Küçük oturma odası tasarım fikirleri

Bugünlerde çoğu insan, hayallerindeki evi karşılamayı bir meydan okuma bulacak ve kendilerine ait bir yere sahip olmak için uzaydan ödün vermek zorunda kalabilirler. Eviniz daha küçükse, oturma odanız zamanınızın çoğunu geçireceğiniz yerdir, bu nedenle rahat ve davetkar bir ambiyansa sahip olmasını isteyeceksiniz. Sahip olduklarınızla çalışarak, ondan en iyi şekilde yararlanmak için kullanabileceğiniz bazı harika küçük oturma odası tasarım fikirleri var.

Aşağıda harika küçük oturma odası tasarım fikirlerinden bazıları verilmiştir

1. Başlamadan önce görselleştirin

Başlamak için fazla yeriniz olmadığında, mobilya satın almaya veya eşyaları taşımaya başlamadan önce elde etmek istediğiniz görünüm ve estetik hakkında düşünmek isteyeceksiniz. Pinterest, bloglar, arkadaşlar, kafeler ve evde yaşayan mağazalar tasarım ve stil için harika ilham kaynaklarıdır. Kendin yap çok eğlenceli olabilir, ancak sizin bir fincan çayınız değilse, Airtasker’da size yardımcı olması için bir iç mimar veya tamirci arayabilirsiniz.

küçük oturma odası tasarım fikirleri

Kaynak: Decoholic

2. Modüler salonlar

Üç parçalı büyük bir koltuk takımı için yer lüksüne sahip değilseniz, modüler bir salon düşünün. Modüler salonlar harikadır çünkü farklı şekiller ve boyutlar satın alabilir ve bunları odaya uyacak şekilde çeşitli şekillerde yapılandırabilirsiniz. Sadece bir şezlong alacaksanız, uzun parçanın odanın hangi tarafında oturacağını düşündüğünüzden emin olun. Hafif bir görünüme sahip salonları seçmek, küçük bir oturma odasının daha büyük görünmesine de yardımcı olacaktır.

Coco Lapine Tasarım

Kaynak: Coco Lapine Design

3. Depo olarak mobilya

Saklama ünitesi olarak ikiye katlanan bir sehpa alarak oturma odasında yerden tasarruf edin. Uzaktan kumandaları, DVD’leri, dergileri ve diğer araçları saklamak için kullanın. İç raflara sahip küçük bir yan sehpa, kanepenin ucuna yerleştirildiğinde odaya işlevsel, yerden kazandıran bir ek olacaktır.

küçük oturma odası tasarım fikirleri sehpa

Kaynak: Dagmar Bleasdale

4. Monte edilmiş eğlence sistemleri

Duvara monte düz ekran televizyonlar size bol miktarda alan kazandıracak ve daha uygun maliyetli hale gelecektir. Paranız varsa başka bir seçenek de duvara bir projektör kurmak ve onu bir dizüstü bilgisayara bağlamaktır. Ses çubuğu hoparlörleri incedir ve duvara monte edilebilir; ayrıca daha az dağınık görünürler ve kablolama basitleştirilmiştir. Bunlar bütçenizi aşıyorsa, güzel görünen ve bir odaya uyum sağlayan, yer tasarrufu sağlayan dikey hoparlör kuleleri elde edebilirsiniz.

İpucu: TV’nizin duvara doğru şekilde monte edilmesi, sizin için tamamlanması için TV duvara montaj görevinin yapılması önemlidir.

küçük oturma odası tasarım fikirleri tv monte


Kaynak: EVEN

5. Yeşillik

Bitkileri ve çiçekleri koyabileceğiniz küçük bir sehpaya yeriniz yoksa, asma alanı ve raflardan yararlanarak küçük bir oturma odasını aydınlatabilirsiniz. Duvarlara küçük cam teraryumlar asın veya monte edin ve evin içindeki yeşilliklerin sağladığı güzel estetiğe sahip olacaksınız. Dikey bir iç bahçe etkisi yaratmak için yüzer raflar kullanın veya saksı bitkilerini pencere pervazlarına yerleştirin. Eğrelti otları, hava bitkileri ve sulu meyveler gibi bitkiler, küçük çiçekler ve bitki fideleri gibi iç kısımda iyi çalışır.

küçük oturma odası tasarım fikirleri duvar bitkileri

Kaynak: StyleCaster

6. Duvar ve tavan alanı

Bir oda, duvarlarda veya merkezde fazla bir şey olmadan biraz çıplak görünebilir, bu nedenle işlevsel bir şey yaratmak için alanı kullanın veya sadece karakter ekleyin. Baskılar, saatler, küçük bir dikey bahçe veya duvarlarda asılı bir raf düşünün.

Zorluğa hazırsanız, eski bir paleti keserek kendi kitap rafınızı yapmayı deneyin. Vernik veya nötr bir renkle boyayın ve küçük bitkileri tutmak veya kitapları yığmak için kullanın.

Sarkıt aydınlatma, asılı bir sandalye veya hatta bir şömine için tavandan asılı alanı kullanın – odaya bir odak noktası ve stil unsuru katacaktır.

küçük oturma odası tasarım fikirleri sarkıt aydınlatma

Kaynak: My Domaine

7. Oturma odası tasarımını bir araya getirin

Her hafta sonunu Kmart’ta geçirmiyorsanız, küçük oturma odanızda son stil dokunuşlarını oraya gitmek için harika bir bahane. Yumuşak pastel baskılar ve bakır şu anda trendde – bunu bir baskı veya asılı makale şeklinde alanınıza ekleyin. Görünümü bir araya getirmek için kanepenin yan tarafına yumuşak, nötr renkli bir örtü koyun.

küçük oturma odası tasarım fikirleri bakır vazo

Kaynak: Pinterest

Küçük bir oturma odası tasarlamak için herhangi bir ipucunuz var mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Bir cevap yazın