Küçük Bir Mutfak İçin Ekstra Yer Açmanın İpuçları

Görsel ve kullanılabilir alanınızı bu çok önemli düşüncelerle büyütün. Küçük bir mutfak, muhtemelen o yemek köşesi veya Mutfak Adası için yeriniz olmayacağı anlamına gelir, ancak keskin düzenleme ve ilişkilendirme ile, pratik, hızlı ve ihtiyacınız olan her şeyi yapacak mükemmel bir şekilde şekillendirilmiş bir tasarım yapmak düşünülebilir.

Her inçten en iyi şekilde yararlanmak için bu yer tasarrufu sağlayan bilgisayar korsanlarını deneyin.

image - Küçük Bir Mutfak İçin Ekstra Alan Açmaya Yönelik İpuçları
Küçük Bir Mutfak İçin Ekstra Alan Açmanın İpuçları

Bir mutfağı harika bir şekilde pratik yapmak, özellikle kaydı bulmak zor olduğunda, sıklıkla bir test olabilir. Bu genellikle şehir apartmanlarında bir sorundur. İşte küçük bir mutfak için ekstra alan açmak için bazı ipuçları.


Ayrıca Oku:


Bir Adanın Her İki Tarafını da Kullanın

Mutfağınızda bir ada olması ihtimaline karşı, Rotimatic incelemeleri onu sınırsız olarak kötüye kullanır.

Bazen ekstra odanın derinliğinde işler tüm yön duygusunu kaybedebilir, bu nedenle iki taraftan açılan dolapları veya ardışık sığ dolapları kullanmayı düşünün, böylece her iki taraf da dikkatli bir mesafedeki parçaları saklayabilir.

Çift Görevli Mutfak Backsplash

Çelik pegboard backsplash’a dikkat çeken özel bir borcu yüksek ışıktır, pişirme yeri bölücülerini düşmelerden ve sıçramalardan korur ve kişinin ihtiyaçları, rahatlığı için düzenli olarak kullandığınız aparatları korur.

Bunker Workshop’tan burada görünen kırmızı backsplash, göze çarpan bir plan. Olursa olsun, kendiniz bir tane yapabilirsiniz. Ev geliştirme mağazaları olarak kabul edilen her şeyi sertleştirilmiş çelik pegboardları keşfedebilirsiniz.

Küçük Mutfağınızı Daha İşlevsel Şekilde Stil Edin

Karışmış bir yemek pişirme yerinden daha iğrenç bir şey yoktur. Düzensiz ve kaotik bir yerin aksine, monoton bir günün ardından gevşeyip kendimize sağlıklı bir akşam yemeği (veya buzdolabından yeniden sıcak paket yemek) pişirdiğimiz bir nokta olmalı.

Bu, özellikle daha küçük pişirme yerleri için iyi bir temeldir. Küçük pişirme yeriniz, yer miktarı için yiyeceksiz ve nokta alanı kaydetmek için biraz yemeksiz miydi? Bu oda genişletici fikirler, size, pişirme yerinizin her bir inç karesini kullanmanın en iyi yolunu söyleyecektir.

Doğru Döşemeyi Kullanın

Şeritlerin optik fantezi etkisi yaratarak sizi daha uzun, daha kısa, çok daha derin ve daha ince göstereceğini fark ettiniz mi? Desteyle ilgili olarak da benzer bir fikir kullanabilirsiniz.

Kısıtlı bir yemek odanızın kapalı olma ihtimaline bağlı olarak, daha uzun süre göstermesini sağlamak için odanızın uzunluğuna karşılık gelen döşeme levhaları veya tasarlanmış bir güverte kullanın.

Mutfağınızın daha kapsamlı görünmesine neden olmanız gerekiyorsa, tersini yapın, odanın genişliğine tökezleyen döşemeyi kullanın.

Döşemeyle ilgili olarak, alanın daha uzun ve daha kapsamlı görünmesini sağlamak için onları köşeye yerleştirmeyi düşünün. Ayrıca rotimatic Rotimaker Machin incelemelerine bakın.

