İskandinav Tarzında Bir Anaokulu Nasıl Elde Edilir

Merhaba kızlar! … Eğer bu blogdan Dynodehabitaciones.com iseniz, bunun nedeni bir odayı dekore etmeye başlamak için harika fikirler arıyor olmanızdır. Eğer evet ise, o zaman doğru yerdesiniz.

Bugün size bebeğinizin odasını İskandinav tarzında dekore etmek için harika bir hediye ve benzersiz fikirler getireceğim.

Başlamadan önce İskandinav tarzının ne olduğunu ve temel özelliklerini açıklayacağım.

İskandinav tarzı ve özellikleri

İskandinav olarak da bilinen beyaz tonlardaki rahatlığı ve dekorasyonuyla öne çıkan sade ve fonksiyonel bir görünüme sahip bir tarzdır. İsveç, Danimarka ve Norveç’e özgüdür ve düz çizgilerin birleştirilmesiyle görselleştirilir.

20. yüzyılın sonlarında tanındı ve geldiği ülkelerin soğuk iklimlerinden etkilendi. Bu büyüleyici tarz, tüm dünyada konumlanıyordu ve günümüzde dekorasyonun ana tarzlarından biridir.

Kuzey Avrupa’da ortaya çıkan bu İskandinav tarzı, kıtada kademeli olarak tanıtılmakta ve daha sonra anın yıldız trendi haline gelmektedir. Tabii ki, pek çok insan bu stili nasıl kullanacağını bilmiyor, bu yüzden şu temelleri göz önünde bulundurmanız önemlidir:

Açık renkli bir stil

İskandinav tarzı, renk anlayışını her zaman ev dekorasyonu için yalnızca açık ve pastel tonları içeren daha geniş bir yelpazeye dayandırmıştır.

Bunun nedeni, ilk başta kuzey Avrupa’da kışların daha uzun ve daha uzun olması, bu da doğal ışıkla kontrast oluşturmasına izin veren bir etkinin sürdürülmesini mümkün kılmasıdır.

Böylelikle doğal ışığın olmadığı zamanlarda daha keyifli bir ortam sunabilmek için duvarlarda, tavanlarda ve mobilyalarda her zaman açık renkler kullanılması önerildi.

Buna rağmen, her zaman doğal ışığın bu tarzın gerçek kahramanı olduğunu düşünün, bu nedenle pencere ve kapı kullanımından yararlanın.

Bu anlamda gri, bej, aqua green, gök mavisi ve elma yeşili dekorlar her zaman hakimdir.

Daha doğal

Dekorasyondaki diğer trendlerin aksine, İskandinav tarzı her zaman doğal parçaların kullanımını göz önünde bulundurur. Örneğin, tekstiller pamuklu, keten veya yünden yapılmış ürünler olmalıdır.

Tasarımlar ise yapraklar, çiçekler ve hayvanlar gibi doğa ile ilgili çizimlere yansıtılıyor.

Geometrik motifler öne çıkıyor

Üçgenler, kareler ve diğerleri gibi geometrik şekillerdeki motifler, bu İskandinav tarzının çok karakteristik özelliğidir. Bunlar battaniyeler, kilimler gibi en önemli parçalara veya duvarda asılı bazı estetik parçalara eklenir.

Aynı şekilde mekânlarda daha yumuşak ve daha çizgisel bir algı ile dekore etmek için kullanılan düz ve ince çizgilerin kullanımı öne çıkıyor. Bu, evinize daha temiz ve daha basit bir görünüm kazandıracaktır.

Şimdi bu özellikleri göz önünde bulundurarak, bu fikirleri izleyerek bebeğinizin odasını dekore etmeye başlayabilirsiniz.

İskandinav tarzı bebek odaları

Ahşap bebek karyolası ve mobilya

Bebeğinizin odasını dekore etmeye başlamadan önce, doğal unsurları bir araya getirmeyi unutmayın, bu yüzden fırsatı değerlendirin ve çam ağacından bir beşik ekleyin.

Model oda ölçülerine göre olabilir, kız ise pembe, erkek ise gri renkte arayabilirsiniz.

ef8e90ee688c04781b846af84d78fd0d

Mobilyalara gelince, bebeğinizin doldurulmuş hayvanlarını ve oyuncaklarını koruyabileceğiniz tahtadan yapılmış bir veya iki tane yerleştirmeye çalışın. Aynı şekilde, giyim ve diğer ürünler için bir vitrin ekleme seçeneğiniz de vardır.

117884cfbc6ed7aab96d7596d1c2baa4

Öğeleri birleştirmede yaratıcı olun

Yaratıcı bir anneyseniz, odanıza daha işlevsel bir alan verebileceksiniz.

Çocuğunuzun oyuncaklarını sıralayabileceği, asılı bir görünüm olarak ikiye katlanabilen ahşap bir raf deneyin. Bir bez sepet bulun, böylece oyuncakları saklayabilir ve tahta kutular ekleyebilirsiniz.

884f0f8dd6f9e2441fd08045e3706ecc

Tüm bunlar, odayı düzenli tutmanıza yardımcı olacaktır.

Telefonlar, pedler ve doldurulmuş hayvanlar

Küçükler için, odanın tonlarındaki cep telefonlarını ve paspasları dikkate alın. Bu, daha yaratıcı bir şekilde dekore etmek ve bebeğinize dikkat dağıtacak bir alan ayırmak için harika bir unsur olacaktır.

Ayrıca doldurulmuş hayvanların da gerekli olduğunu unutmayın. Birkaç tane aramanızı öneririm, en popülerleri oyuncak ayılardır; Ayrıca bir tavşan veya fil de ekleyebilseniz de, bunların hepsi zevkinize bağlıdır.

Mamas

Bunlar odanın boşluklarına, rafları, beşiği veya rafları dekore ederek yerleştirilebilir.

İyi bir kilime yatırım yapın

Bir halı, bu dekorasyonda yanılmaz bir parçadır, doğal görünümü dikkate alır ve pamuklu veya keten tekstiller arar. İdeal olarak, bebeğinizin üzerinde uzun saatler oynamaktan zevk alması hoştur.

Açık renkler

Bu tarz bir odaya sadece beyazı dahil edebileceğinizi düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Deniz yeşili, gri, siyah ve pembe renkler gibi tonlar ekleyerek İskandinav stiliyle dekore edebilirsiniz.

İdeal olarak sert tonlardan kaçınmalı, bu dekorasyonun “doğal” ilkesinden başladığını ve idealin daha serin ve daha keyifli ortamlar sağlamak olduğunu her zaman hatırlamalısınız.

Bu dekorasyon bebek odaları için en hassas olanlardan biridir, bu yüzden onu evinize dahil etmenin ve küçüğünüz için mükemmel bir uyum yaratmanın tadını çıkarın.

Önerilen Makaleler: