Kum renginde dekore edilmiş rahat ve aydınlık salonlar

Aşağıda göreceğimiz gibi kum tonları yelpazesi çok geniştir ve bu sayede boyamamızın yanı sıra kum renginde oturma odası ve daha misafirperver hale getirmek, ne olursa olsun dekoratif tarzımıza daha uygun başka nüanslar da ekleyebiliriz.

Yani, eğer arıyorsanız oturma odanızı boyamak ve dekore etmek için kum rengibenimle gel çünkü hazırladım bu odalar farklı kum tonlarında boyanmış, böylece her bir rengi ve ifadesini görebilir ve en beğendiğiniz rengi seçebilirsiniz.

Pek çok renk olmasına rağmen, işleri karmaşıklaştırmamak için onları iki gruba ayırdım: yumuşak kum tonları ve daha koyu kum tonları. Bununla birlikte, tercih ettiğiniz dizini görmek için dizin burada veya dizini atlayıp kum renkli tüm odaları görün.

Biz başladık!

Yumuşak toprak tonlarında dekore edilmiş oturma odaları

Modern, kum rengi bir oturma odası

Dara Díaz Nice Home Barcelona projesi

Üst kattaki bu odada, duvarlara, adını verdiğiniz şeye bağlı olarak neredeyse kirli beyaz veya kirli beyaz çok yumuşak bir kum rengi eklenmiştir. Sıcak ve rahat bir renk ama aynı zamanda zarif.

Küçük kum renkli oda

Proyecto Evde

Bu diğer kum rengine çok benziyor, ayrıca sıcak, boşlukları doldurmadan giydiriyor. Neredeyse fark edilmedi, değil mi? Zarif ve doğal olarak rahat kalır.

Kum tonlarında rahat salonlar

Fotoğrafçılık Becks Thwaite

Bu diğer kum renkli oda çok yumuşak bir tona sahip, az sarımsı pigmentasyonlu, neredeyse grimsi ama yine de son derece rahat bir oda.

Başka bir örneğe bakalım.

Mavi-gri kanepe ile kum rengi bir oturma odası

Fotoğraf Mackenzie Schieck

Daha nötr bir kum rengi arıyorsanız, daha önce gördüğümüz gibi az pigmentasyona sahip gölgelerimiz de var, bunlar pratik olarak beyaz ama yukarıdaki kum odasında da gördüğümüz gibi daha sıcak.

Mavi kanepe ile kum rengi bir oturma odası

Aydınlık bir oda istiyorsak, bu odada duvarlarında gördüğünüz gibi çok yumuşak sarı pigmentasyona sahip kum renkleri ihtiyacımız olan tonlardır.

Daha fazla sarı pigmentasyona sahip olarak, daha fazla ışığı yansıtırlar ve çok yumuşak oldukları için alanı doyurmadan daha sıcak bir atmosfer yaratırlar.

Çikolata renkli bir duvarla birleştirilmiş kum renkli bir oturma odası

Fotoğrafçılık Mobilya

Çikolata kahvesi ile birlikte çok hafif kumlu bir tondur. Kahverengilerin toprak tonlarının bir parçası olduğu söylenebilir, bu yüzden her zaman birbirleriyle iyi birleşirler.

Ahşapla kombine edilmiş kum rengi bir oturma odası

Fotoğraf ShutterStock

Bu çizgilerin üzerinde gördüğümüz gibi daha geleneksel oturma odasını boyamak için başka kum renklerimiz de var. Standart bir kum gölgesi, çok çok yumuşak.

Minderlerde mavi desenli kum rengi bir oturma odası

Tıpkı bu diğer odadaki gibi. Bu tonlar en yaygın kum renkleridir. Oldukça yumuşak bej tonlarıdır, bazıları diğerlerinden daha fazla kızarırlar, ancak aynı alanları yaratırlar: Rahat ve aydınlık odalar ve iyi bir şekilde birleştirilebilirler.

Fotoğrafçılık Jennifer Johnson

Birisi oturma odası için bir kum tonu seçtiğinde, çoğunlukla sundukları sıcaklığı ve sığınağı ararlar. Sizin durumunuz buysa, bu çizgilerin üzerinde bu odada gördüğünüz gibi standart bir toprak tonu biraz kızartılmış mükemmel renktir.

Kum renginde dekore edilmiş rahat salonlar

Tasarım ve fotoğrafçılık @littlebrownfoxstyling Little Brown Fox

Geleneksel arı asla başarısız olmaz. Tabii ki, yukarıdaki odada gördüğümüz bu neredeyse nötr gibi çok güçlü değiller. Neredeyse kirli beyaz, çok az sarımsı pigmentasyona sahip kirli beyaz. Dışarıdaki en yumuşak kum tonlarından biri.

Oturma odası için bu kadar yumuşak renkleri seviyorsanız, burada bir oturma odasını pastel tonlarda boyamak ve dekore etmek için 17 fikir görebilirsiniz.

Başka bir oda görelim.

Renkli vurgulara sahip kum rengi bir oturma odası

Fotoğrafçılık Mauricio Fuertes | İç Tasarım The Room Studio

Çok yumuşak değilse, son derece zarif ve hala sıcak olan gri kum tonlarını görebiliriz.

Sıcak, dekore eden ve mekanı değiştiren renklerdir, ancak çok az algılanırlar, bu odanın da aşağıda gördüğümüz gibi göründüğü gibi.

Çok parlak, kum rengi bir oturma odası

Fotoğrafçılık Mauricio Fuertes | İç tasarım The Room Studio

Beyazla arasındaki fark dikkat çekicidir, ancak odanın tarzını veya dekorasyonunu tanımlayacak kadar değildir. Duvarları şık bir şekilde süsleyin ve dekorasyonun geri kalanını göze çarpmadan destekleyin.

Kum renginde dekore edilmiş rahat salonlar

Tasarım ve fotoğrafçılık @frugulsrud

Biraz daha sofistike renkler gibi görünen sıcak gri tonu tercih ederek rengi yine de griye doğru çekebiliriz. Elbette yarattıkları atmosfer, standart bir toprak tonu kadar misafirperver değil.

Bunlar yumuşak kum renginde bazı salonlar oldu, şimdi daha koyu tonlara bakalım.

Koyu kum renklerinde dekore edilmiş odalar

Kum renginde boyanmış modern ve zarif tasarımlı oturma odası

Onlardan koyu olarak bahsetmeme rağmen, size bir örnek vermek gerekirse, bu onların çikolata kahvesi gibi oldukları anlamına gelmez. Kum renkleri aralığında hiçbiri aşırı koyu olmaz, ancak artık kum olmazlar, kahverengi, kırmızı veya pişmiş toprak gibi diğer tonlarda olurlar.

Bu çizgilerin üzerinde gördüğümüz, Gärna Design tarafından tasarlanan ve yetenekli fotoğrafçı Lupe Clemente tarafından fotoğraflanan bu oda, orta-koyu kum tonuna sahip.

Gördüğümüz gibi, bu tonlar zaten çıplak duvarları süslemenin ötesinde daha fazla varlığa sahip. Bize şimdiden bir şey söylüyorlar.

Işıkla birlikte koyu kum rengi bir oturma odası

Parellades İç Tasarım Projesi

Oturma odasına koyu bir kum tonu katarsak, onunla tüm duvarları boyamak zorunda kalmayız, mekanın dolu veya karanlık olacağını görürsek daha açık renkle birleştirebiliriz.

Kum tonlarında rahat salonlar

Çok gri görünüyorsa endişelenmeyin, başka neredeyse nötr kum tonları da var, ancak yukarıdaki bu odanın duvarlarına boyanmış olan kadar gri değil.

Başlangıçta da söylediğim gibi, kum renkleri çok geniş ve her bir firma veya boya markası kendine has tonlara sahip, Bruguer’in Easy Colors serisinde kum tonu veya kum tonlarından oluşan Silent Serenity kartıyla Jotun, diğer üreticiler ve seriler arasında, yelpazeyi sonsuz kılar.

Kum tonlarında boyanmış modern bir oturma odası

Salon için göstermek istediğim kum renklerinden bir diğeri de Jeanette Trensig tarafından tasarlanan bu odada gördüğümüz bu.

Yeşilimsi pigmentasyonlu, orta / koyu kum tonudur. Yeşil soğuk bir renk olduğundan ve kum tonundan sıcaklığı çıkaracağından çok az.

Bu yüzden bu kadar özel ve etkileyici ve ağaç ve bitki örtüsü ile çok iyi birleşiyor.

Koyu kum tonlarını seviyorsanız, kahverengileri de seveceksiniz ve burada kahverengi bir oturma odası boyamak için 17 fikir görebilirsiniz.

Gördüğümüz gibi, Tarzın kum rengi bir oturma odasını istediğimiz nüanslarla boyayabilirsinizrustik, minimalist, modern veya başka herhangi bir alandan, mevcut çok çeşitli kum tonları sayesinde.

Çok net örnekler görmemize rağmen, herhangi bir rengi beğenmediyseniz veya oturma odanızda onu nasıl birleştireceğinize dair sorularınız varsa, cevap vermekten mutluluk duyacağım bir yorum bırakın.

Şimdi, duvarlar için bu sıcak renk yelpazesine dikkat edin veya isterseniz bir oturma odasını boyamak için bu 16 sıcak rengi görebilirsiniz.