Kanvas Baskılarla Galeri Duvarı Tasarlayın


İster yakın zamanda yeni bir eve taşınmış olun, ister mevcut evinizi yeniden biçimlendiriyor olun, ister sadece yenilenmiş bir ev dekor tasarımı arıyorsanız, özel bir galeri duvarı yaşam alanınıza yeni bir hayat getirecek. Kendi fotoğrafınızı veya en sevdiğiniz tasarım ve görüntüleri kullanarak, evinize mükemmel şekilde uyan bir galeri tasarımını kolayca DIY yapabilirsiniz. Nasıl başlayacağınızdan emin değil misiniz? Kanvas baskılarınızı baştan sona planlamanıza, oluşturmanıza ve asmanıza yardımcı olacağız. Kanvas baskılarla bir galeri duvarı tasarlamaya başlamak için aşağıdaki bölüme geçin.

Atlamak:

Tuval Baskı Galeri Duvarınızı Planlama

Fotoğraf aralığını, duvar arka planını, tuval boyutlarını ve ev dekor stilini düşünün. Tema nedir? Siyah beyaz tasarımlar mı yoksa metin tabanlı görüntüler mi arıyorsunuz?

Bir galeri duvarında bir tuval baskısı.

1. Biraz İlham Alın

İlham veren renk paletlerinden duvar dekorundaki Pinterest panolarına kadar, tuval baskı galeri duvarınızı planlarken yeni fikirler bulmanın birçok yolu var. Galeri duvarınızı oluşturmaya hazırlanırken bir ruh hali panosu oluşturmak isteyebilirsiniz. Halihazırda duvar alanınızda bulunan tüm renkleri, bulduğunuz ve sevdiğiniz herhangi bir duvar ekranı tasarımını ve görsel açıdan ilgi çekici her şeyi ekleyin. Daha fazla ilham almak için, diğer ev dekorasyonu fikirlerimizi kontrol ettiğinizden emin olun.

2. Bir Oda Seçin

Kanvas baskılarınız için mükemmel odayı seçmek, planlamada önemli bir adımdır. İstediğiniz galeri duvarının tarzına uygun, bol alana sahip bir oda seçtiğinizden emin olun. Örneğin, banyolarda, dolaplarda veya diğer benzer alanlardaki köşeler ve küçük alanlar, galerinizi canlandırmak için size çok az alan bırakabilir. Oturma odaları, yemek odaları, yatak odaları ve hatta açık merdiven boşlukları gibi daha büyük odaları düşünün.

3. Fotoğraf Duvarınızı Planlayın

Tuval baskıları ve duvar sanatı örneği.

Tuvallerinizin en iyi şekilde görünmesi için dikkatli bir planlamaya ihtiyacı var. Kanvas duvarınızın tam olarak asılmasını istediğiniz yeri ölçmek için ressam bandı, bir cetvel veya şerit metre ve bir tesviye çubuğu kullanmanızı öneririz. Siparişinizde verilen kanvas ölçülerini kullanarak, her bir kanvas baskının tam olarak ne kadar alana ihtiyaç duyduğunu bilirsiniz. Kanvas baskılar arasında en az bir inç boşluk bırakmaya çalışın ve tüm galeri duvar düzeni için tek tip olarak seçtiğiniz boşluklardan emin olun. Boşlukları işaretlemek için ressamın bandını kullanın, ardından sanat galerinizden memnun olup olmadığınızı belirlemek için geri adım atın.

4. Resim Çerçeveleri İçin Yer Bırakın

Resim çerçeveleri, planladığınız sürece kanvas baskılarınıza hayat vermenize yardımcı olabilir. Çerçeveli, fotoğraflarınıza boyut katar, ancak aynı zamanda duvar alanına da ekler. Kanvas düzeninizin çok kalabalık görünmesini önlemek için önceden ek oda planladığınızdan emin olun.