Bir Çekme Seçeneği Seçin

Bir bilgisayar korsanlığı istasyonu için, tam bir raf kullanmak yerine sivri bir erteleme istasyonuna karar verin, toplam dinamik bir kare yüksekliğiyle bir pakete dahil edilir, bu nedenle, bir kez ihtiyaç duyduğunuzda kullanışlı olur ve gerekmediğinde saklanırsınız.

Buzdolabınızın Etrafındaki Boşluğu Kullanın

Küçük mutfağınızdaki buz sandığı ile ayırıcı arasında bir boşluk varsa, bunun gibi Alan Chu’dan örtülü, kendin yap hareketli bir tuvalet yapmayı düşünün. Konserve ürünleri ve diğer dayanıklı mutfak temellerini ortadan kaldırmak için idealdir.

Bir Undermount Evyesi düşünün

Daha küçük bir mutfağı yeniden inşa etmekle ilgili başka bir test, çıkıntı alanınızın büyük bölümünü yapmaktır. Bunu yapmanın bir yolu, çıkıntılarınızın lavabonuzun kenarına doğru uzanmasına izin veren ve geleneksel bir lavaboya kıyasla size birkaç ekstra çıkıntı alanı sağlayan bir alttan dağ lavabosuna değişiklik yapmaktır.

Undermount lavabolar da daha kaliteli, günümüz mutfaklarında ünlü bir modele dönüşüyor. Desenlerin yeniden tasarlanmasının farkında olmak için, ev tipi bir lavabo veya son teknoloji bir yapıya sahip derin, tek hazneli bir lavabo düşünün.

Önü Camlı Dolapları Düşünün

Odanızın ambiyansına yardımcı olmak ve evin buharlı görünmesini sağlamak için cam cepheli dolaplara karar verin. bu, evinizin genişlemesini kolaylaştırabilir çünkü göz dolaplara girecektir.

Amacı geçersiz kılabileceğinden cam dolapları bol miktarda malzeme ile doldurmadığınızdan emin olun. Hafif iç kısımlar, bir odanın alan yükseltme etkisini yükseltmeye yardımcı olur.

Rotimatic kullanın

Roti’nizi Rotimatic Smart Roti Maker ile evde yapın. Bu tamamen birleştirilmiş düzenleme, gözleme ekmeğinizi tek bir cihazda yapar. Araçlar, tahmin etmeyi, harmanlamayı, katlamayı, düzleştirmeyi, pişirmeyi ve şişirmeyi içerir.

Rotimatic’i kullanmaya başlamak için esasen bağlantılarınızı yükleyin, ardından eğilimlerinizi girin ve büyüsünü gerçekleştirmesini izleyin. Bu bilgili roti yaratıcısı, beslenmenize neyin girdiği konusunda size daha fazla güç verir.

Bu şekilde, gözleme ekmeğinizde herhangi bir ilave madde, katkı maddesi veya sentetik olmadığını anlarsınız. Roti yapmanın yanı sıra, Rotimatic ayrıca Puri, pizza ve diğer bazı gözleme çeşitleri de yapar.

Rotimatic, akşam yemeklerinize ve toplantılarınıza daha iyi bir çeşitlilik katmak için web ile arayüz oluşturarak öne çıkan noktaları günceller. Zaman ve emek harcamak için, parçaların tamamı doğrudan bulaşık makinesine gidebilir.

Ve tüm bunlardan sonra rotimatic mutfağınızda geniş bir alan gerektirmez, rotimatic küçük mutfağınıza sığacaktır. Rotimatic hakkında, rotimatic incelemelerimizi okuyabileceğinizden daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız.

Esnek Depolama Alın

Daha fazla stoklamaya ihtiyacınız varsa, ancak kullanmak için başka bir inç bulamıyorsanız, bu noktada uyarlanabilir bir stoklama alternatifi düşünün.

Sebzeleri parçalamak için bir nokta olarak bükülebilen kendinden tahrikli bir araç edinin, bir şeyleri kalacak bir alan ve bu yalnızca buzdağının görünen kısmı. Bu, istediğiniz gibi içeri ve dışarı tekerlekli olabilir.

Son

Bu yazıda size küçük bir mutfak için fazladan yer açmanıza yardımcı olabilecek ipuçlarından bahsettik.

Bir cevap yazın