Enerji tasarruflu indüksiyonlu kaplara yatırım yaptığınızda güç faturalarını takmak konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Verimliliğinin yanı sıra, pişirme ortamınız çok daha rahattır ve mutfakta sağlıklı bir yayılma hazırlayarak terletmezsiniz. Aile yemekleri cebinizde bir delik açmadan veya sırtınızı kırmadan çok eğlenceli olacak.

  1. Önce Güvenlik


Soba muhtemelen bir yangının çevresindeki herkesi tehlikeye atmaya başlaması için en yaygın yerdir. Ulusal Yangından Korunma Derneği’ne (NFPA) göre, Amerikalıların yaklaşık% 66’sı mutfakta meydana gelen yangın olaylarına avlanıyor. En iyi indüksiyonlu pişirme kaplarının ortaya çıkmasıyla , bu tür talihsiz olaylar büyük ölçüde azalmıştır.

Neden? Alev yok, gres ateşi yok, gaz yok ve gaz sızıntısı yok, bu da indüksiyon ocaklarını ev için güvenli bir yatırım yapıyor. Isı, tavada üretildiğinden, indüksiyonlu ocak çok ısınmaz ve yanıklara neden olması pek olası değildir. Ayrıca, ısıyı kapattığınızda, tava soğur.

  1. Hassas Pişirme


İndüksiyonlu pişirme kapları, geleneksel pişirme kaplarından beklediğinizden daha fazla kontrol ve hassasiyet sağlar. Düşük ısı ayarlarında bile daha fazla sıcaklık ayarı ve daha iyi performans seviyeleri vardır. Yiyecekleri daha uzun süre sıcak tutmak ve lezzetli soslar yapmak, indüksiyonlu tencere ile daha rahat hale geldi.

  1. Zahmetsiz Temizlik


Pişirmenin en tatsız kısmı senet yapıldıktan sonra pisliği temizlemektir. Çok fazla ovma ve kazıma içeren olağan ocaklar ile ağrılı ve sinir bozucu bir olay olabilir. Sık sık bunu uygulamak, ocakınızın ömrünü azaltabilir. En iyi indüksiyonlu tencere aşırı ısınmaz ve yiyecek nadiren yanar, bu nedenle inatçı lekeler hakkında endişelenmenize gerek yoktur. Bir döküntü varsa, acımasız ovma yerine bir süngerle rahatça silebilirsiniz.

İndüksiyonlu Tencere Seti

Geleneksel ocakların aksine, indüksiyonlu ocakta normal pişirme kaplarını kullanamazsınız. Tencere ve tavaların manyetik olduğundan emin olmak veya indüksiyonlu tencere üzerinde çalışacakları bir yol yoktur. Cam, bakır, alüminyum çalışmaz; bunun yerine, dökme demir, manyetik tabanlı ağır tabanlı aluminyum, seramik, yapışmaz tavalar ve manyetik tabanı olan diğerlerine yatırım yapın.

Çoğu insan, son derece faydalı olduğu kanıtlanmış yüksek kaliteli paslanmaz çelik indüksiyonlu tencere ile gitmeyi tercih eder. Son derece dayanıklıdırlar ve kalbinizin zahmetsizce istediği her şeyi pişirebilirsiniz.

Karar

Eğer düşünürseniz, en iyi indüksiyonlu tencere için parlak bir karar. Ancak, normal ocaklar ile karşılaştırıldığında bir çiş biraz pahalı olabilir. Bununla birlikte, uzun vadeli bir yatırım arıyorsanız, bu mutlak adalettir – zamandan, emekten ve elbette fırlayan güç faturalarından tasarruf edersiniz. Bunu düşünmek. Öldürmeye başlamadan önce kapsamlı araştırma yaptığınızdan emin olun; indüksiyon tencere kalmak için burada.

Bir cevap yazın