İstikbal ranza modelleri ve fiyatları


Ranza Fiyat Rehberi – Özellikler Ranzanın Maliyetini Nasıl Etkiler?

Giriş

Ranza satın almanın birçok nedeni vardır.istikbal ranza modelleri ve fiyatları, istikbal ranza yatak fiyatları , istikbal ranzalı genç odası , istikbal ranza fiyatları , bellona yavrulu ranza modelleri , bellona yavrulu ranza , bellona ranza çeşitleri , istikbal genç odası ranza , istikbal 3 lü ranza, Bir odayı paylaşan çocuklarınız varsa yer tasarrufu sağlarlar ve kullanışlıdırlar ve yedek bir misafir yatağına veya hatta bir ofis yatağına ihtiyacınız varsa harikadırlar.

Bir ranzanın fiyatı, boyutuna, malzemesine, marka adına, tasarımına, güvenliğine ve ranzanın türüne bağlıdır. Ranza fiyatları 50 dolardan 4000 dolara kadar değişebilmektedir. Ranzalar çok çeşitli stil ve türlerde bulunurken , genellikle ahşap veya metalden yapılırlar. Ahşap ranzalar en pahalı olma eğilimindeyken, metal ranzalar genellikle daha ucuzdur. 

Aşağıdaki bölümlerde farklı tipteki ranza ve ranza fiyatlarını inceleyeceğiz. 

Ayrılabilir Ranza Fiyat Rehberi

Ayrılabilir bir ranza, temelde üst üste istiflenmiş, sökülebilen ve yere yerleştirilen iki ayrı ikiz yatak olarak kullanılabilen iki adet ikiz yataktan oluşur. Ayrılabilir ranzalar, geçici olarak aynı odayı paylaşan iki çocuğunuz olduğunda, ancak biri yakında taşınmayı planlıyorsanız veya gelecekte odalarını ayırmayı planlıyorsanız harika bir çözümdür. Yatağı tamamen değiştirmek yerine tek yapmanız gereken üst yatağı çıkarmaktır.

Ayrılabilir ranzalar, fiyatı 200 ila 1500 dolar arasında değişen oldukça uygun fiyatlı olabilir. 

İkiz Ranzalı Yatakların Fiyatı

Ranza üzerinde ikiz yatak, üst ranzada ikiz yatak ve alt ranzada tam çift kişilik yataktan oluşur. Bu tip ranza, bir çift kişilik yatakla aynı miktarda yer kaplar ancak ek uyku alanı sağlar.

Bazı durumlarda, iki adet tek kişilik yatağa sahip olmak ihtiyacınız olan şey değildir. Özellikle ranzanızı iki çocuk için kullanıyorsanız ve biri tek kişilik yatağı aştıysa. 

Bu tarz ranza, daha fazla konuğu ve hatta bir aileyi ağırlamanıza izin verdiği için misafir odanız için de mükemmeldir.

Kaliteli ikiz dolu ranzaların fiyatı yaklaşık 200 dolardan başlıyor, ancak daha yüksek olanlar 600 dolara kadar çıkabiliyor.

Futon Ranza Yataklarının (veya futonlu çatı yataklarının) Maliyeti

Futon ranzaları, alt ranzada çok yönlülük ekleyen dönüştürülebilir bir futon kanepe içerir. Bu gerçekten akıllı ve şık ranza, altta bir çekyat ve bir yerine iki yatağa sahip olmanızı sağlar.

Futon ranzalar, bir odayı paylaşan çocuklar için yerden tasarruf sağlayan harika bir çözümdür çünkü gün içinde alt futonu birlikte TV izlemek veya video oyunları oynamak isterlerse ya da arkadaşları geldiğinde koltuk olarak kullanabilirler. Aynı zamanda harika bir misafir yatağı seçeneğidir çünkü misafirlerinize uyumadıkları zaman dinlenmeleri için rahatlatıcı bir yer sunar.

İşte diğer bazı harika misafir yatağı fikirleri .

Futon ranzaları genellikle metalden yapılır. Futon ranza yataklarının maliyeti, boyut ve malzemeye göre değişir, ancak genellikle 250 ila 2000 ABD Doları arasındadır. 

Bu nedenle, ihtiyacınız olan her şeyi içeren bir tane bulmak çok önemlidir, 

Trundle Ranza Yataklarının fiyatı nedir?

Tekerlekli ranzalarda, alt ranzanın altında saklanan üçüncü bir çekyat (tekerlekli yatak) vardır. Trundle kullanılmadığında gizlenebilir. Bu, ranzalı bir ranza ile birleştirildiğinde, üç kişinin rahatça uyuması için yeterli alan sağlar. Bu yatak, çocuklarınız sık sık arkadaşlarını uyuma için davet ediyorsa idealdir. 

