Küçük bir çiftlik kulübeye dönüşür, içeriden şaşıracaksınız


Bir çiftlikteki ahır gibi eski binaların nasıl konforlu ve rahat bir kulübe, yaşanacak bir yer ve kırsal bir ortamda yıl boyunca sığınak olduğunu göreceğiz.

Kabin tasarımı

Saman ve ahır alanlarının güzel bir kabine dönüşmesi, basit bir üçgen çatı şekli ve odaları içeren dikdörtgen bir alan ile bir kır binasının tipik şeklini korumuştur.

Kabin iç tasarımı

Küçük kabine girildiğinde duygu tamamen bir sıcaklık alanına dönüşüyor, duvar ve tavanlardaki ahşap çerçeve ve ortadaki çelik şömine soğuk kış günlerinde barınak sağlıyor.

Bölgenin inşaat malzemeleri ile daha fazla direnç ve kombinasyon için, kırsal çevre ile mükemmel uyum sağlayan zemin için taş seçilmiştir.

Kırsal ahşap mutfak

Kaplamaların ahşabı meşe ve kireçtaşı zeminlerdir, açık renk tonları iç mekana daha fazla alan ve rahatlık hissi verir. Mutfak için çekmeceler için çelik gibi dayanıklı malzemelerle birleştirilmiştir.

Daha sonra çatı katında bir yatak odası göreceğiz, küçük alana rağmen ziyaretçiler için işlevsel bir oda ve ülkede yağmurlu bir günde dinlenmek için rahatlatıcı bir alan olarak hizmet ediyor.

Tavan arası yatak odası

Yenilenmiş kabinin planları

Projenin gelişimi, İsveç’in kırsal bir bölgesinde bulunan 50 metrekarelik bir alana dayanıyor, bir mutfak, şömineli oturma odası, çatı katı yatak odası ve mekanın geleneğine göre küçük bir sauna ve banyoya sahip.

Kabin planı

Bir çiftlikte olabilecek yapılar kullanılmış, bu durumda evin yakınındaki su değirmeni kırsal konut ortamını iyileştirmek için yenilenmiştir.

Su çeşmeli kabin

Daha fazla fikir için lütfen şunu girin: Kulübeler ve kabinler.

Hastalık: Wingårdh Arkitektkontor

Fotoğraflar: Åke Eson Lindman, James Silverman

Yoluyla: Arq4design.com