Küçük Yatak Odaları İçin 7 Duvar Yatak Fikri

Küçük Yatak Odaları İçin Duvar Yatak Fikirleri – Yatak odası senin sığınağın. Rahatlatıcı, rahatlatıcı ve rüya gibi olmalıdır. Yatak odası, gerekli kişisel eşyaları barındırabilecek ölçüde geniş olmalı, ancak yine de oldukça şık görünüyor. Yatak odanız aşırı kalabalık olduğunda ve orada uyumaktan bile çok sınırlı bir alana sahip olduğunda rahatsız edici hale gelir.

Küçük Yatak Odaları İçin 7 Duvar Yatak Fikri
Küçük Yatak Odaları İçin Duvar Yatak Fikirleri

Küçük Yatak Odaları İçin 7 Duvar Yatak Fikri

Yatak odasında çok sınırlı alanla aradığınız konfor seviyesine ulaşılamaz. Duvar yatağı veya Murphy yatağı fikirleri, kişisel eşyalarınızı tutmak için maksimum boş alan yaratmada ve eşyaların tıkanıklığından ve aşırı kalabalıklığından kurtulmada son derece yararlıdır.

  1. Dekoratif Elemanları Tavana Yerleştirin

Tavanda Dekoratif Elemanlar
Tavanda Dekoratif Elemanlar

Sınırlı yatak odası alanını dekorasyonlarla doldurmayın. Bu şeyleri çatıya asın. Daha güzel görünecek ve bu da size yeterince alan yönetecek. Bu alanı başka şeyler için veya başka hiçbir şey için, geniş ve dinlendirici bir yatak odasına sahip olmak için kullanabilirsiniz.

Yapabileceğiniz başka bir şey de, lambaları duvara asmanız veya başka bir ışığı duvara asmanızdır. Bu aynı zamanda bir masa lambası için ayrılmış olan alanınızı da koruyacaktır. Kişisel eşyalarınızı saklamak için yatak odası çekmeceleri kullanılabilir. Tüm bunlara uyum sağlamak, yatak odanızı daha az kalabalık ve düzenli hale getirecektir.

Sarkıt lambalar farklı boyut ve stillerde mevcuttur. Sarkıt lambaların kullanılması, sıradan yatak odanızı sıra dışı ve şık bir yatak odasına dönüştürecektir. Benzer şekilde, pencere perdesini tavana asın. Bu, yatak odanıza daha fazla alan katacaktır.

  1. Duvarları Kullan

Duvarları Kullan
Duvarları Kullan

Rahatlatıcı ve rahatlatıcı bir bakış açısı için daha fazla alana sahip olmak için, ağır mobilyaları duvarla birlikte yüzeyin. Bu size şaşırtıcı gelebilir ama aslında çok fazla alan yaratmada işe yarıyor. Başucu masalarınızı, çekmecelerinizi ve hatta şifonyerlerinizi duvara yapıştırabilirsiniz.

Bu sayede zeminde her türlü kişisel amacınız için kullanabileceğiniz çok yer kalacaktır. Ayrı ayakları olan parçaları aramalı ve bunları duvara yapıştırmalısınız. Tüm bunları yaparken uzman bir kişiye ihtiyacınız olabilir. Bir uzmanla görüşmek ve eğer yapıştırılırsa duvarınızın bu malzemelerin ağırlığını taşıyıp taşıyamayacağını sormak akıllıca olacaktır.

Medya konsolları ayrıca duvarlara da takılabilir. Duvar yatak odalarınızı çok daha ferah ve havadar hale getirmek için yeterli alan yaratacaktır. Tüm bu küçük parçaları düzene sokun, raflar ve dolaplar ayakkabı ve giysi saklama amacına hizmet edecektir.

  1. Yatak Duvarı

Yatak Duvarı - Küçük Yatak Odaları İçin 7 Duvar Yatağı Fikirleri
Yatak Duvarı (Küçük Yatak Odaları İçin 7 Duvar Yatak Fikirleri)

Bir yatak duvarı oluşturmak, yatak odasının her boyutu için harika olabilir. Ancak, bunu küçük yatak odalarında yapmak, küçültücü oda boyutundan çok tasarım özelliklerine daha fazla önem verecektir. Yatak duvarı oluşturmak, yaratılması için çok fazla yaratıcılık ve eğlence gerektirecek ancak estetik görünme ve size yeterince geniş yatak odası sağlama amacına hizmet edecektir.

Yatak duvarını çekici ve güzel hale getirmek için yaratıcılığı birçok şekilde kullanabilirsiniz. Duvar kağıdı, özellikli bir boya ve hatta bir duvar resmi, daha ucuza yapmanın yollarını arıyorsanız, ucuz seçeneklerdir. Yatağın üzerinde bir galeri oluşturduktan sonra yatak odanıza kişiselleştirilmiş bir dokunuş ekleyebilirsiniz. Veya bu amaçla yatak başlığını sergileyebilirsiniz.

Başlık için, yatak odaları için tipik olmayan dekoratif bir unsur kullanabilirsiniz. Dekoratif duvar bölücü, boyalı ahşap pencere veya demir boyalı panel tercih edebilirsiniz. Yatakta, başınızın dokunamayacağı veya altına yastık kullanamayacağı bir yere yerleştirilmesi konusunda önlem almalısınız.

  1. Katlama Malzemesi

Katlama Malzemesi
Katlama Malzemesi

Katlanır çekmeceler, sandalyeler, yükselticiler, ayakta duran masalar veya komodin kullanın, buradan okuyun. Yatak odasında çok fazla alan geliştirecek. Duvara yapıştırdığınız mobilyalarda da katlanır elemanlar kullanabilirsiniz.