Tekerlekli ranzalar, tam ranzanın üzerinde ikiz yatak olarak da sunulabilir. 

Tekerlekli ranzalar genellikle ahşaptan yapılır ve genellikle bir oyuncak bebek evinde bulabileceğiniz bir şeye benzeyen fantezi bir görünüme sahiptir. Çocuklarınıza uygun seçebileceğiniz çeşitli harika stiller var.

Trundle ranzalarının fiyatı 4000 dolara kadar çıkabilir, ancak ödemeye hazır olduğunuzdan fazla ise, kaliteli olanları 400 dolarlık fiyat aralığında bulabilirsiniz.

O kadar pahalı olmayan iyi bir şeye ihtiyacınız olması durumunda, bu Twin Over Twin Ranza – Trundle Yatak evinize uygun olacaktır. 

İlgili makale: 

  • Ranza için bazaya ihtiyacınız var mı?
  • Bir ranzayı yeni yürümeye başlayan bir çocuk için nasıl ekstra güvenli hale getirirsiniz ?

L Şeklinde Ranza Fiyatları

Bu tip ranza oldukça benzersiz ve görsel olarak çekici. L şeklindeki ranzaların alt yatağı, üst yatağa dik açıyla yönlendirilmiştir.

Bu tasarım aynı zamanda depolama veya kitaplık için yer açar. Alt yatak dışa doğru genişlediğinden, alt yatakta uyumak çocuğunuz için daha az klostrofobik hissedebilir. Ayrıca, oyuncakları düzenli tutmak için depolama eklemek için (aşağıdaki resimde görüldüğü gibi) harika bir yatak. 

L şeklindeki ranzalar hem ahşap hem de metal olarak bulunabilir. Ahşap L şeklindeki ranzaların fiyatı 1000 dolara kadar çıkıyor ve daha şık bir görünüme sahip, ancak iyi metal olanları da yaklaşık 250 dolara bulabilirsiniz.

Depolama ve bol uyku alanı sunduğu için dikkatimizi çeken şey – 

Loft Ranza Yatak Maliyetleri

Standart ranzaların aksine, tekli ranza yataklarında sadece bir adet üstte uyumak için tasarlanmış bir ranza bulunur. Bu tip ranza, aşağıda boş alan bırakırken yatağı yukarı kaldırarak bir yatak odasında ekstra zemin alanı açmak için tasarlanmıştır. Bu alan, çalışma alanı veya rahatlama alanı gibi çeşitli amaçlar için kullanılabilir. 

Bu yatak, her oda için modern ve ferah bir çözümdür ve işlevselliği ile ekstra alan sağlayabileceğiniz için esnekliği onu iyi bir seçim haline getirir.

Çatı yatakları genellikle metalden yapılır ve oldukça ekonomiktir. Loft ranza fiyatları 150 $ ile 3500 $ arasında değişmektedir.

Ayrıca koyduğunuz hemen hemen her odada oldukça dekoratif ve güzeller. Bu ışıkta, bunu sizin için bulduk – Çocuklar ve Gençler için Depolama Çekmeceli İkiz Ahşap Çatı Yatak.

Çalışma Ranzası Yatağı

Çocuğunuzun odasına bir çalışma alanı eklemenin mükemmel yolunu bulmaya çalışıyorsanız, çalışma ranzası tam size göre. Tavan arası ranza gibi, çalışma ranzası da üst katın altındaki alanı açmak için çatı katı platformunu kullanır. Ranzalı ranzanın aksine, çalışma ranzasında alt ranzanın olacağı yerleşik bir çalışma masası veya çalışma alanı bulunur. Birçok çalışma ranzası, odanın genel organizasyonuna katkıda bulunan kitapları tutabileceğiniz raflar veya raflarla birlikte gelir.

500 dolara harika bir çalışma ranzası bulabilirsiniz, ancak fiyat 1500 dolara kadar çıkabilir.

Çalışma alanınızı istediğiniz şekilde optimize etmek istemeniz durumunda, işte sizin için iyi bir tane – Masalı Loft Yatak.

Üçlü Ranza Fiyatları

Üç kişilik bir ranza istiyorsanız, bu harika bir seçenek. Üçlü ranzalar üst üste dizilmiş üç ikiz yataktan oluşur.

Bu ranza, grup halinde yatanlar için veya üç çocuğunuz varsa idealdir. Basit bir ahşap çerçeve, geleneksel bir ranza için ihtiyaç duyacağınız aynı miktardaki odadan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. 

