Karanlık Oda Nasıl Aydınlatılır

Doğal ışığın az olduğu bir odanın karanlık ve üzücü bir alan olması gerekmez. Özellikle rahat hissetmediğiniz bir yer olduğunda. Size sunduğumuz dekorasyon fikirleri ve karanlık bir odayı nasıl aydınlatacağınızla ilgili hilelerle, farklı aydınlatma kaynaklarının nereye ve nasıl yerleştirileceğini bileceksiniz. Bu şekilde karanlık odanız kendi ışığıyla parlayacak.

Karanlık odanıza ışık getirin

Bir bodrum, banyo veya karanlık bir çatı evinde genellikle tek bir küçük pencere vardır. Yine de, daha geniş ve aydınlık alanlar yaratarak bunlardan yararlanmak için çözümler var. Bu tip bir odayı dönüştürmek ve çok daha neşeli hale getirmek istiyorsanız, işte buradasınız! Mevcut aydınlatma ve başarılı bir dekorasyon olanaklarını kullanarak, onu elde edeceksiniz! Aşağıda dikkat etmeniz gereken odak noktalarını kontrol edin!

Genellikle uygun aydınlatmaya ihtiyaç duyan oda oturma odanızdır. Senin birleştirilmesi salon fikirleri bu ipuçlarıyla uzay fantastik yapacaktır. Her ne kadar ipuçlarının doğası yabancı gelmeyebilirse de, hepsini kullanma şeklinizdir. Biraz ekstra dikkatle, en parlak ve en etkileyici oturma odası size ait olacak!

Spot, aplik ve lambaların dağıtımı ve seçimi

Bir odayı ışıkla doldururken sahip olduğunuz seçenekler neredeyse sınırsızdır. Bazen bir oda karanlıktır çünkü ışık sağlayan noktalardan yoksundur. Bunları bir kerede açmak zorunda değilsiniz. Ancak önemli olan, her zaman istediğiniz ortamı yaratmak için olmasıdır.

Karanlık köşelerden kaçınmak önemlidir. Bunu başarmak için, seçtiğiniz lambaları nereye yerleştireceğinizi belirlemek için bir ön taslak hazırlamak önemlidir. O odaya vereceğiniz kullanımı ve gelecekteki dekorasyonu düşünün.

Örneğin, iki farklı ortama sahip bir yemek odasıysa, en az iki ışığa ihtiyacınız olacaktır. Böylece hiçbir alan diğerinden daha sönük değildir. Her zaman bunlardan birini kapatma seçeneğiniz olacaktır. Ancak, herhangi bir zamanda durum ekstra aydınlatma gerektiriyorsa, başka bir pencereyi kaçırmadan oturma odanızın taşan ışığı alabilirsiniz.

Fikir, tüm odayı dolduran homojen bir ışığa sahip bir alan yaratmaktır. Ayrıca bir okuma köşesini ve bir okuma köşesini aydınlatmak için bir zemin lambası yerleştirmek de gerekebilir. Ayrıca, dekoratif bir seviyede vurgulamak istediğiniz o alana düşen bir duvar lambası.

Gördüğünüz gibi, genel olarak lambalarla ilgili değil. Karanlık bir odayı aydınlatmak için onları doğru bir şekilde nasıl kullanacağınızla ilgilidir.

İç odalar için spot lambalar

Düşük ışıklı odalar ve azaltılmış alanın yanı sıra, spot ışıkları mükemmel sonuçlar verebilir. Onları asma tavana gömmek aşırı yük hissini önleyecek ve aradığımız ortam ışığı efektini elde edecektir. LED paneller, özellikle düşük ışıklı veya penceresiz bile banyolar için mükemmel bir çözümdür. Banyonuza tercih ettiğiniz ortamı sağlamak için soğuk veya ılık ışık yayanlar arasında seçim yapabilirsiniz.

Karanlık bir odayı aydınlatmak için dekor kullanın

Doğru ışıkların elde edilmesi, karanlık odanın durmasını sağlamanın ilk adımıdır, ancak ek olarak, bu özelliklerin bir odası bazı detayları dikkate almayı gerektirir. Eklediğiniz herhangi bir dekoratif eleman, sahip olabileceğiniz düşük doğal ışığı veya stratejik olarak yerleştirdiğiniz yapay ışığı vurgulamaya katkıda bulunur.

İlk ipucu olarak, ışık eksikliği olan bir odada, daha azının daha fazla olduğunu unutmayın. Büyük ve ağır mobilyalarla ve bin aksesuarla aşırı yüklememeye çalışın, çünkü sadece alandan değil, aynı zamanda ışıktan da uzaklaşır.

Ayrıca, karanlık bir odayı aydınlatmaya yardımcı olabilecek bazı hileler şunlardır:

  • Beyaz senin en iyi müttefikin. “İstismar” çünkü bu renk odanın kendisinin onu çok daha neşeli bir alana dönüştürdüğü ışığı yansıtacaktır.
  • Aynalar da lehte bir nokta. Ayna, alanı görsel olarak çoğaltır ve aynı zamanda odadaki ışık noktalarını da çoğaltır. Odada bir pencere varsa, küçük bile, tereddüt etmeyin! Aynayı önüne yerleştirin ve “iki pencere” olması gibi olacaktır.
  • Karanlık zeminlerden kaçın çünkü varlıkları parlaklığı artırma girişimlerini söndürmeye yardımcı olacaktır. Seramik fayans seçerseniz, tekrar pembe, bej, deve veya beyaz tonları seçin ve ahşap seçerseniz, en açık, beyaz veya kavak tipini seçin.
  • Bitkiler ve çiçekler. Aşırı yüklenmeden ve ışığı çıkarmadan herhangi bir küçük köşeyi süslemek için sahip olabileceğiniz en iyi süslerdir.
  • Tekstilden sakının. Kalın perdeler, duvardaki bir goblen veya ağır ve karanlık bir halı da aydınlık ve aydınlık bir alan elde etme girişiminizi sonlandırabilir.

Bir cevap yazın