İnverter klima 24 saatte ne kadar yakar


İnverter klima ne kadar tüketir?

Bir Inverter klimanın 24 saatte ne kadar tükettiğini bilmeniz mi gerekiyor ?
Bir klima satın almak istiyorsunuz ve en az tüketen klimaların hangileri olduğunu görmek istiyorsunuz .

bir Inverter klimanın neden bu kadar az tükettiğini ve hangi klimaların piyasada en az tükettiğini anlatıyoruz.

dizin

  • İnverter teknolojisi nasıl çalışır?
  • Klima kompresörü mili daha yavaş dönerse ne olur?
  • İnverter klima ne kadar tüketir?
  • Sayısal olarak bir Inverter klima ne kadar tüketir?
  • En az tüketen inverter klima hangisidir?

İnverter teknolojisi nasıl çalışır?

Öncelikle inverter teknolojisinin nasıl çalıştığını ve ne olduğunu anlamalıyız .

Inverter teknolojisi , dış ünitenin kompresöründe bir güç regülatörü olmaya devam ediyor. Bu kompresör, odalarımızı iklimlendirmek için soğuk veya sıcak bir sıcaklık oluşturmak üzere sıvı gaz etkisini gerçekleştirmek için gazı sıkıştıran kompresördür .

Bu kompresör, dakikada birkaç devirde dönen dönen bir şaft ile donatılmıştır . Inverter teknolojisinin yaptığı şey, o eksen
için hedeflenen tüketimi düzenlemektir, böylece daha düşük bir hızda döner ve daha düşük bir hızda döndüğünde daha az enerji gerekir.

Klima kompresörü mili daha yavaş dönerse ne olur?

Bir kompresör daha düşük bir hızda döndüğünde, gaz sıkıştırması, gazın sıkıştırıldığı ve soğutma devresi tarafından daha düşük bir hızda çalıştırıldığı daha düşük bir basınçta gerçekleştirilir .

Bu, klimanın oda sıcaklığını %100 tüketmeden korumak için iç ünitenin evaporatöründe sabit bir sıcaklık oluşturmasına neden olur .

İnverter klima ne kadar tüketir?

Bu açıdan Inverter klimanın toplam tüketiminden %70 kadar daha az tüketebileceği unutulmamalıdır .
Klimayı açtığınızda kumanda düğmesinden ayarlanan sıcaklığa ulaşmak için %100 tüketir.
Bu bir kez sağlandığında, odadaki belirlenmiş sıcaklığı korurken mümkün olduğunca az enerji tüketmek için kompresördeki gücü azaltır .

Sayısal olarak bir Inverter klima ne kadar tüketir?

Klimanın %100 performansında 1,2 kW tüketimi varsa. 0,16 €/sa fiyatla klima, maksimum performansta bir saatlik çalışma için toplam 0,18 € kW/sa tüketiyor.

Sıcaklığa ulaşıldığında, tüketimi %70’e kadar azalır , yani 1,2 kW’dan 0,4 kW’a kadar tüketim. Bu durumda, tüm öğleden sonra inverter klimasına sahip olabiliriz , odayı bu tüketimde sıcak tutar, çünkü %100’ü yalnızca klima kontrol düğmesinde ayarladığınız sıcaklığa ulaşana kadar elde edilir.

Bununla, bu performansta 0,6 kW/saat’lik bir tüketim elde etmiş olacaksınız .

En az tüketen inverter klima hangisidir?

Genel bir kural olarak, tüm üreticiler kendi klimalarına , döner dijital kompresörlerine ve o kompresöre uygun manyetik akış düzenleyicilerine kendi inverter teknolojisini sağlayarak maksimum verim ve performans elde ederler .

Klima 24 saat açık bırakılabilir mi?

Pek çok okuyucu, klimanın gece gündüz kapatılmadan çalışıp çalışamayacağını merak ediyor. Bir cihaz olduğu için şüphe yaygındır.

Elektrik tüketimine bakarsak, ideal olarak yapmamalıyız. En modern ekipman çok fazla tüketmese de yine de bir “cihaz” olduğu için enerji tüketir.

Ama gerçek şu ki, çalışma açısından klimanın 24 saat gibi kısa sayılan bir sürede “dinlenmesine” gerek yok. Split cihazlarının çalışması, kompresörün zaman zaman açılıp kapandığı bir buzdolabının çalışmasına benzer. 12000 btu klima ne kadar elektrik harcar

Inverter kasası ne olacak?

Ancak inverter kompresörü kapatmıyor, direkt olarak da açılabilir mi? Evet olabilir, çünkü Inverter sisteminde motor sürekli çalışmaya başlar. Yani cihazı kapatmak zorunda kalmadan aynı hızda çalışır. Ve yatırım ekipmanında, enerji tüketimi geleneksel Split (Açık/Kapalı) ile karşılaştırıldığında daha düşük olduğu için avantaj daha fazladır.

Doğrudan bağlanan cihazın uzun hizmet ömrü nasıl sağlanır?

Hem doğrudan (veya arka arkaya saatlerce) çalıştırılan klimaya, hem de birkaç saat çalıştırılan klimaya, kullanım ömrünün uzun olması için özen gösterilmelidir. İlk bakım, satın almadan önce bile yapılmalıdır. Evet, ortamın ihtiyaçlarını karşılayan bir cihaz seçmek gerekiyor .

Boyut, insan ve cihaz sayısı ve duvarlardaki güneş ışığı etkisi ve sadece teknik bir profesyonelin işi ziyaret ettiğinde görebileceği diğer değişkenler için yeterli bir soğutma kapasitesine sahip olması gerekir.

Ardından, herhangi bir cihazın performansını ve ömrünü büyük ölçüde etkileyen bir faktör de kurulumdur . Bu, üreticinin tüm özelliklerini doğru bir şekilde takip etmeye yetkin kalifiye bir profesyonel tarafından gerçekleştirilmelidir.

Önleyici bakım , klimanızın ömrünü büyük ölçüde uzatabilir ve her zaman sorunsuz çalışmasını sağlayabilir. Ayrıca sektörde bir profesyonel tarafından yapılmalı ve sıklığı üreticinin tavsiyelerine uygun olmalıdır. 18000 btu klima ne kadar elektrik harcar

Tüm bu ipuçlarının ardından cihaz, kullanıcılarının iyiliğini sağlamak için gerektiği kadar saatlerce açık kalabilir.