Işık kutularını, sayaçları, termostatları ve diğer duvar elemanlarını gizlemek için 15 etkili çözüm

Genel olarak, ne fiziksel ne de estetik olarak fazla rahatsız etme eğiliminde değildirler, ancak mutlu ışık kutusunun önemli bir duvarın ortasında, dekoratif anlamda çirkin bir “küre” gibi olduğu birçok durum vardır.

Ve gerçek şu ki, diğer konulardaki estetik ilerlemeye rağmen, ışık kutularının, tezgahların ve diğerlerinin kapaklarında hayır gibi görünüyor ve bu bazen tüm dekorasyonu sinirlendirebilir.

Müşterilerimin bazılarının bu unsurlardan herhangi birini gizlemek veya saklamak için açıkça benimle iletişime geçmesi ne ilk ne de son durum.

Bu nedenle bu makaleyi projelerimde ışık kutuları ve sayaç kapaklarını hatta termostatları gizlemek için kullandığım bazı etkili fikirler ve kaynaklarla hazırladım. Öyleyse, bu çözümleri görelim.

Işık kutularını, sayaçları, termostatları vb. Gizlemek için 15 çözüm

Sayaçları ve ışıklı kutuları gizlemek için kutular:

Işık kutularını gizlemek için kutular

İlk ve en sık kullanılan seçenek ve benim için montaj kolaylığı nedeniyle en etkili olanlardan biri, sayacı kapatmak için özelleştirilmiş bir kutu kullanmaktır.

Neyse ki bugün bu kapakları kaplayacak yüzlerce standart modelimiz var. Ölçülerinizden birini bulamasanız bile, onları kişiselleştirmiş olursunuz.

Bu çizgilerin üzerinde gördüğümüz bu, dekoratif bir tabaka ile gelen ve çeşitli ebatlarda mevcut olan kalın bir çerçevedir. Amazon’dan satın alabilirsiniz, buradan.

Bazen, ışık kutusunu kapatmak için özel bir kutu koymak istemeyebileceğiniz veya yapamayabileceğiniz de doğrudur. Bu durumda, aşağıda gördüğümüz gibi başka birçok seçenek vardır:

Işık kutusunu taklit eder ve kamufle eder:

Işık kutusunu gizlemek ve gizlemek için dekoratif duvar kompozisyonu

Tasarım ve fotoğrafçılık Wegrochy

Bana doğruyu söyle, ışık kutusunun kapağını ilk kez gördün mü? Resmi görene kadar birkaç kez bakmak zorunda kaldım.

Ve tam da bununla ilgili. Çevreyle taklit etmek, etrafını diğer unsurlarla çevreleyerek kamufle etmek, gözün bu elementlere doğru gitmesini sağlamak ve ışık kutusunu tamamen gözden kaçırmak.

Başka bir örnek görelim:

Işık kutusunu gizlemek ve gizlemek için dekoratif duvar kompozisyonu

Tasarım ve fotoğrafçılık Creative Momma

Yine, bu duvardaki termostatı bulman ne kadar sürdü?

Daha önce de söylediğim gibi, bazen temizlenmesi gerektiğinden ögeyi kapatamayız. Düzgün çalışması için ortaya çıkarılması gereken termostatlarda durum budur.

Bu durumda, yapabileceğimiz en iyi şey, onları daha önce gördüğümüz gibi taklit etmek ve entegre etmektir. Bu iki örnekte gördüğümüz gibi, gözü diğer unsurlara yönlendirmeyi başarırsak, tamamen fark edilmeyecektir.

Daha fazla çözüm görelim:

Işık kutusunu gizlemek için kağıt tutucu

Ev Kuş Hayatı Tasarım ve Fotoğraf

Bu çizgilerin üzerinde gördüğümüz ekonomik ve işlevsel bir çözüm olabilir.

Işık kutusunu gizlemek için bir rulo kağıt içeren bir destek takmayı içerir.

Daha kolay olamaz. Destekli kağıt rulosu zaten satıldı, buna gerek bile yok; tek yapmanız gereken onu duvara monte etmek. Bunu nasıl yaptıklarını buradan görebilirsiniz.

Ayrıca bu fikir, çocuklarınızın boyayıp mesaj bırakması vb. İçin yazabilmek, not bırakabilmek için de kullanışlı oluyor.

Çok ekonomik ve etkili bir çözüm.

Bu satırlar boyunca, ışık kutusunu gizlemek ve gizlemek için aşağıdakiler gibi çok basit ve ucuz olan başka fikirler de vardır:

Tezgahların ve ışıklı kutuların kapağının boyanması:

Işık kutusu kapağını boyayın

Fotoğraf Bin Dekorasyon Fikirleri

Bu benim evimin duvarlarından biri ve orada ışık kutusunu görüyoruz. Yanında büyük bir tablo olması, mutlu ışık kutusunu kaplamak için başka bir resim koymak uygun görünmedi, bu yüzden onu duvarla aynı renge boyadım.

