Küçük Yemek Odaları İçin 10 İpucu

doğtaş noble yemek odası , doğtaş olivia yemek odası , doğtaş diamond yemek odası , doğtaş clara yemek odası , riena yemek odası doğtaş , doğtaş clarissa yemek odası , doğtaş retro konsol ,

Küçük yemek odası ? Endişelenmeye gerek yok! Senin çevirin küçük yemek odası bunlarla evinizin odak noktası haline 10 ipucu .

küçük yemek odası

  1. Aynalar

Aynalar mekan algısını güçlendirir. Özellikle bir duvarı ayna ile giydirir ve masanızı aynalı duvara tutturursanız, sonuç muhteşem olacaktır. 4 kişilik yemek masanız aniden 8 kişilik bir masa gibi görünecektir.

küçük yemek odası

  1. Düşük Yükseklik Mobilyaları

Yemek alanınız için alçak yüksek sandalyeler seçin. Düşük Yükseklik Mobilyaları, görsel alanı engellemeyerek bir alanın gerçekten havadar hissetmesine yardımcı olur, aynı zamanda daha yüksektir. Alternatif olarak sandalyeler, mütevazı bir yemek odasında biraz yer kazanmak için mükemmel bir kavramdır.

küçük yemek odası

  1. Küçük Mobilya

Kolsuz sandalyeler, koltuklar daha fazla alan gerektirdiğinden, küçük bir yemek alanında en iyi performansı gösterir.

küçük yemek odası

  1. Tablo Şekli

Küçük yemek odaları için, alanı aşırı kalabalık aramaktan uzak tutmak için oval bir masaya gidin. Yuvarlak tablolar, hedeflenen trafiğin alanın etrafından akışını sınırladığı için küçük alanlar için değildir.

küçük yemek odası

  1. Avize

Avizeler yemek alanına lüks ve zarafet katıyor. Bir avize veya Yemek Alanı seçiyor olun, hangi boyutun en iyi olduğuna karar vermek kafa karıştırıcı olabilir. Çok büyük veya cesur bir avize bölgeye hakim olacak ve dengesiz görünecektir. Aynı zamanda büyük ya da küçük bir avize istemezsiniz, avizenin çapı odanın büyüklüğü ile orantılı olmalıdır.

küçük yemek odası

  1. İşlevsellik

Küçük bir yemek alanı ile, alan kullanımını en üst düzeye çıkarmak önemlidir. Büyük eve uygun bir uzatma masası seçin veya partiler ve tatiller için yemek alanınızı genişletin.

küçük yemek odası

  1. şeffaflık

Akrilik, pleksiglas sandalyelerden cam masalara kadar, şeffaf mobilya parçaları şüphesiz iç mekanlarınızda hiçbir zaman daha büyük ve daha parlak arama yapacaktır.

küçük yemek odası

8 Renk Palet

Açık renkler ve beyazlar, doğal ışığı daha koyu renklerden çok daha iyi yansıtır. Küçük odaların açık renklerle boyanması gerekir, ancak koyu renk sevgiliyseniz, bazı canlı aksesuarlar ekleyerek bunu yapabilirsiniz. Ayrıca tek renkli renkler kullanın. Tonda yakın renkler kullanmak, zihni bir alanın gerçekte olduğundan daha büyük olduğuna inanmaya iter.

küçük yemek odası

  1. Tamamen doğal Aydınlatma

Küçük alanlarda çalışırken, doğal aydınlatma kritik bir rol oynar. Perdenin malzemesi hafif ve havadar olmalı, bu da ışığın gün boyunca boşluğa girmesine izin verecektir.

küçük yemek odası

10 İskandinavya’ya git

Sadelik küçük bir alana yardımcı olur. Ancak, basitlik kazanmak her zaman basit bir süreç değildir. İskandinav tasarımı, dengesi ve sadeliği nedeniyle gezegenin etrafında tanınır. Odanın gerçekten daha büyük ve parlak hissetmesini sağlamak için doğal bileşenler, açık renkler ve düz çizgiler kullanın.