Kuruluş Engellerini Aşan Bir Mutfak – Kansei Cocinas

Bir mutfak tasarımında uymamız gereken hiçbir kural veya kılavuz yoktur. Her alanda gerekli olan işlevsellik ve estetiği hesaba katmanız yeterlidir. Örnek olarak bu projeyi paylaşıyorum Gabriel Baptist, Antro’da kurucu ve yaratıcı yönetmen. Hakkında yerleşiklerin engellerini kıran bir mutfak, çünkü çalışmasındacen kopyalamayın. Kopyalamıyorlar veya çoğaltmıyorlar çünkü pazarı biliyorlar ve kopyalamamak için yeterli seçeneği nasıl verebileceklerini biliyorlar. Münhasırlığı benzersiz bir şey olarak anlarlar ve böylece onu başka hiç kimsenin erişemeyeceği özel bir tasarım yoluyla aktarırlar, çünkü yalnızca tek bir alan için yapılır ve yalnızca buna hizmet eder.

DİAGONAL MUTFAK

Bu proje ile karşılaştıklarında, çok bölümlere ayrılmış, kişiliği olmayan ve aşırı derecede dar bir anodin iç mimari buldular. Müşterin Alanı açmayı, gündüz alanında evin geri kalanıyla doğrudan iletişim kurmayı, arkadaşları ve ailesiyle paylaşabileceği bir alan istedi. Alan kaçınılmaz olarak Madrid’in merkezindeki dubleks bir çatı katı içindeki bir merdivenle bölünüyor.

Çeşitli tesisler bu engeli kaldırmayı imkansız hale getirdi, bu nedenle bu alanları korurken tasarım yapmak zorunda kaldılar. Böylesine dar bir alandaki düz çizgilerin hiçbir faydası yoktu. Çizdikleri her şey dardı, bu yüzden sonunda çapraz bir mutfak tasarlamaya karar verdiler. Çapraz çizgi, ailenin hareket etme arzusuna göre görsel olarak daha dinamik bir alan yaratacaktı.

Bunun başka bir özelliği mutfak projesi, yerli asansör konulması gerekti. Bu ev kesin olmalı, bu yüzden gelecekteki konforu hesaba katmalılar. Mimari ve mekânsal nedenlerden ötürü, ev asansörü nihayet mutfağın içinde kaldırılır ve çamaşır alanını mutfağın kendisiyle sınırlandırır. Bu asansör daireseldir ve doğru kullanılması için bir çevre alanına ihtiyaç duyar. Bu eşmerkezli daireler doğrudan mutfağın çizgileriyle çarpıştı, bu yüzden bu, mutfaktaki en karakteristik müdahalelerden biriydi. Asansörü başka bir mutfak tasarımına dönüştürmek.

Mutfağın gelişimini aşırı derecede değiştirmeden basamaklara saygı duymak için, yarımadanın asansörle aynı dairesel şekliyle kesilmesine karar verildi, bu da yarımadanın bu kadar karakteristik görüntüsüne yol açtı.

mutfak düzeni yüksek sütunlu ve alçak mobilyalı bir L’de çözülür ve tüm çalışma alanı zemin ile aynı malzeme ile kaplanır. Inalco Azalai porselen. Mutfak mobilyalarının geri kalanı yoğun yeşil cilalı ve iç mekanlar doğal meşe ağacı ile çözülmüştür. Bu aileye her zaman doğallık, incelik ve uygun radikal bir tasarım getirmek istediler.

Ekstra farklılaştırıcı bir unsur olarak, bu proje için ölçülerek yapılan golalar için de kullandıkları bir malzeme olan pirinç çubuk tasarladılar.

Gastón & Daniela kumaşları ile tabureler de dahil olmak üzere her şeyin özel olarak tasarlandığı bu çok özel mutfak projesinin temel malzemeleri mermer, ahşap ve pirinç. Tasarım, muhteşem Tom Dixon aydınlatma ve kapalı veya açık olmalarına bağlı olarak görünümlerini değiştiren bir dizi Melt lambayla tamamlandı.

Başlarken lüks ve işlevsel bir mutfak. Kısacası, yerleşik engelleri aşan ancak Madrid’deki bu çatı katı için ideal bir alan olan bir mutfak. Yemek pişirmek için eşsiz bir mutfakaile ve arkadaşlarla gidin.

İçinde İkinciRiskli olanları severler, çünkü profesyoneller olarak riski kontrol etme güvenliğine sahiptirler ve her bahis kesin bir sonuçtur. Limit her müşteri tarafından belirlenir, ancak sadece riske giren kişinin kazanmasını teşvik ederler. Kansei’den paylaştığım, çünkü bir mutfak tasarımında hiçbir şey şansa bırakılmadığında ve her şeye profesyonel kriterler altında karar verildiğinde hiçbir şey ters gidemez. Her zaman duygusal ve yalnızca kişisel bir alan düşünür.

Sizi Antro’nun bazı projeleri hakkında bilgi edinmeye ve uygunsa onlara güvenmeye davet ediyorum.