Küçük bir odada alandan yararlanmak ve metre kazanmak için 25 fikir

Yeni bir mobilya dağıtımı, akıllı mobilyalar, duvarların dikey alanından yararlanma, özel yapım mobilyalar ve bazı unsurlardan kurtulma, diğerlerinin yanı sıra odanızdaki alandan maksimum düzeyde yararlanmanızı sağlayacak çözüm ve fikirlerdir. ne kadar küçük olursa olsun bile sayaçlar kazanır. Biz başladık!

Dikey alandan yararlanın

Odanızı iki boyutlu bir model olarak görmeyin, bir tane, yükseklik veya dikey boşluk ekleyin ve metre kazanın.

Odadaki alandan yararlanmak için tavandan sarkan portmanto

Tasarım ve fotoğrafçılık Lundagard

Bu odanın bir köşesine yerleştirilmiş ince yatay çubukları tutan tavandaki birkaç kanca, fazla kıyafetleri serbest bırakan pratik ve küçük bir gardırop sunuyor.

Odadaki alandan yararlanmak için tavanda raflar

Yüksekliklerinden yararlanarak tavana monte edilmiş bir raf. Bir metre zemin kullanmadan depolama alanı sağlar.

İhtiyacınız olan alana göre ölçünüze göre yapın, ancak odanın bu kısmı her zaman ücretsizdir, değil mi? Alanınız yoksa boşa harcamayın. Düşük ekonomik maliyet ve kolay çözüme sahip küçük bir iştir.

Küçük bir odada alandan yararlanmak için tavana kadar raflar

Pinterest’te görüldü

İstemezseniz iş ya da bu kadar ayrıntılı olmasına gerek yok ama duvarların üst kısmının size verdiği o delik, iş olsun ya da olmasın bazı rafları yerleştirmek ve alandan yararlanmak için muhteşem bir yer.

Hadi devam et.

Boş duvarlardan yararlanın

Bugün ortaya çıkan çözümlerle, küçük bir odadaki boşluk sorunları olan boş bir duvar israftır. Yatak odasını şarj etmek gerekli değil, optimize etmek için.

Açık bir dolap

Fotoğrafçılık ve IKEA mobilyaları

Hepsi IKEA’dan gelen basit raflar, çekmeceler ve gardırop sistemi, bu yatak odası deliğini tamamen işlevsel bir açık gardırop haline getirdi. Alanın yeniden dolmaması için açılmadan bırakılır. Bu zaten sana bağlı olsa da.

Odada alandan yararlanmak için duvardan duvara raflar

Oaks’daki Fotografía Kır Evi

Duvardan duvara, kitaplarla doldurmak için bir raf veya ihtiyacınız olan her şey. Organizasyonla yapılırsa, odanın ne kadar küçük olursa olsun dağınık görünmesi gerekmez ve değilse, bu satırların üstündeki odaya bir bakın.

Ikea dikey raflar

IKEA

Bu çizgilerin yukarısında gördüğümüz IKEA’nın Kallax modeli gibi dar bir dikey raf takın ve neredeyse hiç boşluk olmayan dikey boşluktan yararlanır.

Pencerenin altındaki depolu banklar

Fotoğrafçılık Chris Loves Julia

Pencere alanını kullanmak için benimsenecek bir başka çözüm de bir bank kurmaktır. Sadece güzel bir okuma köşesi oluşturmak için değil, bankanın size sunabileceği saklama alanından yararlanarak odanıza düzen katmak için.

Başlık duvarı kaba bir elmastır

Odanızın yatak başı duvarında ne var? Kesinlikle hiçbir şey. Ya da en azından pratik değil, dekoratif. Odanızdaki alandan yararlanmak istiyorsanız, o alanı işlevsel bir şekilde kullanmanın tam zamanı.

