Kumaşlarla Kendi Yatak Başlığınızı Nasıl Tasarlayabilirsiniz?

Odadaki en önemli ve göze çarpan mobilyalardan biri yatağımızın başlığıdır, satın alabiliriz ancak aklımızda olanı bulamayabiliriz, hayalimizdeki yatak başlığımız. Bu yüzden size kendi yatak başlığınızı nasıl yapacağınızı öğreteceğiz, biraz daha fazla çalışmaya mal olsa da istediğiniz sonucu alacaksınız.

Döşemeli başlıklar:

Çeşitler sunan gerçekten kolay ve erişilebilir bir seçenektir, bunu yapmak için yalnızca istediğiniz kalınlık ve boyutta ahşaptan yapılmış bir tabana ihtiyacınız olacak, ardından bir köpük kauçukla kaplayıp arkadan ahşapla zımbalamaya devam edeceksiniz. , tercih ettiğiniz kumaşı seçin ve tahtaya zımbalayın.

Başlıklar: El Mueble'nin en iyi 50'si

Duvarı kaplayan perde:

Bir duvarı veya bir kısmını dekore edebilirsiniz, yapılması gerçekten çok kolay bir dekorasyondur, sadece istediğiniz büyüklükte bir perde çubuğuna ve mekanı dekore edeceğiniz kumaşa ihtiyacınız olacaktır.

Dekoratif goblen:

En hızlı ve en kolay seçenek, dekoratif kumaşı, tercihen çok daha çarpıcı görünmesi için birden fazla renk içeren bir kumaşı almanız gerekiyor, kumaşı duvara asmanız yeterli.

Minderler başlık:

Artık kullanmadığınız, güzel, parlak bir baskısı olan birkaç yastığı duvara asabilirsiniz veya bir kumaş çubuğa asabilirsiniz. Yatağın arkasını alışılmadık bir dekorasyon haline getirmek için orijinal bir fikir.

% 100 pamuk dolgulu yatak başlığı minderi Aéri.  Yatağınıza stil katacak rüya gibi bir hacim ve yumuşaklık.  Bir bara asmak ve başlık görevi görmek için minder.  Web üzerinden satışa uygun yatak örtüsü ve örtülerle birleştirmek için.  AERI yastıklı başlık minderinin özellikleri: -% 100 pamuklu döşeme - Küçük kontrast işlemeli puantiyeli - Polyester dolgu (1100 g / m²) - Geniş fiyonklu - 11 cm kalınlık - Boyutlar: 50 x 70 cm .

Dekoratif sahne:

Başlığınızı dekoratif bir duvar resmine dönüştürebilirsiniz, dekoratif kağıtları veya artistik arka plan duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz, tüm duvar ister manzara ister fotoğraf olsun hoşunuza giden güzel bir imaj olur, kullandığınız kumaşlar çerçeveyi temsil eder. sanatsal çalışmanın.

Ahşap başlıklar:

Daha doğal şeyleri seviyorsanız, narin bir ahşap veya laminat yatak başlığını tercih edebilirsiniz, bunlar çoğunlukla mobilya yapımında kullanılır, yatay ve dikey şeritlerle örgülü bir stil oluşturabilirsiniz, ipek kumaş şeritler eklenebilir veya yumuşak olan herhangi bir şey sırt şekli.

Yanlış tavan plakaları:

Ev yatak başlıkları için yaygın olarak kullanılan bir malzemedir, farklı dokuları vardır, bunları birleştirmek için sadece istediğiniz şekil ve tasarıma sahip bir parça kesmeniz ve ardından yatak başlığınıza yapıştırmanız gerekir. Bu asma tavanları polistiren, metal ve alçıdan yapılmış levhalar olarak buluyorsunuz. Onları imalı kumaşlar ve işlerle süsleyin, güzel başlığınız var.

İyi tat.  Güzel renk kombinasyonu

Başlık olarak ayna:

Artık kullanmadığınız ve yatak başlığınızın ölçüsüne uygun bir ayna bulursanız, onu monte edebilirsiniz, ayna odada ferahlık ve aydınlatma etkisi yaratacaktır, odanın tasarımına göre dekore edilecek kumaşlar pastel olabilir.

