İz bırakmadan boya nasıl yapılır


FIRÇA İZİ BIRAKMADAN NASIL BOYANIR?

Fırça izi bırakmadan pürüzsüz bir yüzeyin nasıl boyanacağını hiç merak ettiniz mi? Bir profesyonel bunu yaptığında hiçbir fırça izi görülmez, sır ne olur? . İz bırakmadan rulo ile nasıl boyanır, Fırçasız nasıl boyayabilirim, Bir rulo ile nasıl doğru şekilde boyarsınız, Fırça ile duvar nasıl boyanmalıdır,Bunu yaptığımızda her şey kuruduktan sonra çalıların bıraktığı derin kanyonları görüyoruz. Hareketlerin her birini, her iplikçik fırça izini gösterirler.

Bu yazıda, duvarlarımızı boyarken fırça izlerinden kaçınmamıza yardımcı olacak bazı yararlı ipuçları ve püf noktaları öğreneceğiz.

FIRÇA İZİ YOK!

Fırça izlerinin oluşmasının ana nedeni, boyanın kurumadan tamamen yayılmamış olmasıdır. Bu nedenle, fırça çizgilerini önlemek için ilk ipucu, en iyi yavaş kuruyan ev boyası markasını satın almaktır . Bu yüksek kaliteli boyanın tipik olarak kuruması 24 saate kadar sürecek şekilde etiketlenir.

Bu türü kullanın, ancak daha hızlı kuruma sürelerine alışkın olabileceğiniz için boyayı kururken üzerine çarpmamaya dikkat edin.

Bu istenmeyen fırça izlerinden kaçınmanıza yardımcı olacak ikinci bir numara, mümkünse her zaman yatay bir düzlemde boyamaktır. Başka bir deyişle, kurulumdan önce kapıları çıkarın veya kaplamayı boyayın. Bu, onları düz bir şekilde yerleştirmenize ve üzerlerini boyamanıza olanak tanır, böylece boya kururken eşit şekilde akar.

Öyleyse, iyi yapılmış çoğu boya işinin, boyadığınız alanın konumuna bağlı olarak en az iki kat dayanıklı iç veya dış boya gerektireceğini unutmayın. Yüzeyi eşit miktarda boya ile kapladığınızdan emin olun. Kurumasını bekleyin ve ardından geri dönüp ikinci katı uygulayın.

Son olarak, her zaman ev boyası ve kaliteli bir fırça satın almalısınız . Fırça ile ilgili olarak, diğerlerinden biraz daha pahalı olacağı için iyi olduğunu bileceksiniz.

Doğru fırça temizliği ve bakımı ile fırçanıza uzun süre sahip olursunuz.

Bu fırçaların üzerindeki kıllar ve kıllar farklı uzunluklarda olacak ve küçük bir noktaya gelmek yerine uçlarında yarık görünümde olacaktır. Bu “dağınık” uç, boyanın orada daha fazla birikmesine izin vererek, boya üzerinde kayarken daha yumuşak bir uygulama sağlar.

Şimdi, herhangi bir nedenle gerçekten pürüzsüz bir yüzey elde etmediyseniz ve boya çoktan kurumuşsa, bir fırçanın bıraktığı ince olukları ve çıkıntıları ince 120 kumlu zımpara kağıdı ile dikkatlice zımparalayabilir, nemli tiftiksiz bir bezle silerek temizleyin ve geri dönün boyamaya çalışmak için.

YARARLI İPUÇLARI :

  • Fırçayı boyanacak yüzeye kesinlikle bastırmayın çünkü gereğinden fazla boya çıkaracak ve yüzeyde kusurlar bırakacaktır.
  • Yüzeyler çok geniş olduğunda, alanın iyi kaplandığından ve sonuncusunun da onun yönünde olduğundan emin olmak için ahşabın damarına zıt yönde bir kat boya uygulamalıyız.
  • Yüzeyde kalmış olabilecek toz veya boya lekelerini gidermek için katlar arasında bir kat ince zımpara kağıdı sürmeyi unutmayın, bunun için işi büyük ölçüde kolaylaştıran ince bir sünger zımpara kağıdı kullanın.
  • Dairesel yüzeyler, yuvarlak masa ve sandalye ayakları boyanırken, boya fırçanın ucuyla küçük dairesel vuruşlarla, yüzey kaplanana kadar tüpün etrafına hafifçe vurularak yayılacaktır.
  • Boyanın fırçanın saç uzunluğunun yarısını aştığını gördüğünüzde yıkamanız ve kurutmanız gerekir, bu fırça ile boyarken kılların elastikiyetini ve mükemmel bitişini sağlayacaktır.
  • Bu talimatları izleyerek profesyonel bir yüzey elde edeceksiniz ve herhangi bir yüzeyi bir fırça ile boyamak çok kolay olacaktır. Bu ipuçlarının size yardımcı olacağını umuyoruz.

Ayrıca şunlarla da ilgilenebilirsiniz:

– Boyamadan Önce Duvarlar Nasıl Hazırlanır?

– 5 Kolay Adımda Gradyan Etkisi Olan Bir Duvarı Boyayalım

– Profesyonel Gibi Rulo Boyama Teknikleri!

Herhangi bir sorunuz varsa veya deneyimlerinizi bizimle paylaşmak istiyorsanız, yorumlarda bize yazmaktan çekinmeyin.

FIRÇA İLE NASIL BOYANIR?

TALİMATLAR iz bırakmadan boya nasıl yapılır

Fırça ile boyamak çok basittir, ancak boyanın pürüzsüz ve homojen bir finişe sahip olmasını sağlamak için belirli hususlar dikkate alınmalıdır.

1Yeni bir fırçaysa, “Yeni bir fırça ilk defa nasıl kullanılır?” Bölümündeki adımları izleyin. Fırça daha önce kullanılmışsa, “Fırçalar nasıl yumuşatılır?” Bölümündeki adımları izleyin.
2Boyayacağınız herhangi bir yüzeyin her zaman en üstünden (üstünden) başlamak önemlidir.
3Fırçanın kıllarının 1 / 3’ünü boyaya daldırmayın, fazlasını boya kutusunun bir tarafına doğru kazıyın. Fırçanın boya ile aşırı yüklenmemesi, uygulamanın düzgün olması için önemlidir.
4Önce köşeleri ve kenarları küçük, açılı bir fırçayla (2 ”) yaklaşık bir metrelik bölümler halinde boyayın.
5Kıl yüzeyini en üst düzeye çıkarmak için fırçayı 45 derecelik bir açıyla yerleştirin. Uzun darbelerle boyayın.
6Bazı bölümlerin diğerlerinden daha belirgin olmasını en aza indirmek için kurudan ıslak veya önceden boyanmış alanlara boyayın.
7Boyayı bitirmediyseniz ve ara vermek istiyorsanız fırçayı plastik bir örtü ile kapatıp buzdolabına koyabilirsiniz.
8Boyamayı bitirdiğinizde, “Fırça nasıl yıkanır?” Bölümündeki adımları izleyerek fırçanızı çok iyi yıkayın.