Küçük açık mutfak salon dekorasyonu

Küçük bir stüdyo daireyle çalışsanız bile, mutfağınızı daha az kalabalık hissettirmek için umut vardır. En iyi yanı, kişiliğinizin ortaya çıkmasına izin verirken depolama ve işlev ihtiyaçlarınızı dengeleyebilmenizdir. Birkaç tasarımcı ipucunu takip ederek, küçük depolama alanınızı dikey depolama alanı, güzel eski aynalar, boyalarınıza parlak bir görünüm ve daha fazlası ile daha büyük hale getirebilirsiniz.

 • lüks mutfak dekorasyonları
 • küçük açık mutfak salon dekorasyonu
 • açık mutfak salon dekorasyonu
 • açık mutfak salon dekorasyon
 • açık mutfak dekorasyon
 • açık mutfak ev dekorasyonu
 • siyah beyaz mutfak dekorasyonu

İster konutunuzda küçük değişiklikler yapın, ister büyük iyileştirmeler yapın, mutfağınıza ışık katmanın ve depolama alanını en üst düzeye çıkararak dağınıklığı korumanın, sahip olduğunuz mutfak alanını geliştirmek için temel teknikler olduğunu unutmayın. Sadece birkaç parça çok amaçlı mobilya ekleyin ve konuklar akşam yemeği için evinize gelmeyi sevecekler!

 1. Uzun Düşün
  Yatay olarak inşa edemiyorsanız dikey gidin. Muhtemelen mevcut dolaplarınız ile tavan arasında boşluk vardır. Biraz daha fazla depolama alanı elde etmek için dolaplarınızın ve pencerelerinizin üzerine bir dizi yavru ekleyerek bu gayrimenkulden yararlanın. Tencere ve tavalarınızı saklamak için bir tencere rafı düşünün. Mutfak adasının veya başka bir açık alanın üzerine yerleştirin ve tencerelerinizi kancalardan asın. Sobanızın üzerine bir raf eklemek de dağınıklığı önler ve kabin ve tezgah alanını boşaltır. Gerçekten uzun dolaplarınız varsa, bu üst raf öğelerine ulaşmak için vintage bir kütüphane tarzı kayar merdiven alın.
 1. Işık Olsun (Beyaz ile)
  Güneş ışığını yansıtan beyaz, küçük bir odanın daha büyük ve daha güneşli görünmesini sağlar. Dolaplarınıza taze bir beyaz boya kat verin ve anında alanı aydınlatacaklar. Güneşin sabah ve akşam ışığını yakalamak için duvarları beyaz metro kiremiti ile vurgulayarak bir adım daha ileri gidebilirsiniz. Fayansları pirinç donanımı ve buzlu avize gibi tamamlayıcı yüzeylerle eşleştirin. Mutfağınızı tek bir renkte süslemek konusunda tereddüt ediyorsanız, bej veya açık gri gibi duvarlar için biraz beyaz olmayan bir renk deneyin ve döşeme ve pervazları beyaza boyayın. Bu renk kontrastına sahip olmak, daha fazla ışık ve alan yanılsaması da yaratacaktır.
 1. Mobilyalar İnce
  Küçük bir alanla çalışıyorsanız, yer kaplayan büyük, hacimli mobilyalara sahip olmak istemezsiniz. Ancak bu, en sevdiğiniz mutfak aksesuarlarından vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez. İnce, minyon bir mutfak adası, alan engelli odanıza doğal bir ektir. Görsel çekiciliğe ek olarak, bir pişirme alanı, bir yemek alanı ve hatta bir depolama aracı olarak hizmet eder. Kullanılmadığı zaman saklanabilecek dışkı veya ince sandalyeler ile eşleştirin. Mutfak masası almayı planlıyorsanız, duvara yaslayabileceğiniz veya kullanılmadığı zamanlarda başka bir odada saklayabileceğiniz kompakt bir masa arayın. Ahşap bir tezgah ile hantal mutfak sandalyeleri bir dizi değiştirin. İçi boş tasarımıyla bir tezgah, havlularınız, yemek kitaplarınız, yer ayarlarınız ve daha fazlası için de bir depolama alanı olarak kullanışlı hale gelir. Siz oradayken,
 1. Aynalardan Yararlanın
  Yansıtıcı özellikleriyle aynalar, çevreleyen alana boyut katar. İç mekanı daha büyük hissettirmek için mutfak dolaplarınıza vintage aynalar yerleştirin. Mutfağınızı karanlık bir mutfağa ışık ekleyen aynalı backsplash ile de giydirebilirsiniz. Aynaların avantajı, hem işlevsel hem de dekoratif olmalarıdır, böylece mutfakta hareket ederken sobadaki kızartma kızarıklığınıza dikkat edebilirsiniz. Ayrıca ödül eşyalarınızı da gösterebilirler. Onları öne çıkarmak için çin çaydanlık veya esnaf vazo arkasında vintage ayna backsplash ekleyin. Dekorasyondan önce, ısı ve nemden zarar görmeye daha az eğilimli olduklarından, mutfaklar için özel olarak tasarlanmış camlı aynalar aldığınızdan emin olun.
 1. Sürgülü Kapılar Alın
  Şık ve kompakt sürgülü kapılar, küçük alanlar için döner kapılara harika bir alternatiftir. Gürültüyü en aza indirmek ve yemek pişirirken konukların sohbetlerinin tadını çıkarmasını sağlamak için mutfağı yemek odası gibi çevredeki odalardan kapatmak için sürgülü kapıları kolayca kullanabilirsiniz. İşiniz bittiğinde, kapıları tekrar yerine kaydırın ve odanız normal boyutuna geri döner. Kayar kapılar, bitmiş ve bitmemiş ahşap da dahil olmak üzere birçok stilde gelir, böylece evinizin benzersiz stiline uygun olanı seçebilirsiniz.
 1. Tavanı Unutma
  Ziyaretçilerin çok kompakt alanınızı fark etmesinden endişe ediyorsanız, dikkatlerini yukarı doğru yönlendirmeniz yeterlidir. Birkaç basit hile ile tavanı alanınızı en üst düzeye çıkaran planınızın bir parçası haline getirebilirsiniz. Odanızın daha uzun görünmesini sağlamak için dikey çizgilerle yapılmış tavan panoları edinin. Bütçeye izin veren, kiremit backsplash’ı duvarlarınızdan tavana da uzatabilirsiniz. Duvar ve tavan arasındaki bölme çizgisini birleştirmek, duvarları daha uzun gösterir, bu da odanın daha büyük görünmesini sağlar.
 1. güçlü bir bitiş vermek
  Mutfağınızı yeniden boyayorsanız, sonunu unutmayın. Duvarlara parlak bir kat kat eklemek, boyalı yüzeylerinize parlaklık katar ve odanın daha büyük olduğu yanılsamasını verir. Ayrıca mutfağınıza güzel bir parlaklık vermek için tavanı cilalayabilirsiniz. Tavan aynı zamanda ışığı zemine yansıtacak ve bu da alanınızın daha büyük görünmesini sağlayacaktır.

Zeminden tavana kadar, küçük pişirme alanınızdan en iyi şekilde yararlanmanın birçok yaratıcı yolu vardır. Şu anda rustik çift lavabo veya üst düzey fırın serisini mutfağınıza sığamayabilirsiniz, ancak yine de biraz yaratıcılık ve sağduyu ile sahip olduğunuz alandan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın