Kahverengi bir oturma odası veya odayı boyamak ve dekore etmek için 17 fikir

Çoğunun içinde oturma odaları için renkler ve odalar var Kahverengi Nasıl kullanılacağını iyi biliyorsanız, var olan en zarif renklerden biridir; Sıcak olmasının yanı sıra, herhangi bir dekoratif stile uyum sağlar ve en iyi renktir. ahşap mobilyaların tipik renkleriyle eşleşiraşağıda bu 17 ile göreceğimiz gibi bir oturma odası veya kahverengi bir odayı boyamak ve dekore etmek için fikirler. Bu fikirlerle başlayalım.

Kahverengi ve bej boyalı duvarlara sahip modern bir oturma odası

Bu paragrafın yukarısındaki resimde gördüğümüz gibi çikolata kahvesi veya iyi doymuş bir kahverengi tonu, bu makale için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır, çünkü belki de oradaki en çok yönlü kahverengidir ve herhangi bir stile uyum sağlar.

Yumuşak kahverengi tonlarda boyanmış bir oturma odası

Fotoğrafçılık Mauricio Fuertes | İç tasarım Meritxell Ribé

Daha yumuşak bir ton elde etmek için kahverenginin doygunluğunu biraz düşürdük. Salon veya boyanacak oda iyi doğal aydınlatmaya sahip değilse ve tüm duvarları kahverengiye boyamak istiyorsak, bu güzel bir tondur.

Bu gölge aynı zamanda geleneksel mobilya renginin geri kalanı ve zeminin ahşabıyla da eşleşir. Ayrıca, bu tür kahverengi parlak alanları tercih ederBu çizgilerin altındaki resimde gördüğümüz gibi.

Bruguer'den Baharatlı Bal ile boyanmış bir oturma odası

Bruguer Fotoğrafçılık

Bu oda, Bruguer’in yeni trend rengi Spicy Honey ile boyanmıştır. Hafif ve karamel yumuşak kahverengi bir gölge.

Aydınlık bir renk olduğu için solonun vurduğu kısma bakmanız yeterli.

Toprak tonlu duvarlara sahip zarif bir oturma odası

Fotoğraf Lupe Clemente | İç tasarım Gärna Design

Kahverenginin tonunu biraz daha düşürürsek, yukarıdaki oda gibi toprak tonlarına geçiyoruz. Daha dingin, aydınlıktırlar ve sahneyi oluşturan mobilyalar ve diğer unsurlarla daha da iyi birleşirler.

Kahverengi boyalı oturma odası

Fotoğraf Tatlı Hikayeleri

Toprak tonları olarak kabul edilen bu tür çok yumuşak kahverengiler, pratikte hiçbir şeyle kombinasyon sorunlarına neden olmadıkları için sorunsuz uygulanabilir.

Kahverengi boyalı oturma odası

Burada, pembe tonların minderlerde bir araya getirildiği, daha güçlü bir kahverengi tonuyla boyanmış başka bir oda görüyoruz ve gördüğümüz gibi harika çalışıyor.

Sadece yastıklarla değil, diğer her şeyle.

Kahverengi ve gri duvarlı bir oturma odası

Fotoğraf

Karşı tarafa gidelim ve güçlü bir gri renk ile ikili koyu kahverengi boyanmış bir oda örneği görelim ve çok şık ve modern olmasına rağmen bu renk kombinasyonunu duvarlara uygulamaya karar verirseniz iyi bir aydınlatmaya sahip olmanız daha iyi olur. oturma odan.

Koyu kahverengi boyalı oturma odası

Bununla birlikte, bu diğer oda da vurgulu bir duvar oluşturan çok koyu kahverengi bir ton sporu yapıyor ve kırmızı bir beyaz veya çok yumuşak bir fildişi ile birleştirildi, böylece renk çok fazla ışık yemiyor ve tabii ki işe yarıyor.

