Kare oturma odasında mobilya dağıtmanın 15 yolu


Kişisel bir alıştırma olarak ve bize postayla ve ilgili yorumlarda gelen birkaç soruyu yanıtlamak için mobilyaların kare bir oturma odasında nasıl dağıtılacağıBen yarattım 20 m² kare oturma odasında farklı mobilya düzenlemelerine sahip 15 plan. Bu sayaçlar ve odanın tasarımı farklı kombinasyonlara izin veriyor. Bazıları mevcut alandan en iyi şekilde yararlanırken, diğerleri çok fazla değil.

Okuyucunun her zaman sabit bir referansı olması için tüm planların sağdaki televizyon dolabı gibi sabit ve tekrar eden bir unsurla yapıldığı unutulmamalıdır. Doğal olarak, tv dolabının düzeni zevkli olacak ve planlar sadece mobilyayı çevirerek herhangi bir oturma odasına uyarlanabilir.

Genel olarak, kare bir oturma odasının alanını optimize etmek için ve tabii ki, mobilya türüne (özellikle kanepe) bağlı olarak, alanı gerçekten iyi kullanan birkaç kompozisyon vardır; Bu yazıda 15 yol göreceğiz, bu da açıkçası bazılarının alandan yararlanmak ve optimize etmek amacıyla yapılmadığı anlamına geliyor. Yine de bunları yapmayı ve paylaşmayı ilginç buldum. Bununla birlikte, bunları görelim Kare oturma odasında mobilya dağıtmanın 15 farklı yolu.

Kanepede uykunun yanı sıra televizyon seyretmeyi ve yemek odasında ailece yemek yemeyi sevenler için, önden bakarsanız sağda bir şezlong ve bir yemek masası ile bu mobilya kompozisyonu 6 kişi, sizin için iyi olabilir.

Kare oturma odası mobilya dağıtımı

Yemek masası olmayan, sohbeti destekleyen ve davet eden bir oda. Birbirine bakan iki özdeş kanepe, bir TV dolabı ve bir kitaplık rafı ile sosyal ortamlar için ideal bir düzenleme. kahve masası yuvarlak, odadaki dolaşım ve akışı tercih eder. Bunu hatırla kanepeden yaklaşık 40 santimetre uzağa bir sehpa yerleştirilir, bacaklarınızı hareket ettirebilmek ve rahat bir şekilde kanepeye hareket edebilmek.

Kare oturma odası mobilya dağıtımı

Oturma odasını televizyon izlemek için kullanırsanız ve çok az şey kullanırsanız, bu telesentrik düzenleme etkili olur. Aileyle televizyon seyretmek veya şekerleme yapmak için rahatça uzanmak için büyük, dört kişilik bir kanepe. Arkadaşlar geldiğinde sohbeti kolaylaştırmak veya onları çevirip televizyona bakmalarını sağlamak için TV dolabının kanepeye bakan yanlarında iki koltuk ve kanepenin arkasında büyük bir kütüphane.

Kare oturma odası mobilya dağıtımı

Açıkçası en iyi mobilya dağıtımı değil çünkü kanepeyi çapraz olarak yerleştirmek çok yer kaybediyor ama daha önce de söylediğim gibi ilginç buldum ve paylaşmaya karar verdim.

Kare oturma odası mobilya dağıtımı

3 kişilik geniş bir şezlong ve yan yana bakan iki koltuk ile. Bu düzenleme, hem yatarak TV izleme hem de sosyal toplantılar için iyi sonuç verir.

Kare oturma odası mobilya dağıtımı

Biraz daha pratik olarak, iki adet iki kişilik kanepenin dinlenmemize ve televizyon izlememize izin verdiği, ayrıca ziyaretçiler geldiğinde ayrılabilen duvara bağlı bir yemek masası yerleştirilebildiği bir diğer düzenlememiz var.

Kare oturma odası mobilya dağıtımı

Hiçbir şeyden vazgeçmek istemiyorsak, bu mobilya düzeni oturma odasındaki alanı optimize etmek ve hem aileniz ve arkadaşlarınızla buluşmak için geniş bir yemek alanı hem de televizyon izleyip kestirebileceğiniz bir alan elde etmek için tasarlanmıştır. büyük dört kişilik kanepe, artı misafir oturma alanlarını genişletmek için iki karşılıklı koltuk.

Kare oturma odası mobilya dağıtımı

Bir öncekine benzer ancak daha hafif, daha az mobilyalı, bu da daha geniş geçitlere ve daha az kalabalık bir yemek odasına izin veriyor. Bu kompozisyonu kullanırsak, kanepenin arkası yemek odasının iki alanını net bir şekilde sınırlamamıza izin verecektir. Bu düzenin çalışması için, ölçmeniz ve emin olmanız gerekir. kanepe arasında en az 90 santimetreye ihtiyacınız var ve masa sandalyeleri sorunsuz bir şekilde kaydırıp hareket ettirmek için.

Kare oturma odası mobilya dağıtımı

Yemek masasının yanı sıra geniş bir şezlong ile geniş bir dinlenme alanının keyfini çıkarmamızı sağlayan başka bir düzenleme.

Kare oturma odası mobilya dağıtımı

Sosyal toplantılar için bu satırların üzerinde gördüğümüz dağılım mükemmel. Kanepeye bakan koltuklar, mevcut olanların önden konuşmasına olanak tanır. İki koltuk arasındaki masa, sehpaya çıkmak zorunda kalmadan yolculara konfor sunuyor. Bu bileşimi kullanırsanız, yardımcı masa koltuklardan veya koltuklardan en az 15 cm uzakta olmalıdır.

Kare oturma odası mobilya dağıtımı

Oturma odasında yemek masasına ihtiyaç duymadığınızda koltuk mobilyalarını dağıtmanın bir başka iyi yolu da bu paragrafın yukarısında gördüğümüzdür. Telesentrik olduğu kadar kare bir dağılımdır.

Kare oturma odası mobilya dağıtımı

Yemek masası olmadan yaparsak, kompozisyon geniş ve engelsiz geçişlerle daha akıcıdır.

Kare oturma odası mobilya dağıtımı

Bu diğer kompozisyon bize sohbet etmek veya televizyon seyretmek için uygun bir sosyal ortam sunuyor.

Kare oturma odası mobilya dağıtımı

Bu diğer kompozisyonda uzay da iyi kullanılmış. Oturma odasını yemek odasına çevirerek iki farklı alan elde etmek.

Yemek odasını dekore etmek için 35 fikir görün.

Ve şimdi, bu 14 örneğe baktıktan sonra, normal bir kare oturma odası döşemenin en verimli ve optimize edilmiş yolunun ne olduğunu görelim.

Üç kişilik geniş bir kanepe ve 8 kişiye kadar yemek masası gibi temel mobilyalar ile kare bir oturma odasındaki mobilyaların doğru dağılımı resimde gördüğümüz gibi diyagonaldir. Bu şekilde yürüyüş yolları daha geniştirbunu başarmak oturma odası görsel olarak daha büyük görünüyor.

Tüm bu kompozisyonlar, kullanımı çok çok basit olan ve mobilyaları oturma odamıza veya yatak odamıza göre ayarlamamıza ve böylece Roomstyler adı verilen oturma odamızda hangi öğelere ihtiyacımız olduğuna bağlı olarak mükemmel dağılımı bulmamıza olanak tanıyan çevrimiçi bir araçla yapılmıştır.