Koridor asma tavan modelleri


Koridorda alçıpan tavan tasarımı

Koridordaki alçıpan tavanın tasarımı, bitirme işinin yeni bir yönüdür ve çok popülerdir.Koridor tavan dizaynları , Güzel Asma tavan Modelleri , Koridor Tavan Modelleri , Koridor Gergi Tavan Modelleri 2020 , Mutfak Asma tavan modelleri 2020 , Koridor Asma Tavan Modelleri 2020 , Mutfak Asma Tavan modelleri , Koridor Asma Tavan Fiyatları, Böyle bir tasarımı kurmak, hayal gücü ve yaratıcılık gerektiren büyüleyici bir süreçtir. Alçıpanın benzersiz özellikleri sayesinde, tasarımcılar orijinal tavan tasarımı için muazzam olanaklar yarattılar ve zarif bir malzeme doku ve renk seçimi, herkesin sade bir oturma odasını bir “rüya odasına” dönüştürmesine olanak tanıyor.

Koridor asma tavan modelleri

Avantajlar ve dezavantajlar

Bildiğiniz gibi, odaların iç kısmındaki son dokunuş tavan olarak kabul edilir ve koridor bir istisna değildir.Modern alçıpan kompozisyonları, üst alanınızı sıra dışı bir görünümle dekore etmenize yardımcı olacaktır.

Bu asma yapılar yalnızca çekiciliği ile ünlü değil, aynı zamanda aşağıdaki avantajlara sahip oldukları için ev tasarımında da yaygın olarak kullanılmaktadır :

 • İş için mükemmel bir yüzey yaratma yeteneği. Alçıpan levhalar bile, bir panel evini tamir ederken önemli olan, tabanların tüm pürüzlülüğünü ve pürüzlülüğünü gizler;
 • Ön çatı hazırlığına ihtiyacınız yoktur. Eski beyazlatmada montaj çalışması yapılabilmektedir. Bu, zamanı azaltır ve kurulum sürecini basitleştirir;
 • Tüm iletişimler iyi gizlenmiştir, bu nedenle koridorda, hava sistemlerinde ve havalandırma kutusunda elektrik kabloları varsa, bunlar algılanamaz hale gelecektir;
 • Her türlü aydınlatmayı seçmenize izin verir. Genel bir kural olarak, çok katmanlı ve açık armatürler koridorlarda güzel görünür;
 • Süneklik. Bu özelliği sayesinde alçıpan tavanlar alışılmadık şekiller alır. Özellikle ışıklı tasarımın iki seviyeli görüntüsüne bakın. Alanı görsel olarak genişletin;
 • Hızlı kurulum ve kaldırma;
 • Uygun maliyet.

Diğer malzemeler gibi, alçıpanın da dezavantajları vardır:

 • Nem oranı yüksek odalar için uygun değildir;
 • Odaların yüksekliğini 10-15 cm azaltır, bu nedenle alçak koridorlar için tavsiye edilmez;
 • Yeni inşa edilen binalarda daralma sırasında çatlayabilir veya deforme olabilir;
 • Kullanıldığında bazen renk değiştirir.

Tüm asma tavanlar, tasarım gereği kapatılabilen veya açılabilen özel bir çerçeve üzerine monte edilmiştir. Tasarımınız açık bir kurulum yöntemi kullanıyorsa, alçıpan ek dekorasyon için mükemmel bir temel oluşturur. Yüzeyine çeşitli desenler uygulanır veya sonuçta orijinal görünen filmle bölümlenir. Bu unsurların kombinasyonu, alışılmadık dokular ve renkler uygulamanıza izin vererek koridor tasarımını benzersiz ve muhteşem kılar.

Çatı seçenekleri

Bireysellik, özellikle ev için her şeyin içinde olmalıdır. Her insan için ev, konfor ve sıcaklığın tadını çıkarabileceğiniz benzersiz bir dünyayı temsil ediyor, bu nedenle tasarımı için özel bir tarz seçmeniz gerekiyor.