Yanındaki büyük tablo ve ışıklı boya duvarla aynı renge boyandığı için gizlidir ve göz o kadar dikkat çekmez.

Boyamaya karar verirseniz, öncelikle bir kat sızdırmazlık astarı veya 4 x 4 yıkama astarı vermenizi tavsiye ederim, çünkü boya plastik bir yüzey olduğu için iyi tutmaz.

Bir kat sızdırmazlık maddesi veya astar uyguladıktan sonra, uyguladığınız boyayı duvara uygulayabilirsiniz. Evet, plastik boya. Tam olarak aynı.

Başka bir basit ve ucuz çözüm görelim:

Işık kutusu ve termostatı kaplayan dekoratif levha

Tasarım ve fotoğrafçılık Makely Home

Bu dekoratif tabakanın arkasında büyük bir ışık kutusu var. Gördüğünüz gibi, fikir tamamen basit, sadece çerçevesiz, hiçbir şey olmadan dekoratif bir tabakaya ihtiyacınız var ve ardından duvardan birkaç santimetre çıkıntı yapan braketleri kullanarak duvara monte edin. Işık kutusunun derinliğini korumak için adil olanlar.

Çok basit olduğu ve desteklerin uzun ömürlü olması için kullanıldığından, dekoratif sacı istediğiniz zaman değiştirebilir, stil veya tasarımı size uygun şekilde değiştirebilirsiniz.

Bu çözüm, tamamen kaplanmadıkları ve normal şekilde çalışmaya devam edebildikleri için özellikle termostatlar için mükemmeldir. Nasıl yapılacağını burada adım adım görebilirsiniz.

Pratik bir amaç için bir kapak takın:

Işık kutusunu kapatmak için özel portmanto

De Her Tool Belt para Remodelaholic

Kalın çerçeveli bir kapak koyacağımız için, bunu sadece bir resim olarak değil, pratik bir amaç için de kullanabiliriz.

Bu durumda, Remodelaholic tarafından önerilen, ahşapla kişiselleştirilmiş bir DIY çerçeve oluşturmak olan çözümü, dekoratif bir levha yerine askı veya askı olan bir kapakla taklit edebiliriz.

Kişiselleştirildiği ve ahşap olduğu için, daha sonra dekorasyonumuza entegre etmek istediğimiz bitişi verebiliriz.

Salondaki ışık kutusunun kapağını gizlemek için en iyi çözümlerden biri bana öyle geliyor.

Hadi devam et:

Mıknatıslı bir kumaş takın:

Işık kutusunu gizlemek için mıknatıslı dekoratif bir kumaş

DIY Güzel Tasarım ve Fotoğrafçılık

Lightbox’ı gizlemek için bir başka ucuz ve etkili çözüm, Cindy’nin DIY Beautiful’dan yaptığı bu satırların üzerinde gördüğümüzdür.

Bu, kişiselleştirilmiş bir kumaşın tadına bakmak, küçük mıknatısları yapıştırmak, böylece daha sonra tezgah kapağına mıknatıslanmasını sağlamakla ilgilidir.

Elbette kapağınız plastikten yapılmışsa mıknatıslar işinize yaramaz ama özel kumaş fikrini kullanabilirsiniz.

Daha fazlasını görelim:

Bu çözümler ucuz ve kolaydır, ancak kesin veya çok şık görünmediklerini itiraf etmeliyim. Aynı şey sizin de başınıza gelirse, aşağıdaki çözümler şunlardır. En azından çok daha fazlası:

Dekoratif bir saklama braketi takın:

Işık kutusunu gizlemek için dekoratif ahşap destek

Gördüğümüz bu, burada Aliexpress’de satılıyor ve gördüğünüz gibi oldukça dekoratif. Bu, ışık kutusunun derinliğini köprüleyecek kadar kalın bir çerçevedir, ancak ön tarafında bir folyo bulundurmak yerine, küçük bir mesaj merkezi oluşturabilmeniz, bir bitki ekleyebilmeniz ve ayrılabilmeniz için delikli bir ahşap tepesi vardır. anahtarlar, notlar ve diğer şeyler.

Salonda tablo varsa bu ahşap stand harika bir çözüm olabilir.

Işık kutusunu bir mobilya bileşimi kullanarak gizleyin:

Aydınlatma ve tezgah masasını gizlemek ve örtmek için EKET dekoratif kompozisyon

Les Murs ont des Oreilles stüdyosunun tasarımı ve fotoğrafı

Bu satırların yukarısında gördüğümüz bu, IKEA EKET serisi ile yapılan modüler bir raf kompozisyonudur.

En mükemmel ve en iyi entegre çözümlerden birini buldum.

Doğal olarak yer sıkıntısı ya da resmin bulunduğu duvara raf çıkamayacağı için her vesileyle koymak mümkün olmayacaktır.

