Karbonatla ev Temizlemenin 10 Yolu

Genellikle yemek pişirmek için ayrılmış herhangi bir kilerde kabartma tozu bulacağınız garantidir, ancak bu doğal mineralin ev temizliği ve tıbbi amaçlar dahil olmak üzere birçok başka kullanımı vardır.

Mutfağınızı ve banyonuzu temizlemek için kabartma tozu ipuçları bulmak yaygındır, ancak evdeki diğer bazı kullanımları araştırdım. Bu şekilde paranızın karşılığını daha fazla alabilir ve evinizin daha fazla alanını doğal olarak temizleyebilirsiniz.

İşte Karbonat Kullanarak Temizlemenin 10 Yolu

A. Kokular

1. Hayvan kokusu
Evcil hayvanınızı düzenli olarak iyice yıkasanız bile, bazen kuvvetli tüyler alabilir. Bununla birlikte, kedicik çöpüne karbonat ekleyerek veya ıslak bir köpeğin üzerine serpip fırçalayarak, o kadar hoş olmayan kokuları bir anda azaltabilir.

2. Smokin veya
Sigara ve puro dumanı sigara içmeyenler için asla iyi değildir. Daha keyifli bir sosyal ortam sağlamak için kül tablasının dibine biraz karbonat koyun.

3. Halı ve kilim kokusu
Kurtulamadığın komik bir koku mu var? Üstüne biraz karbonat serpin ve 15 dakika bekletin. Sonra bir vakum verin ve daha iyi değilse tekrarlayın.

Pişirme soda temiz kilim


Kaynak: Tek Bir Güneş Işını

Leke Çıkarma – Efsaneler ve Gerçekler bölümünü okuyarak sinir bozucu lekeleri nasıl çıkaracağınızı öğrenin

B. Çocuk eşyaları

4. Bebek mobilyaları
Sert kimyasallar bebeğin odasından uzak tutulmalıdır, ancak beşiği yıkamak için 1 fincan karbonat ve 1 fincan su kullanmak işe yarayacaktır.

5. Havuz oyuncakları
Şişirilebilir havuzlar ve havuz oyuncakları, bir karbonat ve ılık su çözeltisi ile yıkanarak küften temizlenebilir.

6. Oyuncaklar
Hastalık çocuklar arasında kolayca yayılırken, oyun tarihlerinden sonra tüm bakterileri öldürmek için oyuncakları temizlediğinizden emin olun. Bunu yapmak için, bir kovaya bir fincan karbonat ve ¼ ılık su koyun. Oyuncakları koyun (veya sadece bir bezle silin) ​​ve ardından temiz suyla durulayın ve kurumaya bırakın.

temizlik-çocuk oyuncakları

C. Çamaşırhane

7. Yumuşatıcı
Havlularınızın tamamen yumuşak ve kabarık olmasını sağlamak için durulama döngüsüne yarım fincan karbonat ekleyin.

8. Ağartıcıyı artırın
Çok fazla çamaşır suyu sağlığınız ve çevreniz için kötü olabilir, ancak kabartma tozu ile çamaşır suyunu birleştirerek kullanımınızı azaltabilir ve daha çevre dostu hale getirebilirsiniz. Her yarım fincan ağartıcı için ½ fincan karbonat ekleyin.

çamaşırhane

Açık havada

9. Mobilya
Dış mekan mobilyaları elementlerle savaşırken, bir miktar ılık suya eklenen 1 fincan karbonatla hızlı bir silme, onları ışıltılı bırakacaktır. Sadece biraz temiz suyla iyice durulamayı ve güneşte kurumaya bırakmayı unutmayın.

10. Sineklik ekranları
Pencere ve kapılardaki ekranlar toz, kir ve örümcek ağlarını toplayabilir ancak karbonat ve biraz dirsek yağına batırılmış nemli bir bezle temizlenmesi kolaydır. Nemli bir bezle durulayın veya çıkarabiliyorsanız bir hortumla yıkayın.

Daha doğal temizlik ürünleri mi arıyorsunuz? İşte evinizi temizleyecek 4 doğal mutfak temizlik ürünü.

Bir cevap yazın