Kitaplık ve Kütüphane Modelleri 2021

İki raf arasında pencere koltuğu

Okumak tutkularınızdan biriyse, kesinlikle ayırmayı hayal ediyorsunuz evinizde görüntülemek ve saklamak için bir alan değerli kitap koleksiyonunuz. Sadece sahip olmanıza izin vermeyen bir yer kitabın kusursuzca sıralı ve korunmuş, ama aynı zamanda en yakın şey kişisel bir sığınak günlük koşuşturmadan kaçmak için nerede.

Bu rüyada size yardımcı olmak için topladık Kitapların ana kahraman olduğu 10 oda Kendi tasarımınızı yaparken kesinlikle size ilham verecek dekorasyon evde kütüphane. Zevkinize ve ihtiyaçlarınıza en uygun teklif hangisi olursa olsun, iyi bir kitapla rahatça oturabileceğiniz rahat koltuklarla sıcak ve samimi bir ortam yarattığınızdan emin olun.

Bir iki raf arasındaki pencere organize etmek için ideal bir alandır. kütüphane bir okuma alanı ve ayrıcalıklı mirador.

Özel kitaplıklı oturma odası

Robson Rak Architects ve Made by Cohen tarafından tasarlanan bir eve ait olan bu rahat odada, doğrusal ve simetrik kütüphane, pratik olarak yerden tavana. Ölçmek için yapılır MDF’de ve duvarla aynı renkte laklı, ve tavandaki bazı spot ışıkları onu aydınlatmaktan sorumludur. Fotoğraf: Shannon McGrath.

Yatay çalışma kitaplıkları

Whipple Russell Architects stüdyosu tarafından tasarlanan bu evde, merdivenlerin altında kalan boşluk bir okuma odası bulmak için seçildi. Onlar tasarlandı iki yatay çalışma kitaplığı ne alıyorlar alanı görsel olarak uzatın. Uzun raflar ağırlığa dayanacak şekilde güçlendirilmelidir. Fotoğraf: William MacCollum.

Ters kitaplık

Bir ısmarlama kitapçı alandan en iyi şekilde yararlanmanıza ve sütunlar ve aksaklıklar gibi düzensizlikleri entegre etmenize olanak tanır. Bu durumda, bir yerleşik kitaplık duvarda ve lake MDF levhalarla yapılmıştır. arka daha koyu bir gölgede boyanması derinlik katar. Oturma odasının bir köşesi, pencerenin yanında, yerleştirmek için ideal yer olacak koltuk rahat ve bir okuma odası oluşturun. Sağlayan bir zemin lambası nokta ışığı.

Modüler kitaplıklar

Ismarlama kitaplıklar, maksimum alan kullanımına izin verme avantajına sahipse, modüler Kitap koleksiyonumuz büyüdükçe kompozisyonu genişletme imkanı sunuyorlar. Bu çözümü tercih ederken, koleksiyon gibi kısa vadede devam etmeyecek bir dizi seçmek en iyisidir. Billy, 1979’da oluşturulan bir Ikea klasiği.

Yemek odasına entegre kitaplık

Evdeki bir odayı bir okuma odasına tahsis etmek mümkün olmadığında, nasıl yapılacağını bulmak gerekir. kütüphaneleri entegre etmek herhangi bir ortamda. Nasılsın yemek odasında? Normal olan, yemek alanlarında kitaplıklarla kullanılabilecek mobilyasız duvarların olmasıdır. Sadece hesapla Kullanılabilir alan ve tasarımının alanı kaplamamasını sağlayın. Aşırı yüklenmiş bir ortam olmaması için önemlidir ışığı artırın. Bu durumda, bunu başarmak için, hem gömme kitaplıkta hem de yemek odasındaki masa ve sandalyelerde bulunan beyaz renk seçildi. Fotoğraf: Sığınma evi.

Duvardan farklı renkte boyanmış kitaplık

Kitaplığı dekorasyona entegre etmekten daha fazlası varsa, onu iyileştirmek isteniyorsa çok dekoratif bir çözümdür. boyamak duvardan farklı bir renkte. Bu durumda, yerden tavana raflar Sadece odanın yüksekliğini değil, aynı zamanda duvar pervazlarının klasik tarzını da artıran çarpıcı bir mavi renkte boyanmıştır.

Tüm duvarı kaplayan kitaplık

Geniş bir depolama alanı elde etmek için duvarın size sunduğu tüm alandan en iyi şekilde yararlanın. İşte bir çalışma kütüphanesi tabandan tavana tüm duvarı kaplayan ve rafları ile birleştiren bekçi en altta. Oluşturmak için süreklilik zarf etkisi, kitaplık duvarla aynı renge boyanmış ve dolap kapakları zemine uyumlu seçilmiştir. Bu oda, Luigi Rosselli Architects tarafından tasarlanan Sidney, Avustralya’daki bir eve aittir. Fotoğraf: Justin Alexander.

Bir kütüphaneye dönüştürülen çatı katı

Patrick Tighe Architecture, bu okuma odasının bulunduğu Malibu, California evini tasarladı. Çatı katını bir kitaplığa dönüştürün Kitapları ayrıcalıklı bir yerde organize etmenin yanı sıra evin bu bölümünü karlı hale getirmek harika bir fikir. Bu raflarda boyalı çelik sacdan, rafların alt kısmı kitap boyutuna göre milimetreye ayarlandı. İki duvar kompozisyonuna ek olarak, kitapçı Ptolemy, bir yan sehpa ve koltuk Hindistan cevizi, Vitra tarafından. Fotoğraf: Art Grey ve Bran Arifin.

kütüphane-at-11

N + B Architectes tarafından tasarlanan bir Fransız evinde bulunan bu kütüphane için, mimariyi anımsatan bir kitaplık model Rastgele MDF Italia firmasından. Tasarımı gereği kitap barındırma işlevinin ötesine geçen dekoratif bir değer oluşturmaktadır. Fotoğraf: Paul Kozlowski.