Üçlü ranzalar birçok renkte mevcuttur ve oldukça ekonomiktir. Tipik üçlü ranzaların fiyatı 300 ila 2000 $ arasında değişmektedir.

Amazon’daki en popüler seçeneklerden biri olduğu için buna bir göz atın – DKLGG Ayrılabilir Üçlü Ranza.

Çocuklarınıza biraz mahremiyet sağlamanıza ve ortak odalarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza olanak tanıyan ranza odası bölücüler hakkında bilgi edinmek de ilginizi çekebilir .

Novelty Ranza

Bu muhtemelen bulabileceğiniz en eğlenceli ranzadır ve küçük çocukların en çok keyif aldığı ranza türüdür. Bu yatak, çocuğunuzun odasına harika bir ektir. Ayrıca yatağı işleve veya isteğe göre tasarlama seçeneğiniz de var. Çocukların ranzalarda uyuması için doğru yaşı bildiğinizden emin olun .

Yenilikçi bir ranzanın en yaygın özelliği, üst ranzadan zemine doğru ilave bir kaydırmadır. Bu, çocuğunuz için merdiveni kullanmak yerine yataktan kalkarken eğlenceli ve havalı bir alternatiftir. Ve elbette, yenilik ranzaları size çok ihtiyaç duyulan yerden tasarruf sağlayacaktır!

Yenilikçi ranzanızı bir ağaç ev gibi görünecek şekilde tasarlayabilir veya ona masalsı bir hava katabilirsiniz.Aslında, spor, fantezi, oyun evi, ağaç ev veya ortaçağ gibi çeşitli temalar arasından seçim yapabilirsiniz.

Yenilikçi ranzaların fiyatı 300 ila 2500 $ arasındadır.

Yenilikçi ranzalar, çocuğunuzun yatak odası için yaratıcı ve eğlenceli bir seçenektir. İşte sizin için bulduğumuz bir tanesi – Kaydıraklı Çocuk Loft Yatak.

İlgili makale: 

Rustik Ranza

Rustik ranzalar yenilik kategorisine aittir, ancak genellikle nadir ahşaptan yapıldıkları için en güzelleri arasındadır. Doğru mobilyalarla bu ranzalar odanızın nefes kesici görünmesini sağlayabilir. Rustik, pastoral, doğal, odunsu bir his katmak için tasarlanmış bir stildir. 

Rustik ranzalar genellikle boyanmamış veya doğal ahşaptan yapılmıştır ve bazen el yapımı bir his için kütüklerden yapılır.

Diğer ranzalar kadar yaygın olmasa da, pek çok insan bu tür ranzalardan hoşlanır çünkü çok benzersizdir ve odaya huzurlu bir atmosfer sağlar.

İyi rustik ranzalar genellikle yaklaşık 1000 dolara mal olduğu için diğer türlerden biraz daha pahalıdır, ancak fiyat aralığı 500 ila 3000 arasındadır.

Ve işte çocuk odası için şirin bir oda – İkiz, iki kule ranza yatağı

İlgili makale:

  • Bir ranzayı nasıl daha sevimli gösterirsiniz ?

Sonuç

Bahsettiğimiz gibi, ranzalar genellikle ahşap veya metalden yapılır. Plastik ranzalar da var, ancak neredeyse popüler değil. Fiyatlar değişir ve çoğu mobilyada olduğu gibi ödediğinizin karşılığını alırsınız.

Plastik ranzalar bulabileceğiniz en ucuz ranzalardır, ancak plastik ranzaların genellikle sadece çok küçük çocuklar için olduğunu bilmeniz önemlidir. Metal ranzalar çok güçlü ve dayanıklıdır ve ortalamanın üzerinde bir ağırlığı destekleyebilir.

Ahşap ranzalar en yaygın olanıdır, ancak aynı zamanda en pahalıdır. Ticari olanlar genellikle daha az dayanıklı ve sert ağaçtan veya diğer kaliteli ağaçlardan yapılanlardan daha ucuz olan çam ağacından yapılır.

Fiyatlandırmaya gelince, 150 ila 4000 arasında bir şey bekleyebilirsiniz ve bunların tümü yatak sayısına, kullanılan malzemelere, kaliteye, tasarıma ve marka adına bağlıdır.

Bu makalenin ranzalar ve kullanabileceğiniz seçenekler hakkında biraz daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacağını umuyoruz. 

Unutmayın, tartışılan tüm bu farklı ranzalarda, her birey için ideal olabilecek tek bir ranza olmadığı açıktır. Size en çok yakışacak özellikleri aramalı ve buna göre karar vermelisiniz.