Özel bir yatak başı duvar dolabı

Fotoğraf ve Tasarım Toz Kız Testere

Bir komodin ve raf sistemi, hareket ettiğiniz alanda yer kaybetmeden her türlü şeyi depolamak için yerden tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Saw Dust Girl’ün bu adım adımıyla onları kendiniz bile inşa edebilirsiniz.

Yataklar katlanır veya katlanır

Katlanabilir veya katlanır yataklar, küçük bir odada alandan yararlanmak için en etkili çözümlerden biridir. Dikkate alınması çok ilginç bir seçenek.

Yatak odasında katlanabilir yatak

Tasarım ve fotoğrafçılık The DIY Village

Dikey ve yatay olarak mevcut olan katlanır yataklar, The DIY Village’da adım adım yaptıkları gibi bir çocuk, genç veya misafir odasında veya aşağıda gördüğümüz gibi çift kişilik bir yatak odasında her türlü düzene uyum sağlar.

Dolapta bir çift katlanır yatak

Tasarım ve fotoğraf Thistle Wood Farms

Fazla görünen bir seçenek değil, ancak çift kişilik yatak odanız gerçekten küçükse ve alanı optimize etmek istiyorsanız, dolabın içinde katlanabilir bir yatak çözüm olabilir. Ayrıca, bu paragrafların yukarısındaki Thistle Wood Farms yatak odasında da görebileceğiniz gibi, stil katlanabilir bir yatakla uyuşmuyor.

Ayrıca bu 15 küçük odayı stil ve mekan için harika çözümlerle görebilirsiniz.

Depolu ve yüksek yataklı yataklar

Yatakların geniş dünyasıyla devam ederken, altlarında farklı tasarımlara sahip, altlarında depolama bulunan yataklarımız ve bize daha aşağıda odanın çok daha iyi kullanıldığı bir alan sağlayan çatı katı yataklarımız bulunmaktadır.

Altında sandıklı yatak

Fotoğraf ve Tasarım Toz Kız Testere

Bu, ölçmek için yapılmıştır ve Saw Dust Girl’ün adımlarını ve planlarını takip ederek kendiniz yapabilirsiniz.

Altında depolu yataklara ek olarak, taleplerimize uyum sağlayan çeşitli delikler, çekmeceler ve diğer elemanlara sahip, ölçüye göre yapılmış yatağımız için özel olarak yapılmış bir taban konstrüksiyonunu da sipariş edebiliriz. Veya kendimiz yapalım:

IKEA'dan iki şifonyerde bir yatak

Pinterest’te görüldü

IKEA Malm serisi şifonyerler üzerine yatağı üstlerine koymak ve dikey alandan yararlanmak, yatağın kendi alanından daha fazla metre harcamadan altında çok yer olan bir yatak elde etmek için bir taban inşa edildi. Olağanüstü.

Burada depolu bazı yatakları görebilir ve satın alabilirsiniz.

Küçük bir odada avantaj elde etmek ve yerden tasarruf etmek için başka bir fikir:

Yatak odasında bir tekli ranza

Çok uzun yatak odalarında bile, yatağı en üste koymak için bir çatı katı kurabilir ve zemini diğer mobilyalar veya işler için boş bırakabiliriz.

Küçük bir odada yer kazanmak için tekli ranza

Daha fazla ayrıntıya bakın veya bu yatağı buradan satın alın>

Yüksek yataklarla, sanki yatak üstte bir çatı katımız varmış gibi, ancak normal bir odada, herhangi bir şey inşa etmek zorunda kalmadan veya bizim için inşa ettirmeden elde ederiz.

Küçük bir odada alandan yararlanmak için tekli ranza

Burada görüntüleyin veya satın alın>

Bu yataklar bize üst katta dinlenme alanı bırakarak, bir masa, bir kanepe, oyun alanı veya ihtiyacımız olan herhangi bir başka amaç için odadaki alanı iyi bir şekilde kullanmak için aşağıdan ayrılma fırsatı veriyor.

