Kulpsuz Mutfak Mobilyaları Hakkında Her Şey – Kansei Cocinas

Bugünün mutfak tasarımında, kulpsuz mobilyalar kazanan oluyor. Estetik temizliği ve işlevselliğinden dolayı, ulaşılan doğrusallıktan, tasarımdaki sadelikten dolayı … Ve tabii ki bilgi toplanırken de bu konuda pek çok terim görülecektir. Hakkında her şeyi bilmelisin kulpsuz mutfak dolapları, Çünkü bu tip bir açılmayı mümkün kılacak farklı kapı sistemleri ve tasarımları ve hatta kulp tasarımları vardır.

Kulpsuz Mutfak Dolapları

Bilgi ararken, gola sistemi, yerleşik nişancı, sahte gola, düz gola gibi terimler … hepsi aynı etkiyi sağlar, ancak her birinin kendine özgü bir özelliği vardır. Neden farklı var kulpsuz mutfak mobilyası modelleri. Montajları, modül ve kapı tasarımı ve ön tarafı diğer malzemeler ve kaplamalarla birleştirme seçeneği nedeniyle farklılık gösterirler.

Tasarıma ve neden olmasın, ayrıca mutfak bütçesine bağlı olarak, her zaman kulpsuz bir mutfak elde ederek tüm seçenekler arasından seçim yapabiliriz:

  • Önde entegre tutamak. Herhangi bir ek unsur içermeden mutfak tasarımında tekdüzelik ararken idealdir. Çekmecenin kapısı veya önü, açıldığı yerde boylamasına veya dikey bir yarığa sahiptir. Mutfak cephesiyle aynı malzemeden olması. Entegre tutamak, ahşap, lake ve lamine kapılarda bulunur.

  • Gola Sistemi. Mutfak modüllerine takılan J ve C şekilli profildir. Kapı tasarımı veya düz ön kısım ile. Alt modülün üst kısmına J şeklindeki profil ve hem üst hem de alt çekmecenin açılabilmesi için çekmece ve çekmece arasına C şeklinde monte edilir. Yaka ayrıca yatay veya dikey olarak da monte edilebilir. Bu son seçenek, eğer yeterli alanınız varsa sütunlarda daha olağandır, çünkü fırfırın kendisinin genişliğine sahip olmanız gerekir. Fırfırın rengi ve bitişi de mutfak tasarımının bir parçasıdır ve kontrast veya tekdüzelik yaratır. Beyaz, çelik, siyah ve bakır renklerde mevcuttur. Bazı mutfak mobilyası üreticileri de renkli ve hatta altın rengi fırfır imkanı sunsa da.

  • Profil tutacağı. Kapının üst kenarına veya çekmece ön tarafına monte edilirler. Böylelikle herhangi bir noktadan rahat bir açılım sağlayan tek bir eleman oluşturur. Dayanıklıdır, temizlenmesi kolaydır ve çeşitli yüzeylere sahiptir (paslanmaz çelik, mat gümüş, siyah ve beyaz). Mutfağın tarzına ve renk çeşitliliğine göre kombinler. Etki aynı olduğu için gola sisteminin ekonomik seçeneği olabilir ancak mutfak modülünde herhangi bir işlem yapmaya gerek yoktur.

  • Düz Yaka Profili. Bu sistem ile tamamen düz bir profil olduğu için çekmece / çekmece kapısının veya önünün bir çeşit açıklığa sahip olmasını gerektirir. Bunun için bir profil tutacağı tercih edebilirsiniz 45 veya düz kenara monte edilmiş ve ön kenara entegre bir tutamağa sahip olma seçeneği. Her zaman hem kolun hem de profilin farklı yüzeylerine güveniyor. Çünkü mutfak tasarımında her şey önemlidir.

Kulpsuz Mutfak için Kulplar

Bir çelişki gibi görünebilir ama değil. Çünkü kulpsuz bir mutfak düşündüğünüzde, önden dışarıya doğru çıkıntı yapan herhangi bir unsuru olmadığı zamandır. Kısacası, bir düğme veya tutamak takılı olmadığında. Bu nedenle, ön tarafa entegre tutamaklar, sapsız bir mutfak da yapan modeller olarak.

Bunları, her mutfak tasarımını daha da kişiselleştirmeye katkıda bulunan farklı tasarımlar ve kaplamalarla buluyoruz.

Kulpsuz mutfak kavramını açıklığa kavuşturmuş muyum bilmiyorum, çünkü bir projede kafa karışıklığına neden olabilecek birçok seçenek ve alternatif var. Bu nedenle Kansei’den bir hizmet alıyorum On Line Mutfak Projeleri, evden çıkmadan ve akıcı bir iletişimle tasarım, bilgi ve planları kolaylaştırmak. Buraya Tıkla.

Mutfak yenileme sürecindeyseniz veya mobilyayı yeni bir eve yerleştirecekseniz proje ve malzeme seçiminde size yardımcı olabilirim.

Via: Alvic Group