Bu proje tamamen size geniş yatak odası amacına hizmet edecek. Dolaptaki duvara monte edilmiş bir ayakkabı düzenleyici, depolama seçenekleri eklemek için çok fazla alan açacaktır. Duvar yatağı veya duvar yatağı zaten bu amaca hizmet ediyor.

Bu katlanır malzemelere de dekoratif elemanlar uygulamalısınız. Estetik ve güzellik sağlayacaktır. Bir çekmecenin veya masanın arka tarafına uygun renkte bir boya uygulamak, yatak odasına güzellik katacaktır.

Okumalısınız:

  1. Kapılarınızı Yeniden Kullanın

Ya dolabınıza ya da yatak odanıza açılan kapılar biraz boşluk bırakılmalıdır. Boşluk sağlamak, yatak odasındaki diğer eşyalar için alanınızı sınırlayabilir. Olağanüstü küçük kapılarınız varsa, katlanır kapıları, cep kapıları veya şık sürgülü kapıları denemelisiniz.

Bu tür kapılar sadece alan yaratmakla kalmaz, aynı zamanda en şık ve trend olanlardır. Ek olarak, bu kapılar kolaylıkla dönebilir ve rahatlıkla yönetilebilir. Kapılarınızı daha kullanışlı hale getirmenin bir başka yolu da kapının malzemesini değiştirebilmenizdir. Yansıtıcı veya hafif filtreleme malzemesi amaca hizmet edebilir.

Daha az kapalı bir yatak odası oluşturmak için buzlu cam cep kapısını tercih edebilirsiniz. Yatak odasını ferah hissettirmek için aynalı dolap kapısı kullanılabilir. Bu nedenle, yatak odasının şık bileşenleri bünyesinde barındırması için alan yaratmak zorunlu olacaktır.

Dahası, değiştirilmiş ve modern bir stile sahip düğme ve kulplar da karışıma katkıda bulunacaktır. Kapı donanımının çekmece kulpları ile koordinasyonu, yatak odasına daha bilinçli ve uyumlu bir görünüm sağlayacaktır.

  1. Aynaları Kullan

Aynaları Kullanın - Küçük Yatak Odaları İçin 7 Duvar Yatağı Fikri
Aynaları Kullan (Küçük Yatak Odaları İçin 7 Duvar Yatak Fikirleri)

Küçük yatak odalarında aynalar arkadaşınızdır. Odanızın herhangi bir yerinde küçük veya büyük aynaları kullanabilirsiniz. Yatak odalarında aynaların kullanılması konusunda kesin bir öneri yoktur. Aynayı yüzen şifonyerde veya başlıkta kullanabilir, hatta yatağınıza bakan duvarda da kullanabilirsiniz.

Ayna, dolapta veya kapıların oda tarafında da kullanılabilir. Estetik ve güzel görünümün yanı sıra ayna eklemek de ferah bir yatak odası hissi yaratacaktır. Aynaları sanatsal bir şekilde duvarlarda kullanmalısınız. Farklı şekil ve boyutlarda aynalardan oluşan esrarengiz bir galeri yapın.

Bu proje odaya harika özellikler kazandıracak. Duvara ekstra büyük boy eğimli aynayı yerleştirin. Odanın çok daha ferah ve daha büyük olduğunu hissetmenin dramatik özelliğini sağlayacaktır.

  1. Resimleri Kullan

Resimleri Kullanın - Küçük Yatak Odaları İçin Duvar Yatağı Fikirleri
Resimleri Kullan (Küçük Yatak Odaları İçin Duvar Yatak Fikirleri)

Büyüleyici ve göz alıcı bir şey kullanmak izleyicileri atlatacaktır. Bu yaratıcı resimlere daha fazla odaklanacak ve yatak odasının küçüklüğüne daha az odaklanacaktır. Bu şekilde cesur bir seçim yapmak aslında işinize yarayabilir.

Yatak duvarı için yayılan bir renk kullanabilir veya çim bezi gibi bazı duvar kağıtlarını da kullanabilirsiniz. İzleyicileri büyüleyecek kadar büyük olan diğer bazı sanatsal öğeler bu amaca hizmet edebilir. Düşük bir bütçeyle yapmak istiyorsanız yastıkları en önemli cazibe merkezi olarak kullanabilirsiniz. Bunun için diğer odanın görüntüsüne benzemeyen farklı bir desen oluşturun. Bu şovu senin için çalacak.

Örneğin, beyaz renkli yatak odasında parlak renkli yastıklar kullanmak daha çekicidir. Koyu renkli bir yatak odasında yastıklarda veya ton renklerinde renkli desenler kullanmak amaca hizmet edebilir. Yatak odasında çarpıcı derecede serinlik hissi sağlayacaktır.

Küçük bir yatak odasında bir alan yaratmak ve daha büyük görünmesini sağlamak ev sahiplerinin uğurlu bir hayalidir. Duvar yatakları veya duvar yatakları, çok yer kazanmak ve yatağınızı kullanmadığınız zamanlarda başka bir amaçla kullanmak için son derece faydalıdır. Biraz yaratıcılık ve çaba bu konuda size her şeyi sağlayabilir.


Yazar Bio

Hannah, mesleği gereği bir iç mimar ve ev dekorasyonu için mobilyaların doğru kalitede kullanılmasının tüm ayrıntılarını ve eksilerini biliyor. Aynı zamanda ev bakımı ipuçları ve püf noktaları hakkında yazmayı seven bir blog yazarıdır. Workge.co’da düzenli olarak paylaşımlar yapıyor.

Bir cevap yazın