Küçük bir oturma odası için 10 ipucu

Yeni evlerin çoğundaki oturma odası veya aile odası küçük. Küçük oturma odasını görsel olarak büyütmek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Aşağıdaki ipuçları küçük oturma odanızı dekore etmenize ve şık ve daha büyük görünmesine yardımcı olacaktır:

Küçük bir oturma odası için 10 ipucu

Duvara Büyük Ekran TV takın

Duvara şık ve modern bir TV kurabilirsiniz, ancak oturma odasında çok az yer kapladığından emin olun.

Açık Renkli Mobilya kullanın

Açık renkler daha az görsel ağırlığa sahip olduğu için açık renkli mobilyalar küçük oturma odanızda sihir yapar. Mobilya, zeminin net bir şekilde görülebilmesi için küçük bacaklara sahip olmalıdır. Koyu renkli mobilyalar çok fazla görsel alan tüketir ve oturma odasının çok küçük görünmesini sağlar. Açık renkli bir sığır derisi osmanlı, küçük bir oturma odası için idealdir.

Daha Açık Renk Teması Kullan

Yeşil ve mavi gibi daha açık tonlar, geniş bir oturma odası izlenimi vermek için nötr renklerle karıştırılabilir. Yastık ve halılarda parlak renkler kullanabilirsiniz. Odada kullandığınız renk sayısını üçe indirin. Üç renk paletleri ve tek renkli şemalar küçük oturma odaları için mükemmel çalışır. Çıplak ahşap zeminlerdeki daha hafif ahşap tonları temiz ve sıcak bir his yaratır.

Orta ila Büyük Duvar Askıları veya Resimleri Kullanın

Resimleri, mobilyaların hemen üzerindeki duvarlara ve göz hizasına yerleştirdiğinizden emin olun. Küçük resimleri birlikte gruplamayın, çünkü odayı daha küçük gösterirler.

Aynaları Kullan

Aynalar küçük bir alanı genişletir. Ancak, o kadar kolay değil. Aynaları ışığı yansıtmalarını sağlayacak uygun yerlere yerleştirin. Aynalar uygunsuz şeyleri yansıtırsa, odanızdaki alanı neredeyse azaltacaktır.

Çok Amaçlı Mobilya kullanın

Çok amaçlı mobilya ürünleri küçük odalar için iyi bir çözümdür. Örneğin, alt raflı bir masa bir sehpa olarak ve kitap veya diğer küçük eşyaları saklamak için kullanılabilir. Çok amaçlı mobilya ürünleri odanın düzenli görünmesini sağlar.

Katman aydınlatması

Odaya ışık girmesini sağlamak için pencere uygulamalarının basit ve havadar olduğundan emin olun. Özellikle akşamları çok az ışık olduğunda ek aydınlatma için uzun stand lambaları kullanın.

Kontrol karmaşası

Odayı gereksiz eşyalarla doldurmaktan kaçının. İhtiyacınız olanları sepetler, saklama küpleri veya dekoratif kutularda saklayın. Rafları da düzenlediğinizden emin olun.

Küçük Mobilya Eşyaları Kullanın

Oturma odanızın ölçeğine uygun küçük mobilyalar kullanın. Geleneksel cam masa gibi büyük mobilya eşyaları yerine kolsuz sandalyeler veya daire büyüklüğünde kanepeler kullanabilirsiniz. Ancak, odayı karmaşıklaştıracakları için birçok küçük mobilya öğesini kullanmaya cazip olmayın.

Dikey Ekseni Vurgula

İnsanlar nadiren bir odanın dikey eksenini hatırlarlar. Gözlerinizi yalnızca mobilyalara ve zemine bakmayı bırakmaya teşvik etmek için odanızın dikey çizgilerine veya eksenine büyük vazolar, dikey resimler, örtüler veya örtüler yerleştirmelisiniz.

Bir cevap yazın