Küçük bir mutfak düzenlemek için 10 iyi fikir

Mümkünse küçük bir mutfak, her şey için yer olan bir mutfaktan daha organize olmalıdır. Küçük bir mutfağı olan hepimiz iyi bir organizasyonun önemini biliriz. Elbette güzel bir estetikten vazgeçmeden, yerden tasarruf etmek, sipariş vermek, her şeyi uygun hale getirmek ve eşyaları el altında ve düzenli tutmak esastır.

Bunu başarmak için, topladığım küçük bir mutfak düzenlemek için bu 10 iyi fikirden faydalanabiliriz. Bunları gerçekleştirmek nispeten basittir, ayrıca ucuzdur ve pratik olarak hepsi bir hafta sonu yapılabilir. Mutfağınızda sipariş ister misiniz? Bana eşlik et.

Depolama alanı kazanmak için mutfağın boş duvarlarına raflar ekleyin

No Glitter No Glory ile Aşçılık ve Fotoğrafçılık

Bir raf sistemi kurmak için varsa, boş duvarlardan yararlanın. Beğeninize Kendi ihtiyaçlarınıza göre.

Bununla mutfağı temizleyecek, her şey için ve elinizin altında yeriniz olacak.

Bugün, ihtiyaçlarımıza en iyi uyanı ölçmek için rafları inşa etmek için yüzlerce sistem var ve hepsi küçük bir fiyata. Amazon’dan bu raflara göz atın.

Uzun mutfak dolaplarının altına takılan bardaklık

Küçük bir rafa bile sığmazsanız, mevcut olanların işlevselliğini ikiye katlayabilir, üzerlerine dolabın veya rafın altında kalan bazı destekler koyabilir, bardak veya başka bir şey koyabilirsiniz, çünkü saklamamıza ve saklamamıza izin veren birkaç tasarım vardır. pratik olarak her şeyi organize edin.

Bunu Amazon’da kupalar için satın alabilirsiniz.

Küçük bir mutfak düzenlemek için fikirler

Tavana veya yapabileceğimiz herhangi bir yüksekliğe bir çubuk takmak ve kafamızdaki tavalara çarpmadan rahatça hareket etmemizi sağlamak, çekmecelerde çok yer kaplayan tava, tencere, tencere ve diğer mutfak eşyaları için depolama alanını ikiye katlayacaktır. .

Hepsini bara sığdırmazsanız en çok kullandıklarınızı yerleştirerek çekmecelerde yer açarsınız ve mutfağınız daha rahat olur.

Mutfağın estetiğine bağlı olarak, stile uyması için bir bar veya destek veya başka bir şeyi uyarlayabilirsiniz. Neyse ki, sayısız farklı model var. Daha rustik ve geniş, daha ince ve daha zarif.

Burada görebilirsin Mutfakta tencere organize etmek ve düzenlemek için 15 fikir ve çözüm

Mutfak için köşe rafı

Amazon’dan satın alın

Boş bir köşeniz varsa, az yer olsa bile, mutlaka bu satırların üzerinde gördüğümüz gibi bir köşe rafı veya genellikle ücretsiz olan köşelerden yararlanmanıza yardımcı olacak başka bir tasarım takabilirsiniz.

Küçük bir mutfak düzenlemek için fikirler

Küçük bir mutfak düzenleme fikrinin gerçekleştirilmesi biraz daha zordur, çünkü temelde hepimizin çıkarılabilir bir çekmece takacak yeri yoktur. Ancak elinizde varsa, daha düzenli ve daha pratik olması için onu kurmak ve mutfağınızın depolama kapasitesini artırmak zaten zaman alıyor.

Çekmeceyi takamıyorsanız ya da kurmak istemiyorsanız, ancak yine de bir deliğiniz varsa, piyasada, aşağıda gördüğümüz gibi mutfağınız için ilgilenebileceğiniz raflar var. Çok pratikler.

Küçük bir mutfak düzenlemek için fikirler

Amazon’dan satın alın

Küçük bir mutfak düzenlemek için daha fazla fikirle devam edelim.

Küçük bir mutfak düzenlemek için fikirler

Mutfağın üst kısmındaki dolapların altına raflar yerleştirin. Raf, kullandığımız bir alanın altında veya pratik olarak ateşin üzerinde olacağı için yapılamayacağı alanlar var, ancak bu alanın dekorasyon için olduğu bir kısım olabilir ve orada bazılarını çözecek pratik bir raf kurabilirseniz mutfak depolama ve organizasyon sorunları.

Tezgahta yer açmak için duvara monte bulaşıklık

Üstüne veya boş bir yan duvara bir süzgeç takmak için lavabonun üstündeki boş alandan yararlanarak daha fazla boş alan bırakabilirsiniz. Bunu buradan Amazon’dan satın alabilirsiniz.

Küçük bir mutfak düzenlemek için fikirler

Fotoğrafçılık @huizedop

Tam bir klasik. Rafları veya rafları yerleştirin. Dolaplardan sonra, küçük mutfakları düzenlemek için bu çözüm en pratik ve kullanışlıdır.

Estetiği güzelleştirmek için de kullanılabilecek, yerden tasarruf etmek ve düzenli bir mutfağa sahip olmak için kesin bir çözüm.

Buzdolabında manyetik baharat kavanozları

Bunun gibi manyetik kavanozları kullanmak ayrıca çekmeceleri temizlemenize ve en azından baharatları yakın ve düzenli tutmanıza ve mutfağınızı düzenli tutmanıza yardımcı olabilir.

Görmek: Mutfakta baharat düzenlemek ve sipariş etmek için 15 fikir

Mutfak için bir Ikea Raskog arabası

IKEA Fotoğrafçılık

Bir sepet ekleyin ve sipariş ve organizasyon için bol miktarda alan ekleyin. Resimde gördüğüm, Ikea’dan Raskog, siyah olarak da görüyorum, çok pratik.

Mutfak arabalarına bakın>

Küçük bir mutfak düzenlemek için bu fikirler kullanışlı ve pratiktir. Bizi birden fazla aceleden kurtarabilirler ve tamamlanması ya da maliyetini neredeyse hiç tüketmezler.

Mutfağınızı düzenlemek için hangi numaraları veya öğeleri kullanıyorsunuz? Ne olduklarını bilmek isterim. Yorumlarda seni okudum.

Görmek: Küçük bir mutfak için 25 harika depolama ve organizasyon fikri