Bir oturma odası çikolata kahvesine boyanmış

Fotoğrafçılık Mobilya

Kahverenginin çikolata kahvesi gibi zarif tonu, bu çizgilerin üzerinde gördüğümüz gibi birleşerek modern, rahat ve şık odalar yaratır.

Kahverengi boyalı oturma odası

Çikolata kahvesine boyanmış başka bir oturma odası, ancak bu sefer kahverengi daha gridir, bu da kahverenginin gücünü kaybetmesine neden olur ve o kadar yoğun değildir.

Doğal olarak, özellikle açık renklerle iyi bir şekilde birleştirmeniz gerekir.

Tasarım ve fotoğrafçılık New Darlings

Duvarları boyamak istemiyorsak, bir oturma odası veya odayı kahverengi, tekstil, mobilya, döşeme veya yukarıdaki odaya benzeyen deve tipi zarif bir kahverengi deri kanepe kullanarak da dekore edebiliriz.

Kahverengi tonlarda boyanmış bir oturma odası

Fotoğraf Merals Ana Sayfa

Tabii ki biz de yapabiliriz oturma odasını iki ton kahverengiyle boyayın, bu paragrafın yukarısında gördüğümüz gibi. Bu popüler kombinasyon çok başarılı ve endişelenmeden gerçekleştirebiliriz.

Beyaz ve tuğla duvarla birleştirilmiş kahverengi bir oturma odası

İki rengi birleştirmek, doğru yapılırsa tüm stiller için uygundur, ancak yukarıdaki oturma odasında gördüğümüz gibi, duvarında düz beyaz ve beyazın birleştiği kahverengi bir duvarla çağdaş bir mekan, her biri iyi tanımlanmış rengin muhteşem olduğu doğrudur tuğla.

Kırmızı ile kombine edilmiş kahverengi bir oturma odası

Doğal olarak, tüm kahverenginin kullanıldığı zamankinden daha sakin ve belki de kurşuni olmayan daha dinamik ve çekici bir alan yaratmak için orta kahverengi tonu yumuşak, neredeyse mercan kırmızısı ile birleştiren bu oda gibi diğer renklerle birleştirilebilir.

Bu seçeneği sevseniz de geniş ve aydınlık alanlarda yapmanızı tavsiye ederim çünkü doyabilen iki çok güçlü renk.

Kahverengiyle kombinlenecek renkler arıyorsanız duvarlarda ve dekorasyonda kahverengiyle en iyi birleşen 10 renk ile bu yazıyı görebilirsiniz.

Kahverengi ve siyah duvarlı bir oturma odası

Duvarlarda kahverengi bir renk gibi yumuşak bir kahverengi ton kullanırsak, onu siyahla bile birleştirerek oldukça modern bir oturma odası yaratabiliriz.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu durumda oda ne kadar parlaksa o kadar iyidir.

Dikey çizgili kahverengi duvar kağıdı duvarlı şık bir oturma odası

Aynı zamanda, tüm düz kahverengi duvardan daha dinamik olan duvar kağıtları gibi kaplamalara da kahverengi uygulayarak daha fazla kontrast ve daha fazla görsel oyun yaratabiliriz.

Ahşap panelli duvarlara sahip kahverengi bir oturma odası

Ya da oturma odasında ya da bu çizgilerin üzerindeki oda gibi duvarları bile kaplayan odada yeterince odun varsa, duvarlara boya eklemeye gerek kalmadan onu diğerleriyle birleştirecek kadar kahverengi renge zaten sahibiz.

Gördüğünüz gibi kahverengi, her tarz ve ortama uyum sağlayan çok yönlü bir renk, onu birleştirmek sorun değil, aynı zamanda güncel ve modern.

Çoğu insan, genellikle sessiz bir renk olduğu için hoşlanmaz, ancak iyi bir şekilde birleştirildiğinde, bir oturma odasına çok fazla oyun verir. Bu sizin durumunuzsa ve oturma odanızı boyamak için sıcak bir renk arıyorsanız, burada sizi duvarlar için iyi bir sıcak renk yelpazesi bırakıyorum.