Kırsal Tarz Mutfak Tasarım Fikirleri

Good Housekeeping’in sayfalarını karıştırıp Martha Stewart’a layık bir kır mutfağının hayalini mi kuruyorsun?

Biz de.

image - Bütçede Otantik Kırsal Mutfak Stili
Bütçede Otantik Country Mutfak Stili

Tasarım stilleri gelir ve gider. Ancak modası hiç geçmeyen bir stil, otantik bir kır mutfağının rustik görünümüdür.

İşte dar bir bütçeyle o güzel kır mutfağı görünümünü elde etmenize yardımcı olacak birkaç yararlı ipucu.

Doğal materyaller

Otantik kır mutfakları, tasarımlarını öne çıkarmak için doğal malzemelerden çarpıcı bir şekilde yararlanır. Mermer tezgahtan taş döşemeye. Tasarımcılar, doğanın unsurlarını iç mekana getirmeyi severler.

Neyse ki, bu güzel malzemelerin görünümünü ücretsiz olarak elde edebilirsiniz. Taş döşemeye harika bir alternatif lüks vinil karodur.

Modern kabartma teknolojisi, bu karoların çok daha uygun bir fiyata gerçek gibi görünmesini ve hissetmesini sağlar. Ayrıca vinil ayağın altında rahattır, dayanıklıdır ve temizlenmesi kolaydır.

Veya parke döşeme yerine laminat veya işlenmiş ahşaba ne dersiniz? Bu seçeneklerin her ikisi de çok daha ucuzdur ve çeşitli stillere sahiptir ve ülke temalı bir mutfak için mükemmeldir.

Pinterest’in her yerinde bulunan mermer tezgahı mı arzuluyorsunuz? Seni anlıyoruz. Neyse ki, maliyetin bir kısmına mermer görünümü elde etmenin birkaç akıllı yolu var.

İlk olarak, gerçek anlaşma kadar iyi görünen birçok mermer efektli laminat tezgah var. Laminat, çok daha ucuz bir malzemedir, ancak yine de dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Ya da mevcut tezgahınızı basit bir kontak kağıdı kesmesiyle mermer gibi görünecek şekilde yükseltebilirsiniz. YouTube, bu mermer efektini kendiniz elde etmeniz için eğiticilerle dolu. Ve DIY olduğu için çok daha ucuz olacak!

Kendin Yap Country Tarzı Mutfak

görüntü - Country Tarzı Mutfak

DIY’den bahsetmişken, mutfağınızı yenilemede tasarruf etmenin en iyi yollarından biri, olabildiğince kendin yap yapmaktır. Birkaç öğreticinin yardımıyla yapmanın ne kadar kolay olduğuna şaşıracaksınız.

Yeni başlayan biri olsanız bile, boyama ve dekorasyon kendi başınıza kolayca yapabileceğiniz bir şeydir. Rustik mutfakların güzelliği, mükemmel görünmek zorunda olmamasıdır. Aslında, küçük tuhaflıklar ve daha sert kenarlar bir oda karakteri verir ve daha otantik görünmesini sağlar.

Sıkışabileceğiniz diğer basit görevler arasında dolap kapılarını, kulpları ve aydınlatma armatürlerini değiştirmek yer alır. Bu basit dokunuşların büyük bir etkisi olabilir.

Ve buna hazır olduğunuzu düşünüyorsanız, daha zor görevlerin bazılarında elinizi bile deneyebilirsiniz. Laminat veya vinil karo döşemek veya bazı rustik açık raflar koymak gibi. Size yardım etmek için bazı arkadaşlarınız veya aile üyelerinizi ip yapmaya çalışın. Özellikle elektrikli matkapla kullanışlı olurlarsa!

Tabii ki, herhangi bir gaz, sıhhi tesisat, elektrik veya yapısal iş tescilli bir profesyonel tarafından yapılmalıdır. Ama yine de tulum giyip bir fırça alarak tonlarca tasarruf edebilirsiniz.

Country Mutfak Aletleri

Şimdi, mutfak aletleri söz konusu olduğunda fikir bölünüyor. Bazıları modern cihazların geleneksel bir kır mutfağında yersiz göründüğünü düşünüyor. Diğerleri modern ve gelenekselin karışımından keyif alırken.

İlk kampta yer alıyorsanız, ihtiyacınız olan tüm özellikleri sunarken, rustik bir kır mutfağının otantik görünümünü ve hissini veren birçok modern cihaz vardır.

Ev tipi ocaklar, kırsal mutfak tasarımı için çok önemlidir. En iyi markalar arasında Rangemaster ve Everhot bulunur. Bu üreticiler, otantik bir kır mutfağında tamamen görünecek güzel, şık ancak güçlü ocaklar ürettiler.

Rustik fırın ocağınızla modern bir dokunuş istiyorsanız, artık indüksiyonlu ocaklı ocaklar satın alabilirsiniz.

Birçoğu, yüksek fiyat etiketi nedeniyle bir dizi ocak satın almaktan vazgeçecek. Ancak kalbinizi bir taneye koyduysanız, kademeli veya eski ekranlı modeller satın alırsanız, orijinal fiyatlarının bir kısmına fırın fırını fırsatlarını bulabilirsiniz.

Perakendeciler genellikle bu cihazları büyük indirimlerle satarlar, çünkü ambalajları tükenmiştir veya birkaç küçük çizik olabilir.

Ya da gerçekten rustik gitmek istiyorsanız, eski moda bir Aga ocağına ne dersiniz? Bu ikinci eli sık sık satın alabilirsiniz, ancak yine de Preloved veya eBay gibi yerlerden mükemmel durumda.

Alternatif olarak, daha modern cihazlara bağlı kalmak istiyorsanız, ancak rustik iç mekanın akışını bozmadan, dolap kapaklarının arkasına gizlenebilecek entegre cihazları düşünebilirsiniz.

Desenler ve Renk Paletleri

Kır mutfakları doğadan ilham alan renklere, dokulara ve desenlere bağlı kalma eğilimindedir. Beyaz, soluk maviler ve zeytin yeşillerini düşünün.

Unutma, resmi kendin yaparak para biriktireceksin. Parlak renkler güzel görünebilir, ancak çok çabuk çıkmayacak tonlara bağlı kalmaya çalışın.

Yakında modası geçmeyecek bir renk şeması seçerek, en son trendler gelir gelmez güncellemek için acele etmeyeceğiniz için uzun vadede tasarruf edeceksiniz.

Desen seçmeye gelince, doğadan ilham alan baskılar, çiçekler veya ekose ve tüvit gibi rahat desenleri deneyin. Mutfağınıza küçük bir karakter ve o çirkin his vermek için karıştırın ve eşleştirin.

Yerel tasarruf mağazalarından, bit pazarlarından ve eBay gibi çevrimiçi pazarlardan güzel mobilyaları kolayca bulabilirsiniz.

Aksesuarlar

Gerçekten otantik bir kır mutfağı için, bazı eski aksesuarlarla süsleyin. Rustik mutfak tabelaları, çiçek desenli tabaklar ve süt vazoları köy yaşamını haykırıyor. Bu hazineleri bulmak için en iyi yerler yerel bit pazarları veya antika dükkanlarıdır.

Bununla birlikte, bazı muhteşem vintage süsleri çevrimiçi olarak da temin edebilirsiniz. Bu, country tarzı mutfağınızı gerçekten kişiselleştirmek ve kendi mutfağınızı yapmak için bir fırsattır.

Tasarruf ve İleri Döngü

görüntü - Thrift & Upcycle

Atalarımız eski “yap ve onar” atasözü ile yaşadı. Onların örneğine uygun yaşamak ve hayalinizdeki kır mutfağını yeniden tasarlarken bir parça biriktirmek için tasarruf etme zamanı.

Yerel tasarruf mağazanızda bulabileceğiniz bazı eski hazinelere hayran kalacaksınız. Sanatsal baskılardan cam eşyalara ve hatta mobilyalara.

Geri kazanılmış mobilyalar, kır tarzı dekorda harika görünüyor. Ve karıştırma ve eşleştirme, onu daha da otantik görünmesini sağlar!

Son halini almış gibi görünen şeylerin bile hala potansiyeli olabilir. İleri dönüşüm, daha önce sevilen eşyaları alıp onları güzel ve pratik bir şeye dönüştüren iyi bilinen bir trenddir.

Bu rustik stili daha ucuza elde etmenize yardımcı olmak için Pinterest veya YouTube gibi yerlerde binlerce olmasa da yüzlerce ileri dönüşüm öğreticisi bulabilirsiniz.

Eski bir ahşap masa için bu sıkıntılı görünümü nasıl elde edeceğinizi öğrenin. Veya tahta bir makarayı bir sehpaya nasıl çevireceğinizi.

Aletlere ve biraz motivasyona sahipseniz, hayalinizdeki mutfak için güzel, rustik, benzersiz parçalar yaratabilirsiniz.

Sahip Olduğunuz Şeyle Çalışın

Bir mutfağı yeniden tasarlamanın en pahalı kısmı dolaplardır. Özel dolaplar bir kol ve bir bacağa mal olabilir. Bütçeyle otantik bir country tarzı mutfak yaratmak için tavsiyemiz? Ismarlama dolapları bırakın ve halihazırda sahip olduğunuz dolaplarla çalışın.

Mümkünse mevcut mutfak yapınızı koruyun. Bu ülke, Shaker tarzı dolapların görünümünü elde etmek için dolap kapaklarını kolayca değiştirebilir veya yeniden düzenleyebilirsiniz. Onlara biraz boya verin, bazı özel kalıplar ekleyin ve işte!

Gerçekten yeni dolaplar kuruyorsanız, Ikea gibi yerlerden hazır olanları tercih edin. Bunlar yarı fiyatına sahip olacak ve yine de şık görünmek için şekillendirilebilir.

İşte buyur! Bütçenizi aşmadan o muhteşem kır tarzı mutfağı elde etmek için kullanışlı bir rehber. Maliyet tasarrufu sağlayan yeniden modelleme ipuçlarınız var mı? Bilmemize izin ver!

Evinizi bir bütçeyle yenilemek mi istiyorsunuz? Blogumuza göz atın!

Bir cevap yazın