Ancak sizin durumunuzda gidebiliyorsa, ışık kutusunu, tezgahı veya ihtiyacınız olan her şeyi gizleyen geniş bir saklama alanı ile modern, ekonomik ve son derece dekoratif bir raf oluşturabilirsiniz.

Bence en iyi çözümlerden birini görelim:

Işık kutusunu gizlemek için sürgülü dekoratif kutu

Fourline Design’dan satın alın

En zarif ve etkili, istediğiniz zaman veya ışık kutusunu kaplayacak bir kutu koyabilirsiniz.

Menteşeli bir kapı gibi açılmayan, ancak sürgülü menteşe sistemine sahip, hoş bir dekoratif saca sahip kalın bir çerçevedir.

Dekorasyonunuza sorunsuz bir şekilde entegre etmeniz için farklı yüzeylerde ve farklı dekoratif tabakalarda mevcuttur.

Basit ama dekoratif kapaklar:

Işık kutusu için dekoratif kapak

Dosy2 kapak

Her zaman endüstriyel ışık kutuları tasarımcıları biraz daha şık yaparsa bu sorunun çözüleceğini düşünmüşümdür.

Siz de aynı şeyi düşünüyorsanız veya sadece evle birlikte gelen ışık kutusu için daha güzel bir kapak istiyorsanız, emrinizde bu satırların üzerinde gördüğümüz gibi birkaç model var.

Yukarıda gördüğümüz gibi, çok çeşitli ışık kutusu kapakları, bazıları daha ayrıntılı ve diğerleri daha basit olan Dosy2 firmasına aittir.

Basit bir kapak, iddiasız ama görevinde etkili.

Yukarıda gördüğümüzü seçtim, ancak aynı kapak web sitelerinde görebileceğimiz gibi birçok farklı renkte sipariş edilebilir.

Bu kadar basit ama biraz daha ayrıntılı bir şey arıyorsanız, aşağıdaki kapak tam size göre.

Işık kutusu için dekoratif ahşap kapak

Dosy2 kapak

Farklı yüzeylerde de mevcut olan bu diğer model, basit ama dekoratif ve estetik açıdan güzel bir kılıftır ve ışık kutusunu herhangi bir komplikasyon olmadan kapatır.

Aynı firmadan ve en iyisi kapakların kişiselleştirilmesi.

Yani, karmaşık boyutta bir ışık kutunuz varsa, ihtiyacınız olan ölçümlerle bunu yapabilirler.

Işık kutusu için özel kapak

Pervaz ve Resimlerin Kapağı García

Elbette, istediğimiz fotoğrafı veya sayfayı ekleyebileceğimiz% 100 kişiselleştirilmiş kapaklarımız da var. Gördüğümüz bu model Molduras y Cuadros García firmasına ait ve hem çerçeveyi hem de kapağı, bütünleşmesini mükemmel hale getirmek için zevkinize göre kişiselleştiriyor.

Bir ayna kullanın:

Işık kutusunu örtmek ve gizlemek için bir ayna

I am a Mess tasarım ve fotoğraf

Doğru, tüm çerçevelerde yapılamaz. Hayal edebileceğiniz gibi, ayna olmasa ya da tüm aynalar monte edilemese de, sadece duvarla aynı hizada olan ışık kutularında yapılabilir.

Yapabileceğiniz başka bir şey de tezgâhın kapağını çıkarıp irkilmemesi için aynayı koymaktır. Yine de size kanunen tüm ışık kutularının orijinal kapaklarıyla kapatılması gerektiğini söylemem gerekiyor.

Ancak ölçüm cihazınız duvarla aynı hizadaysa veya ışık kutusunun üzerine yerleştirmenize izin veren bir ayna bulursanız, harika bir çözüm gibi görünüyor.

Klasik dekoratif kapaklar:

Işık kutusu için dekoratif kapak

Amazon’dan satın alın

Ve bitirmek için, ömür boyu ışık kutuları için dekoratif kapaklara her zaman başvurabiliriz, örneğin bu satırların üzerinde görebileceğiniz bu kutu veya satın alabileceğiniz yüzlerce diğerleri.

Bu dekoratif ışık kutusu kapaklarındaki tek sorun, “tuhaf” boyutlarda değil, standart olarak mevcut olmalarıdır. Ancak ekonomik bir çözümdür ve kurulumu çok kolaydır.

İşte çözümler bunlar. Hangisini entegre edeceksin? Herhangi bir sorunuz varsa, size cevap vermekten mutluluk duyacağım bir yorum bırakın. Ve bu makalenin bir arkadaşınızın veya aile üyenizin ilgisini çekebileceğini düşünüyorsanız, paylaşın. Teşekkür ederim!

Ve evde daha fazla şeyi gizlemeniz gerekiyorsa, bu makaleler yararlı olabilir: