Kayar Pencereleri Neden Seviyoruz?

Geçen hafta ülkemdeki rahat evimden kabaca göz kırptım ve gitmeye zorlandım. Arada bir oluyor ve genellikle bundan zevk almıyorum. Yine de bu sefer arkadaşım beni kayar pencere götürdü, burada serinletici bir içecek için en yakın bara gitmeden önce mevsimlik olmayan sıcak bir havada yürüdük. Tepeye çıkarken, sürgülü pencerelerdeki görüşlerimi özetleyen bir grafiti parçasının yanından geçtik. Birisi Primrose Tepesi’nin zirvesine giden yolu karalamıştı:

kayar pencere

Bir müşterinin mülkü için sürgülü bir kanat veya hatta tam bir sürgülü pencere seti takmakla ilgili hissettiğim şey bu. Kendi başıma sahip olduğum şey bu, böylece salonum ve mutfağımın dışındaki kırsal alanın kesintisiz manzarasının tadını çıkarabilirim.

“Ve manzara çok güzel!”

Kanatlı tarzı bir pencere çok iyidir, bazı durumlarda mükemmeldir (örneğin, küçük çocuklarınız veya evcil hayvanlarınız varsa, hava içeri girdiğinizde açılan boşluğu doğru bir şekilde kontrol etmeniz gereken odaları veya yerleri düşünün) – ama benim için hiçbir şey sürgülü pencerelerin görünümünü ve açık hissini yenemez.

Bir kanatlı pencereyi açtığınızda, her zaman pencerenizin açık kanadı tarafından engellenen manzaranızın bir kısmı vardır – ve pencereleriniz ne kadar çekici ya da ne kadar iyi yapılmış olursa olsun, yine de tercih ederim bahçemi tüm ihtişamıyla, bir parça tahta ve camın görüşümün ortasına yapışmadan görün.

Modern kasnak ve kilitleme teknolojisi ile, sürgülü pencerelerin eskiden yaşadıkları sorunları ortaya çıkarması için hiçbir neden yoktur – gerek olmadıklarında aniden aşağı kayma eğilimi olması ve yolda şüphelenmeyen parmakları kıstırması açısından; veya çocuklarınızı ve evcil hayvanlarınızı üst katlardan fırlatmaktan veya mutfak pervazına tırmanıp çiçek tarhlarınızı mahvetmekten korumakla ilgili olarak.

alüminyum sürgülü kapı pencereli yatak odası
kayar pencere

Alüminyum sürgülü pencereli yatak odası

Müşterilerimiz için yerleştirdiğimiz ısmarlama sürgülü pencereler, pencerenizin açılmasını istediğiniz yer ile gerçekte nerede açılacağı arasında hiçbir tutarsızlık olmadığından emin olmak için sıralı kilitleme sistemleri içerir. Kilitleme mekanizmaları sessiz ve güçlüdür ve makara sistemleri, kanadın yükselme ve düşme hareketinin sorunsuz ve yavaş bir şekilde gerçekleşmesini sağlar – artık çarpma veya yukarı sıçrama yok!

Sürgülü pencerelerin görünümünü de sevdiğimi itiraf etmeliyim. Sürgülü bir pencere, pek çok kanadın veremeyeceği bir alan havası ekler. Bu, kapatıldığında daha çok kesintisiz bir cam gibi görünen ve kasıtlı olarak ayrılmış bir şeye daha az benzeyen sürgülü pencerenin engelsiz şekliyle ilgili bir şey.kayar pencere

Kurslar için evler, biliyorum – sadece sürgülü pencereleri tercih ediyorum!

Bir cevap yazın