Korkusuz Çikolata Kahve Rengi ile Ev Boyama

Bir odayı çikolata kahvesi veya başka bir yoğun rengi boyamak, odanıza vay faktörünü ekler. Herhangi bir odanın görünümünü ve hissini değiştirmenin en kolay, en ucuz ve dramatik yoludur. Artı, taahhüt gerektirmez; her zaman yeniden boyayabilirsiniz. Çikolatalı kahverenginin korkuyla yüzleşin.

İç Cephe Boyama Tasarımları

Boya Odaları Çikolata Kahverengisi Korkusuz
Boya Odaları Çikolata Kahverengisi Korkusuz

Yüz Korkusu, Rengi Kucakla

Odaları çikolata kahvesine boyamaktan korkuyorsanız, şimdi bu korkuyla yüzleşmenin tam zamanı. Dramatik renkler muhtemelen hayatınıza zenginlik katacaktır. Boya, bir odanın görünümünü ve hissini değiştirmenin en ucuz ve en dramatik yoludur. Artı, boya ömür boyu sürecek bir taahhüt değildir, her zaman yeniden boyayabilirsiniz. Çikolata kahvesine ne dersin? Mobilyalarınızı ve aksesuarlarınızı hiçbir pastel rengin yapamayacağı şekilde ön plana çıkaran lezzetli bir renktir ve ilginizi çekecek sayısız vurgu rengi sunar. Ayrıca aksesuarları katmanlamanıza da olanak tanır.

Kontrast, Renklerin Çalışmasını Sağlayan Budur

Duvarlar tek başına durmaz. Odanın tamamında kullanılan renkler, seçtiğiniz duvar renginin iyi çalışmasını sağlayan şeydir. Kontrast renkler çarpıcı bir etki yaratır. Örneğin, daha açık renkli mobilyalar, döşemeler ve aksesuarlar ile koyu kahverengi duvarlar birbirini çok iyi bir şekilde ortaya koyar. Aynı şey pencere uygulamaları için de geçerli.

Kahverengi boya yatak odası duvarlarına zenginlik katar
Kahverengi boya yatak odası duvarlarına zenginlik katar

Tavanı unutma. Boya, mobilya ve aksesuarları seçmek için zaman ve çaba harcadıysanız, tavanın tüm etkiye katkıda bulunacağını unutmayın. Duvarlarla karışan bir tavan boyası rengi seçin, genellikle duvar renginin daha açık versiyonu en iyi sonucu verir.

İşte profesyonel bir iç tasarım ipucu: duvar renginizi seçmenin en iyi yolu, önce bir alan halısı seçmektir. Ardından duvarlarınızı boyamak için alan kiliminden derin, zengin bir renk seçin. Bir alan halısı, odanızın tamamı için çizim yapabileceğiniz bir renk paleti sunar.

Vurgu Renkleri Ek İlgi Sunuyor

Çikolata kahvesi gibi yoğun renkler, özellikle zıt renklerle birleştirildiğinde bir odaya enerji katar. Çikolata kahvesi, kremsi beyazlardan chartreuse, aqua blue ve hardal sarısına kadar diğer birçok renkle güzel bir şekilde tamamlanmıştır. Vurgu renkleri derinlik ve ilgi katar ve renk düzeninizi tamamlar. Aksesuarlarda zıt renkler kullanmak, odanın ağır veya kapalı hissetmesini engeller. Ayrıca, yepyeni bir görünüm için aksesuarları değiştirmek kolay ve ucuzdur.

Oturma odasındaki kahverengi duvarlar zarafet ve incelik sunar
Oturma odasındaki kahverengi duvarlar zarafet ve incelik sunar

Örneğin çiçekleri farklı renkte olan vazolar anında renk katar. Kumaş desenli kahverengi yastıklar, kahverengi desenli kumaşla pencere uygulamaları, tonlarında veya kaidelerinde kahverengi olan lambalar, koyu kahverengi tonları olan bir atış, içlerinde koyu kahverengi içeren resimler veya kahverengi dahil çeşitli renklerde tabaklar. Hepsi duvar renginin zenginliğini ortaya çıkaracak.

Örnekleri Satın Alın ve Kullanın

Boya rengi için alışveriş yaparken, birçok boya üreticisinin sunduğu küçük boya kaplarından yararlanın ve birkaç renk satın alın. Çoğu kişi başına yaklaşık 3,00 dolardır. Cesur olun, rengin iyi çalıştığından emin olmak için renk örneğini evde duvarınıza boyayın. Mağazada renk örnekleri nasıl görünürse görünsün, boya rengi evinizde hem gündüzleri doğal ışıkta farklı, hem de yapay ışıkla gece tekrar farklı görünecek. Boya mağazaları da belirli bir rengi küçük miktarlarda karıştırır; tek yapmanız gereken onlara sormak.

Boya Örnekleri fotoğraf Paintsamples.jpg
Duvarlarınızda boya örnekleri deneyin

Koyu renklerin büyük bir odayı daha küçük ve daha rahat gösterdiği, açık renklerin ise daha küçük odaları daha büyük gösterdiği genel bir kuraldır. Bu her zaman doğru değildir. Örneğin, dışarıdan ışık alması için pencereleri olmayan, derin ve zengin bir renkle boyanmış küçük bir tuvalet, rahat, davetkar ve nefis güzelliktedir. Yoğun renklerle boyanmış büyük bir oda, uzun ve yoğun bir günün sonunda ihtiyaç duyabileceğiniz şey, zengin bir rahatlık havası yaratır.

Sadece Bir Duvarı Boya

Vurgulu duvarlar yoğun bir renk tadı sunar. Bir duvarı çikolatayı kahverengiye boyamak, her odaya ilgi ve kontrast katmak için zengin renkler katmanın mükemmel bir yoludur. Odada pencere uygulamaları, yastıklar, resim çerçeveleri, döşemeler veya halılar gibi aksesuarlarda aynı çikolata kahvesini kullandığınızdan emin olun. Rengi çıkaracak ve hepsini bir araya getirecekler.

Renk = Stil

Duvarlarınızı derin ve zengin bir renge boyamak, duvarlarınızın eskidiğinden veya modaya uygun olmadığınızdan endişelenmenize neden oluyorsa, moda tasarımcısı Yves St. Laurent’in “Moda kaybolur, stil sonsuzdur” dediğini düşünün. Duvarlarınız için mevcut olan derin renkleri keşfetmenin zamanı geldi. İnternet, keşfedilecek resimlerle dolu ve boya mağazaları size örnekler satmaktan ve eve götürmeniz için broşürler de dahil olmak üzere tavsiyelerde bulunmaktan çok mutlu.

Renk Her Zaman Tarzda

Bir cevap yazın