Perdeler:

Başlığınızı kolayca dekore etmek için harika bir seçenek, geleneksel perdeler kullanmaktır, çok az çalışma gerektirir ve perdelerde bir destek çubuğu ile birlikte iyi bir tasarım seçmek, zarif ve sofistike bir sonuç verir. Harika bir fikir, çok orijinal ve perdeleri istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

Bir tığ işi başlık #thefurniture #diy #ideas #decoration #manualidades

Başlık paletleri:

Bu çok yaygın bir tasarım türüdür, sadece uzun tahta paletler almanız, biraz verniklemeniz ve daha iyi bir yüzey elde etmeleri ve en sevdiğiniz şekilde yerleştirmeniz gerekir. kumaşları beğeninize göre yerleştirin, ahşabın hak ettiği rustik tarzla eşleştirmeye çalışın.

Yastıklı başlık

En çok çalışmayı gerektiren fikir olabilir, ancak sonuç çok güzel olduğu için tüm çabaya değer. İlk önce bir kalem ve kağıt yardımıyla yatak başlığının bir şablonunu hazırlıyoruz, ardından şablonu tahtaya ve tahtaya yerleştirmeye devam ediyoruz. Bir testere yardımı ile parçayı kestiğimizi işaretliyoruz, ardından aynı şablonla köpük veya köpük kauçuk parçasını kesiyoruz, ardından parçayı tercih ettiğimiz kumaşla kaplıyoruz. Parça döşendikten sonra ahşaba yapıştırıyoruz ve yatağımızın başlığına yapıştırmak için aşağı iniyoruz.

İNSPIRE Q Classic tarafından Porter Keten Dokuma Döşemeli Başlık

Harfli Başlık:

Başlık büyüklüğünde bir parça alıyoruz ve şablon yardımı ile ismimizin baş harfini ön plana çıkarıyoruz, testere ile kesip tercih ettiğiniz renk ile boyamaya devam ediyoruz, yatak başlığımıza yerleştiriyoruz işte bu kadar. Genelde çok fazla iş gerektirmez ve odanın dekorasyonu için çok özgün ve yaratıcı bir fikirdir.

Kapılı başlık:

Her ne kadar çılgınca görünse de, kapılı yatak başlıkları hiç yaygın değildir, bu yüzden yapımı kolay olmasının yanı sıra çok fazla kişiliğe ve özgünlüğe sahip olacaklardır. Siz sadece pürüzsüz bir ahşap kapı alıp istediğiniz renge boyamanız gerekiyor, sonra onu yatak odasına yerleştiriyoruz ve işte, dilerseniz bazı lambaları da dahil edebilirsiniz.

Asılı kumaş:

Bu fikir, döşemeli yatak başlıklarına biraz benziyor, ancak bu sefer sadece döşemek yerine, birincisine uyan ikinci bir kumaş alacağız ve istediğimiz etkiyi elde edene kadar biraz asıp karıştıracağız.

kumaşlı yatak başlıkları

Öz:

Farklı boyutlardaki ahşap parçalarını kesip birden çok renge boyayarak çok özgün bir tasarım oluşturabilir, ardından eski kot kumaş parçalarını kesip bu harflere iliştirebilir, yatak başlığınız için soyut ve özgün bir etki yaratabilirsiniz.

Yaratıcı başlık:

Bunun için sadece ahşap bir çerçeveye ve odanın dekorasyonuyla eşleşen iki tür kumaşa ihtiyacınız olacak, çerçevede bir matkapla delikler açarak kumaşı geçebilir, belirli bir desen olmadan yapabilir ve uçlarını bağlayabilirsiniz. kumaşı çerçeveye yerleştirin ve yerine yerleştirmeye devam edin.

Gülşah Gül @gulsahgulsah

Son olarak güzel bir yatak başı olan bir odaya sahip olmak için çok para harcamanıza gerek yok, sadece evde içerdiğiniz malzemeleri aramak ve yaratıcılığınızı kullanmaktan ibarettir, bu sayede hiç bilmediğimiz benzersiz ve çok kişiselleştirilmiş bir tasarım elde edebilirsiniz. başka bir yerde bulacaksınız.

https://www.youtube.com/watch?v=6aIcoVHNX1c

İlgili Mesajlar: