Koltuk Temizleme

İster ister aile bir araya gelsin, kanepeler genellikle her evde en çok kullanılan mobilya olur. Ve onları düzenli olarak kullandığımız için kirlenmeye mahkumlar. Ancak, lekelerin veya dağınık dökülmelerin oturma odanızın tarzını mahvetmesine izin vermek zorunda değilsiniz. Kumaş kanepenizi temiz tutmak için bazı fikirler şunlardır:

Koltuk Temizleme

Bir dökülme veya leke fark ettiğiniz anda, hemen temizlemeye başlayın. Zaman geçtikçe lekeler sertleşir ve çıkarılması zordur. Bazı durumlarda, birkaç dakika geciktirmek bile temizleme görevini güçlendirebilir. Yani, hemen temizleyin.

Kanepe Temizliği Üreticinin Önerilerine Göre

Yanlışlıkla kanepenize bir şey dökerseniz, ilk tepkiniz derhal normal deterjanı kullanarak yıkamak olacaktır. Ancak, bu iyi bir fikir olmayabilir, çünkü bazı üreticilerin kanepeleri için kanepenin etiketinde okunabilen özel talimatları vardır . Bu talimatlara uyulmaması, kanepenizde kalıcı hasara neden olacaktır.

I shot in my own living room

Koltuk Temizleme Kodları

Kanepenizin etiketinde hiç kod fark ettiniz mi? Bazı rastgele kodlar değiller. Bunlar, kanepeyi temizlerken kullanılacak gerçek temizlik kodlarıdır. ‘W’ kodları, su bazlı bir temizleyici olduğu anlamına gelir. Kanepeyi öncelikle su ile temizlemelisiniz. ‘S / W’ kodu, kanepenizin çoğunlukla su bazlı çözücüler ve temizleyicilerle temizlenebileceğini gösterir. Ve son olarak, ‘S’ kodlu kanepeler çözücüler kullanılarak temizlenebilir. Koymak, bu tür kanepeler belirli bir kimyasal çözelti kullanılarak temizlenebilir.

Kuru Fırça Kullanın:
Döşeme Temizliği

Genellikle hafta sonlarımızı kanepede uzanıp atıştırmalık yiyecekler harcıyoruz. Doğal olarak, bu yiyecek parçacıklarını ve lekelerini kanepenize bırakır. Şimdi, en iyi bahsin kuru bir fırça. Sert bir fırça alabilir ve kanepenin her yerine taşıyabilirsiniz. Bu, yiyecek parçacıklarını yüzeye getirecektir.

Koltuk Temizliği İçin Elektrikli Süpürge

Kumaş döşemenin veya kanepenin temizlenmesi söz konusu olduğunda , çoğumuz ovalamaya başvuruyoruz. Bu, yiyecek kırıntılarından ve kir parçacıklarından kurtulmak için düşük fiyatlı ve basit bir teknik gibi görünse de, elle tutulan bir vakumun alınması tavsiye edilir. Özellikle sert lekeleri temizlemeniz gerektiğinde kullanışlı olacaktır.

Kanepe Temizliği İçin Kabartma Tozu

Bu bir sürpriz olarak gelebilir, ancak pişirme sadece pişirme için değildir. Doğru kullanılırsa, kanepenizi kabartma tozu ile bile temizleyebilirsiniz. . Dahası, kötü kokulardan ve sert lekeleri gevşetmek için kanepenize kabartma tozu serpebilirsiniz. Kabartma tozu satın almak zorunda değilsiniz, çünkü kabartma tozu hazırlamak için bazı ev yapımı teknikler vardır. Ancak, burada bir kelime dikkat. Diğer temizlik solüsyonları gibi, her yere girmeden önce kanepenizin küçük bir bölümünü temizlemelisiniz. Bu küçük bölümün sonucuna göre, kanepenizi kabartma tozu ile temizleyip temizlememenize karar verebilirsiniz.

 kanepe temizleme için kabartma tozu , kuru fırça , kumaş kanepe temizleme , akıllı çöp tenekesi , kanepe temizleme kodları , kanepe temizleme için elektrikli süpürge

Bunlar kanepenizi temizlemek için bazı kolay ve kullanışlı yöntemlerdi. Bununla birlikte, kanepenizi temizlemek için özelleştirilmiş bir teknik almak için her zaman kanepe üreticisine danışabilirsiniz. Bu sadece kanepenizi temiz tutmakla kalmaz, aynı zamanda ömrünü de uzatır.

Oturma odanızı daha temiz ve daha akıllı hale getirmek için akıllı çöp kutusu satın almayı düşünebilirsiniz .

Bir cevap yazın