 Ev Dekorasyonu banner reklamı

5. Dijital Fotoğraflarınızı Düzenleyin

Aslında galeri duvarınıza asılacak sanat eserlerini yaratmadan önce, fotoğraflarınızı düzenlemeniz gerekir. Aile portreleri, vahşi yaşam resimleri, düğün fotoğrafları ve manzara resimleri, bunları bir tuval üzerine sipariş edebilmeniz için önce minimum kalite standardını karşılamalı mı? Fotoğraflarınızın baskı için yeterince yüksek kalitede olup olmadığından emin değil misiniz? Bunları ürüne yerleştirmeyi deneyin ve çözünürlüğün çok küçük veya çok düşük olup olmadığını size bildirecek bir uyarı sembolü olup olmadığını kontrol edin.

Tuval Üzerine Baskı Nasıl Yapılır ve Sipariş Edilir

Mükemmel galeri duvarı ilhamına sahip misiniz? Planladığınız duvarlarda zaten alan ölçtünüz mü? Elinizden gelenin en iyisini planladığınızı hissettiğinizde ve baskılarınızı tuval üzerinde oluşturmaya hazır olduğunuzda, aşağıdaki basit adımları takip etmek isteyeceksiniz.

aile fotoğrafı tuval baskı

1. Fotoğraflarınızı Bulun ve Yükleyin

Kanvas baskı oluşturmanın ilk ve en önemli adımı, önce özel fotoğraflarınızı bulup yüklemektir. İster aile fotoğrafları, ister manzara portreleri ve hatta dijital resimler içeriyor olsun, bunları Shutterfly hesabınızda doğru klasörlere yüklemek ve düzenlemek istiyorsunuz. Bu adımı, hem fotoğrafların fotoğraf düzenleyicimiz kullanılarak istediğiniz şekilde düzenlendiğinden hem de yüksek kaliteli ve baskıya hazır olduğundan emin olmak için kullanmak isteyeceksiniz.

2. Kanvas Türünüzü ve Boyutunuzu Seçin

Fotoğraf duvarınıza eklemek istediğiniz fotoğrafları anladıktan sonra, vizyonunuzu hayata geçirmenize yardımcı olacak kanvas baskıları seçme zamanı. Tuvaller, seçtiğiniz stile bağlı olarak bir ila dört fotoğraf için alan içerir. Renk, çerçeve ve boyut arasında, hayallerinizin tuval düzenini ve tasarımını kolayca oluşturabilirsiniz. Tuval boyutları şunları içerir:

 • 8 × 10
 • 10 × 14
 • 10 × 20
 • 10 × 24
 • 12 × 12
 • 12 × 36
 • 16 × 16
 • 16 × 20
 • 20 × 30
 • 24 × 36
 • 30 × 40
 • 36 × 36

Galeri duvarınızı oluştururken, odak noktanız olarak ne istediğiniz veya tuvalinizi ahşap bir çerçeve ile nasıl eşleştireceğiniz gibi sorular sorun. Ve seçtiğiniz duvar sanatına kendi kişisel dokunuşunuzu eklemeyi unutmayın.

3. Tasarımınızı Düzenleyin

Seçtiğiniz tuval baskısını ve stilini seçtikten sonra, fotoğrafları yerleştirmeye başlama zamanı. Projedeyken öne çıkarmak istediğiniz fotoğrafları içe aktarmak için “fotoğrafları al” ı tıklayın. Daha sonra bu fotoğrafları projenizin alt kısmına yakın kitaplıktan sürükleyip bırakabilirsiniz. Bu fotoğrafları fotoğraf düzenleme aracını kullanarak da düzenleyebilirsiniz.

