Küçük zeminlere hangi perdelerin yerleştirileceği. Mükemmel perdeyi seçin

Perdelerin çok fazla görsel alan kapladıkları ve ortamı yeniden doldurdukları için küçük zeminler için iyi olmadığını ve en iyisinin panjur olduğunu duymuş olabilirsiniz.

Ve gerçekte böyledir, ancak panjurları sevmiyorsanız ve doğru perdeleri seçerek perde koymaya kararlıysanız, yer kaplamadan yapabilirsiniz.

Sadece dediğim gibi doğru perdeleri seçmelisiniz. Hangi? Benimle kal ne diyeyim sana küçük bir daireye hangi perdeler takılır.

Buharlı kumaş

Küçük zeminlere hangi perdeler yerleştirilecek

FOTOGRAFÍA IDA İÇ YAŞAM TARZI | @ILARIA CHIARATTI

En fazla ışığın geçmesine izin veren ve görsel olarak çok hafif olanlardır. Keten veya pamuk gibi doğal kumaşlardan yapılmış tül gibi dökümlü kumaş perdeler, alanı doldurmadan küçük dairenize harika bir şekilde uyacaktır. Ancak küçük bir zemin için perde seçmenin anahtarı sadece kumaş değil, renkleri de öyle.

Açık tonlar

Küçük zeminlere hangi perdeler yerleştirilecek

İdeal olarak, perdelerin mümkün olduğunca fazla ışık alması ve böylece alanı çoğaltması için açık tonlarda olması gerekir. Ağır, koyu renkli perdeler kesinlikle oturma odanızı daha küçük gösterecektir. Hafif ve şeffaf kumaşları tercih edin ve bu yeterli değilse …

Duvarla aynı ton

Küçük zeminlere hangi perdeler yerleştirilecek

Fotoğraf Tatlı Canavar Blog

Etkilerini daha da fazla gizlemek istiyorsanız, duvarla aynı renkteki perdeleri tercih edin, böylelikle bunlar birbirine uyum sağlar ve emici bir odak noktası olmaz. Perdeleri entegre etmenin ve alanı “yememenin” mükemmel bir yoludur. Duvarla aynı tondaki bazı hafif, buharlı perdeler hiç eksilmeyecek, sadece dekorasyon katacaklardır.

Artık kumaşı ve renkleri bildiğimize göre, boyutu da aynı derecede önemlidir.

Kesinlikle doğru

Küçük zeminlere hangi perdeler yerleştirilecek

Perdeler çeşitli şekillerde asılabilir. Önerdiğim, kumaşın zemin seviyesinde kalmasıdır. Zemine yaslanan yaklaşık 20 santimetre düşürüldüklerinde daha romantik ve zarif bir atmosfer yaratıldığı doğrudur, ancak bu genellikle küçük alanlarda işe yaramaz. Yani, ölçü, zemin seviyesinde. Farkı göreceksin, inan bana.

Doğal olarak, perdeleri olabildiğince yükseğe asmanızı da tavsiye ederim, böylece alanı görsel olarak daha yükseğe çıkarırlar.

Ve damgalılarsa …

Küçük zeminlere hangi perdeler yerleştirilecek

Daire veya küçük bir ev için perde seçimi için bu ipuçlarını gördükten sonra desenli perdelerin pek de iyi gitmeyeceğini düşünüyor olabilirsiniz ve bir şekilde haklısınız; Baskı genellikle çok fazla görsel ağırlığa sahip olduğu için en ideal olanı değildir. Ama daha fazla şarj eden süslü ve büyük bir tane yerine, hafif ve küçük olanı seçersek ve nötr tonlarda olabilirsek, çok fazla öneme sahip olmayacaklar ve mekanı yeniden doldurmayacaklar.

Temel olarak şu: Koyduğunuz perdeleri yeniden doldurulamayacak küçük bir alana sığdırmanızla ilgili.

Hiç şüphen var mı? Yorumlarda seni okumaktan mutluluk duyarım

Bakın: Yatak odasını perdelerle dekore etmek ve doğru yapmak için 20 fikir