Küçük bir banyo için 7 temel unsur


Özellikle küçük banyolar optimize edilmelidir başka hiçbir oda gibi, birkaç metrekaresini sıkıştırın ve bunun için mobilya ve diğer eşyalar bundan sonra göreceğimiz küçük banyoları optimize etmek için özel. Bana katılın ve nasıl olduğunu keşfedin banyodan en iyi şekilde yararlanın, küçük bir banyo için bu 7 temel unsur ile.

Giyinme odası aynası. Klasik aynalı dolap

Aynalı dolaplı banyo

Banyo için son derece pratik aynalı dolaplar, bize değerli saklama alanı ve banyoda pazarlık konusu olmayan bir ayna sunar.

Ayrıca, aynalı dolap duvardan duvara ise, o kadar iyidir. Ne kadar çok yüzeyi kaplarsa, o kadar fazla alana sahip oluruz ve ayna sayesinde o kadar büyük görsel genlik kazanırız.

Bu tarz bir gardıropa karar vermezseniz, en azından aynanın duvardan duvara olması gerekir.

Bakınız: Banyo aynaları

Gömme sarnıç

Gömme sarnıçlı banyo

Küçük bir çalışma gerektirir ve ilk başta biraz alan kaybetmemize rağmen, son estetiği bu küçük kayıp boşluğu telafi edecektir.

Ayrıca rezervuarı çevreleyen kapalı bölme üzerine bir kabin montajından da rezervuarın alanını optimize etmek için yararlanabiliyoruz.

Görsel hafiflik hissini pekiştirdiği için tuvalet askıya alındığında daha da iyi.

Bakınız: Tuvaletler

Cam bölmeler

Cam bölmeli banyo

Duş perdelerini unutun ve cam bir duş koyun. Son derece hafif, banyonun görselini kesmeyecek ve estetik olarak bir perdeye göre işlevselliğin yanı sıra elbette metreler kazanacağız.

Duş ya da küvetten bahsediyor olsak da her iki sistem için de bize bu avantajları sağlayan ekranlar var.

Bakınız: Banyo ekranları

Yerleşik lavabo tezgahtan daha iyi

Ankastre lavabolu banyo

Fotoğraf ve proje: R de Room

İşlevsel kısımda bir fark yok, ancak görsel olarak evet. Yerleşik veya entegre lavabolar çok daha hafif bir görsel his sunar ve lavabo tezgahını daha düzenli tutar. Görevin onu optimize etmek olduğu küçük bir banyoda, en küçük ayrıntı bile çok önemlidir.

Bakınız: Lavabo tezgahı

Asma mobilya

Asma dolaplı banyo

Daha moderndirler, banyoya daha modern bir görünüm sunarlar, geleneksel bir ayaklı ünite ile aynı saklama alanını sunarlar ve hepsinden önemlisi daha az alan eklerler.

Ayrıca bıraktıkları boşluğu, sepet koymak veya ölçek veya diğer nesneler gibi diğer öğeleri koymak ve onları gizlemek için de kullanabiliriz.

Bakınız: Gömme mobilyalar

Raflar ve daha fazla raf

Banyo rafları

Bir raf koyabileceğiniz ve banyo depolama alanını optimize edebileceğiniz her tür duvar ve mekan için çözümler vardır. İster gömme ister klasik olsun, sarnıcın gittiği duvardan, köşe rafları ile herhangi bir köşeye, kapı üstü gibi yerlerden geçerek veya depolama noktası olabilecek herhangi bir boş yüzey.

Bakınız: Banyo rafları

Havlu radyatörü

Havlu radyatörlü küçük banyo

Sonsuz tasarım ve boyutlardan, herhangi bir banyoya birçok stille uyum sağlar, hatta bazıları dekoratif bir artı ekler.

Bunlar banyoyu sıcak tutmamızı ve havluları daima kuru tutmamızı sağlar. Yer sıkıntısı söz konusu olduğunda kurulum yapmamak için hiçbir bahane yoktur ve faydaları çok büyüktür.

Bakınız: Havlu radyatörleri

Genel olarak ve ilk bakışta hiç de kötü bir fikir olmasa da minimalizm küçük alanlarda uygulanma eğilimindedir, her şeyden önce yapılması gereken onları optimize etmek olduğunda.

Minimalist bir estetiğin hafif ve uygun bir görünüm sunduğu doğrudur, ancak küçük bir banyoda ihtiyaç duyulan şey, mümkün olan maksimum işlevsellik ile birlikte minimalist bir yaklaşımın toplamıdır. İşlevsel olmayan ve iyi optimize edilmiş minimalizm, sadece sanattır.

Ve siz, banyonuzdaki alanı nasıl optimize edersiniz? Seni yorumlarda okudum.

Bakınız: 10 Modern Minimalist Banyo

Fotoğraflar: Pinterest