4. Kanvas Baskınızı İnceleyin

Tamamladığınız kanvas baskınızdan memnun ve sipariş vermeye hazır mısınız? Öyleyse, herhangi bir hata olup olmadığını görmek için son projenizi gözden geçirmeye zaman ayırdığınızdan emin olun. Baskıdan önce bu hataları yakalamak önemlidir. Aranacak şeyler arasında düşük kaliteli resimler, metinde yazım hataları, yanlış uydurma resimler ve renk düzeltme yer alır.

Kolaj tuval baskıları

5. Sipariş Verin!

İncelendikten sonra, tamamladığınız kanvas baskınızı sepetinize eklemeniz yeterlidir. İster tek bir kanvas ister bütün bir galeri duvarı sipariş edin, basitleştirilmiş teslim alma sürecimiz hızlı ve kolay bir şekilde kontrol etmenize yardımcı olacaktır. Baskıları sipariş ettikten sonra, mükemmel duvar sanatı yerleşimi için planladığınız duvarı ölçmeye başlama zamanı.

Galeri Duvarınızı Nasıl Asarsınız?

İster kanvas baskılar, ister sanat baskıları, modern tasarımlar veya en sevdiğiniz fotoğrafları asın, oturma odanızı veya yemek odanızı dekore edin – sizi ele aldık. Mükemmel galeri duvar yerleşimini sağlamak için aşağıdaki basit adımları izleyin:

1. Bazı Malzemeleri Bulun

İlk önce, gerekli tüm malzemeleri bulma zamanı. Tesviye çubuğu, boyacı bandı, cetvel veya şerit metre, tesviye çubuğu, duvar koruma yastıkları, çekiç, tornavida ve çiviler (veya eşdeğer asılı malzemeler) öneririz. Çivilere alternatifler arasında J kancaları, yapışkan şeritler, testere dişi braketler veya göz kancaları bulunur.

Not: Kanvas baskılarınızı Shutterfly’den sipariş ediyorsanız, bu sarf malzemelerinden bazıları birlikte gelecektir. Siparişlerimiz, kendinden yapışkanlı bir seviye ile birlikte ölçeğe göre basılı bir asma şablonu içerir.

2. Bir Yerleştirme Planı Oluşturun

Yukarıdaki bölümlerde tartışıldığı gibi, sanatınızı asmadan önce duvarınızda bir şablon oluşturmak önemlidir. Shutterfly siparişinizde bulunan duvar şablonlarını kullanmanızı tavsiye ederiz. Bununla birlikte, mezura ve ressam şeridiyle bir planlama ızgarası da oluşturabilirsiniz.

Yukarıda asılı tuvallerle giriş kapısı bankı.

Ek olarak, planladığınız galeri duvarı ile diğer mobilyalar arasındaki mesafeyi ölçmeyi unutmayın. Kanvas baskıları, orta noktaları yerden 56 ila 60 inç arasında ve bir mobilya parçasından sekiz ila 10 inç yukarıda olacak şekilde asmanızı öneririz.

3. Baskıları Asmaya Başlayın

Her şeyi planlayıp işaretledikten sonra işe koyulma zamanı. Geleneksel çivili kanvas baskılar için, her bir sanat eserini aşağıdaki basit adımlarla asabilirsiniz:

 • Aşama 1: İşaretli alanınızı duvarda bulun. Çiviniz veya asılı yerleşiminiz için amaçlanan işareti bulun.
 • Adım 2: Bir veya iki hızlı vuruşla çiviyi işarete çakın. Not: Çiviyi tamamen içeri çekmek istemezsiniz. Yarım inç ila bir inç dışarıda bırakın.
 • Aşama 3: Tuvali, duvarınızın boyasını korumak için baskının arkasına yapıştırılmış duvar pedleriyle doğrudan çiviye asın. J kancaları veya testere dişi braketleri dahil olmak üzere diğer asma seçeneklerinden birini kullanıyorsanız, lütfen tuval sanatının nasıl asılacağıyla ilgili eksiksiz kaynağımızı ziyaret edin.
 • 4. Adım: Duvar tamamlanana kadar her sanat eseri için tekrarlayın.
 • Adım 5: Tüm tuvaller asıldığında, her baskının düz olmasını sağlamak için tesviye çubuğunuzu kullanın. Ardından, bir cetvel veya şerit metre kullanarak, kanvas baskılarınız arasındaki boşlukların tamamen düz olduğundan emin olun.
 • Ek Yardım: Öğretici bir video için lütfen bir galeri duvarının nasıl yapılacağına ilişkin kaynağımızı ziyaret edin.

Çocuk odasında altı yavru hayvan kanvas baskı

4. Keyfini çıkarın!

Kanvas galeri duvarınızı tamamladığınız için tebrikler! Yeni ev dekorunuzun keyfini çıkarırken, galeri duvarınızdaki doğrudan güneş ışığını sınırlandırarak ve kolayca devrilebilecekleri bir alanda olmamalarına özen göstererek tuval baskılarınızın rengini ve kalitesini korumaya çalışın.

Duvar Sanatı için Ek İpuçları ve Fikirler

Duvar sanatı galerinizi oluştururken son dakika ipuçları mı arıyorsunuz? Aşağıda size yardımcı olacak birkaç faydalı ipucu ekledik:

 • Şablonunuzu veya galeri duvarınız için düzenlemenizi tasarlarken sıkışmış mı hissediyorsunuz? Öyleyse, Duvar Tasarla hizmetimizi kullanmayı düşünün. Sonunda galeri duvarınızın mükemmel görünmesini sağlamak için izlemesi kolay üç adımda size yol gösterecektir.
 • Kanvas baskılarınızı asarken, herhangi bir şeyi asmadan önce asma duvarınızı nemli bir bezle sildiğinizden emin olun. Temiz bir yüzey üzerinde çalışmak isteyeceksiniz.
 • Kanvas baskılarınızda yer alacak harika tasarımlar mı arıyorsunuz? Sanat kütüphanemize göz atın. İnanılmaz fotoğraflardan alıntılara, desenlere kadar herkes için mükemmel bir şey var. Sanat kütüphanesine düzenlenmiş projenizden de erişebilirsiniz.
 • Galeri duvarınıza eklemek isteyebileceğiniz ek duvar resimlerine bakın. Bazen kanvas baskılar, metal baskılar ve daha fazlasından oluşan bir karışım galerinize doku ve görsel entrika katabilir.
 • Kanvas tablolarınızı asmaya başlamadan önce, tüm mobilyalarınızı yoldan uzaklaştırdığınızdan emin olun. Bu, nesnelerin etrafına veya üzerinden erişmeye çalışmanın hayal kırıklığından kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, tuval baskılarınızı çok aşağıya asmadığınız mobilyaların üst kısmının nerede olduğunu işaretlemek de önemlidir.
 • Kanvas baskınızı oluştururken ara verip projenize geri dönmekten korkmayın. Kanvas baskınız, hazır olduğunuzda yeniden ziyaret edilmeye hazır Shutterfly hesabınızda “Projem” altına kaydedilecektir. Ayrıca, ileride “Projelerim” bölümünü ziyaret ederek projeyi yeniden sıralayabilir veya düzenleyebilir ve daha sonra yeniden sıralayabilirsiniz.

Ailenin üç panelli tuval baskı fotoğrafı

Galeri Duvarı Tasarlama Üzerine Son Düşünceler

Bu kılavuzu faydalı bulduğunuzu ve kendi ev galeri duvarınızı tasarlamaya başladığınızda kendinizden emin olduğunuzu umuyoruz. Bu kaynağı beğendiyseniz ve daha fazla ilham arıyorsanız, diğer galeri duvarı fikirlerimizi ziyaret ettiğinizden emin olun. Yaratmaya başlamaya hazır mısınız? Kendi kişiselleştirilmiş kanvas baskılarınızı özelleştirdiğinizden emin olun.Source link

Bir cevap yazın