Giderek daha fazla çözüm

Küçük bir odada alandan yararlanmak için yatağın arkasındaki raflar

Zara Home’un tamamı

Çok fazla yeriniz yoksa başucu masalarınızda yer açın veya bunları doğrudan kaldırın ve bunun yerine yatak başlığının duvarına iki aydınlatma armatürü takabileceğiniz, yatağın kenarlarında yer açabileceğiniz veya herhangi bir şeyi saklayıp saklayabileceğiniz bir raf yerleştirin. ihtiyacınız olan nesne. Dikkat edin, sıkıca takın.

Açık dolap

Pinterest’te görüldü

İdeal bir çözüm değil, ancak alanı daha büyük gösteren açık bir dolaba sahip olabilirsiniz, çünkü kapıları olmadığında oda daha derin görünecektir.

İlgileniyorsanız, burada ucuz ve açık bir dolap veya dolap yapmak için daha fazla fikir görebilirsiniz.

Lufe Mobilya Başucu Gövde

Tüm LUFE Mobilya

Bol miktarda depolama alanı olan bir basamak takın. Biraz alan çalacak, ancak size odada düzen ve dekorasyon verecek.

Yüzer başucu masası

Etsy’den satın alabilirsiniz>

Askıya alınmış veya yüzen masaları kurun. Komodinlerin üzerinde çok fazla nesne bulundurmazsanız, orada iki büyük “ölü” olmanın bir anlamı yoktur.

Bunun yerine, iki hafif, yüzer ve pratik masa aynı şeyi yapacak, ancak daha fazla boş alan ve daha açık bir görünüm bırakacaktır.

Burada çok küçük odalara komodin koymak için 9 fikir görebilirsiniz.

Odadaki alandan yararlanmak için yüksekliklerdeki raflar

Avenue Yaşam Tarzı Fotoğrafçılığı

Yüklenecek yüksekliklerden yararlanın Yerden metrelerce boşa harcamadan size geniş bir depolama alanı sağlayan bazı yüksek raflar, yatak odanızı daha ferah, daha işlevsel ve pratik gösterir.

Odanın alanından yararlanmak için zemin seviyesinde bir yatak

Fotoğrafçılık Syoooonii

Yatak boyutu: Doğru. Küçük bir yatak koyduğunuzu söylemiyorum ama 90 cm’lik bir yatakla rahat uyursanız, belki 1.35 cm başka bir amaç için kullanabileceğiniz büyük bir alanı boşa harcıyor.

Ek olarak, değişiklik kesinlikle odadaki mobilyaları daha verimli bir şekilde dağıtmanıza izin verecektir.

Ayrıca şilteyi, zemin seviyesindeki bu yataklar gibi yere koymayı da seçebilirsiniz, böylece karyola çıkarıldığında alan daha geniş görünür, çünkü yatak çerçevesi alçaktır ve daha hafif görünür.

Başlıksız yatak odası

Tasarım ve fotoğrafçılık Avenue Lifestyle

Başlığı çıkarın. Birkaç santimetre bile olsa yer kaplamakla kalmaz, aynı zamanda odayı da şarj eder. Günümüzde yatak başlıksız yatak odaları günün düzeni ve bunlara sahip olanları kıskanmak zorunda değiller. Sadece dekoratif bir unsurdur.

Çok küçük bir oda

Pinterest’te görüldü

Önceliklendirir. Bir oda özellikle uyumak içindir. Bizim için uygun bir yatak için yerimiz olduğunda, geri kalanı çoğu durumda ikincildir. Önce yatak.

Ve bu yatak odasını bitkilerle beğendiyseniz, burada yatak odasını bitkilerle dekore etmek için daha fazla fikir görebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, küçük bir odadaki alandan yararlanmak için birçok çözüm var ve burada sizinkini daha pratik, konforlu ve işlevsel hale getirmek için çok şık 100 küçük oda daha görebilirsiniz.

Çalışmaya başlayın ve herhangi bir sorunuz varsa, size cevap vermekten mutluluk duyacağıma dair bir yorum bırakın.