Koridor, herhangi bir evin yüzü, misafirlerin gözünde ilk gelen oda olarak kabul edilir. “Aile yuvasının” sahiplerinin genel izlenimi, yalnızca alanlarının ve planlamasının uygun şekilde düzenlenmesine bağlı olmayacaktır, aynı zamanda Güzellik zevklerinizin fikri de oluşacaktır.

Koridorda mobilya, duvar ve zemin dekorasyonunun düzenlenmesi sadece dekorasyon için bir prensip olarak hizmet edecektir. Bu odanın görüntüsünü tamamlamak için tavanı monte etme seçeneklerini dikkate almak da önemlidir.

Alçı levha konstrüksiyonunun montajı, odanın tüm içini uyumlu bir şekilde vurgulaması gereken bir ön tasarım seçimi ile başlar.

Genellikle koridorun ana sorunu küçük boyutudur, bu durumlarda tasarımcılar tek seviyeli bir tavan türü kullanılmasını önerir. Modern bitirme yöntemleri sayesinde, bu kadar basit ve tekdüze bir bileşimden alışılmadık bir yüzey yapılabilir.

Özel ilgi, yazarın çok seviyeli alçı askılarını da hak ediyor. Bunları kurarken, geometrik şekilleri ve basamakları doğru şekilde uygulamak önemlidir, aksi takdirde alan görsel olarak azalır ve koridorun genel görünümü zarar görür.

Tabii ki, dekoratif alçı tavan her büyüklükteki koridorlara monte edilebilir, ancak şekli ve dekorasyon yöntemi bu odaların alanına bağlı olacaktır, bu nedenle küçük koridorlar için tavanın açık renklerini seçmek daha iyidir.

Sırları ve tasarım becerilerini uygulayan odanın alanı gerçekten değişiyor ve genişliyor.

Evin sahiplerinin minyatür bir koridoru varsa, kızmayın, aşağıdaki ipuçlarını izlemeniz yeterlidir:

 • Net grafik çizgilerle çok seviyeli sistem kurulumunu kullanın. Bu, dar alanlar için harika bir seçenektir. Örneğin, genel kompozisyondaki “yerleşik” kareler veya dikdörtgenler, odayı görsel olarak büyütecektir. Bu özellikle uzun koridorlar için uygundur;
 • Düzen tasarımında açık renkleri sıcak ve pastel renklerde tercih etmek;
 • Aydınlatma düzenlemesine özellikle dikkat edin. Tavan yüzeyinde maksimum sayıda armatür kullanılmalıdır. Böylece oda hafiflik ve ferahlık hissi yaratır.

Evin tasarımında iyi şanslar geniş bir koridor olarak kabul edilir. Böylesine güzel boyutlar ile orijinal fanteziler ve olağanüstü kararlar gerçekleştirilebilir.Büyük odaların hacmi, tek seviyeli ve çok seviyeli sistemleri monte etmenize izin verir, seçiminiz kişisel zevkinize ve tasarım stiline bağlıdır.

İlk bakışta, alçı basamaklı sahne ağır görünebilir, ancak doğru seçilmiş renkler sayesinde, koridorun görünümüne uyumlu bir şekilde uyacak ve neredeyse ağırlıksız hale gelecektir.

Geniş odalar için, kural olarak, geçişlere ve düz çizgilere sahip tavanları seçin. Onlar sayesinde tuvallerde katı sınırlar yumuşatılır ve alışılmadık bir özgürlük izlenimi yaratılır. Ayrıca bu koridorlarda farklı renkler de kullanabilirsiniz. Bu durumda, ayar, genel stilin tonuna uyacak ve ayrı alanları kontrast oluşturacak ve vurgulayacak şekilde yapılır.

Tavanın dokusuna gelince, mat, parlak veya alışılmadık bir malzeme kombinasyonunda birleştirilebilir. Örneğin, mat kenarlı parlak kompozisyonlar etkileyici görünüyor. Koridora modern bir dokunuş verme arzusu varsa, o zaman yüzeyi bir resim veya fotoğraf baskısı ile dekore etmek ve süslemek için daha orijinal yollar kullanmalısınız.

Önemli bir noktaya dikkat etmek de önemlidir: tavanda üçten fazla renk kullanılamaz.

Evin tasarımında koridoru özel bir şekilde vurgulamak için tavanını aynalı bir yüzeyle dekore etmeniz önerilir. Doğru aydınlatma ve boya seçimiyle, herhangi bir odanın rahat ve modern bir odaya dönüştürülebileceğini de belirtmek gerekir.

Koridor nasıl yeniden boyutlandırılır

Geleneksel giriş holü uzun dar bir odadır. Bu anlamda bu odayı düzenlerken çok fazla mobilya yerleştirme imkanı yoktur ve biraz arttırmak için aydınlatma setini kullanırlar ve tavanı açık renklerle boyarlar veya pastel tonlarla yapıştırırlar.

Tüm tasarım püf noktalarının yanında önemli olan nokta monte edilen yapıların doğru tasarımıdır.

Çok seviyeli sistem beyaza boyanırsa, üst yüzeyin dekorasyonu ağırlıksız bir alan haline gelir ve ilk bakışta tüm büyük ve ağır detayları yumuşayarak odayı görsel olarak uzun yapar.

Tavan tasarımında mükemmel bir seçenek, sınırları olmayan düz çizgilerin kullanılması olarak kabul edilir. Bu tavanların salonu ahenkle doldurabilmesi için, aynalı tuvallere yansıyan ve genel iç mekanı güzel bir şekilde tamamlayan sofistike mobilya modellerinin seçimine de özen göstermek önemlidir.

Uzayda görsel bir artış için harika bir fikir, tavan dekorasyonunda siyah ve beyaz renklerin bir kombinasyonu olarak kabul edilirken, açık renkler geçerli olmalı ve koyu tonlar yalnızca zıt bir vurgu oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Tavan ve aydınlatma

Koridorda aydınlatma çok önemli bir rol oynar. Bildiğiniz gibi, sıradan avizeler modası geçmiş, üstelik alçıpandan yapılan modern yapılar “görülmüyor”. Bu nedenle, çoğu durumda, koridorda tavan yaparken güzel spot ışıkları tercih ederler. Doğru modeli ve miktarı seçerseniz, tesisin düzenlemesi tamamlanmış sayılabilir.

Bu aydınlatma armatürleri, odanın yüksekliğini artırırken, orijinal ve estetik açıdan çekici hale getirirken çarpıcı aydınlatma efektleri oluşturmaya yardımcı olur.

Spot ışıkların şık bir seçimde sunulduğunu ve koridoru aynı anda birkaç renkte aydınlatabildiğini, bir kerede veya sırayla tam arka aydınlatma gerçekleştirdiğini belirtmek gerekir. Özellikle çok seviyeli sistemler bağlamında iyi görünüyorlar.

Aynısı iki seviyeli tavanlar için de geçerlidir, farklı aydınlatma seçeneklerini seçerek sadece odanın yüksekliğini artırmakla kalmaz, aynı zamanda odaya ağırlıksız bir atmosfer de verebilirsiniz.

Genellikle, koridorlara LED arka ışıklar da yerleştirilir, odanın tüm çevresine monte edilirler. Bu tasarım tekniği, odanın alanını genişletmenize ve tavanları görsel olarak yükseltmenize olanak tanır. Her inç karenin önemli olduğu mini koridorlar için idealdir. Ek olarak, arka ışık alışılmadık bir renk oyunu yaratır, böylece iç mekanın tüm detayları uyumlu bir görüntüde birleşir.