Lazer kesim panelli evlerin tasarımı


Evinizin tasarımını özgün ve kişiselleştirilmiş yüzeylerle tamamlamak için lazerle kesilmiş çelik veya ahşap paneller, hayallerinizdeki eve ulaşmak için kapılara, pencerelere, oda bölücülerine son stil dokunuşunu verecektir.

Tarz ve renkte özgün iç tasarım

Modern merdiven tasarımı
Lazer delikli merdiven korkulukları, ışık geçerken ilginç etkiler yaratır. Sol resim: Aludean.com Sağda: made-in-china-com

Kafesler gibi ajur yüzeylerin tasarımı, dekorasyonda uyum ve işlevsellik sağlamak için renkler ve dokularla tamamlanır. Ağaç yapraklarından esinlenen eğik çizgilerle geometrik stiller veya geleneksel şallar arasından seçim yapın.

İç dekorasyon lazer kesim paneller
Organik şekiller ve mobilya rengi, iç görünümü tamamlar. Fotoğraf: Lightwavelaser.com

Daha sonra bir önceki modele alternatif olarak lazer kesim ahşaptan bir çerçeve oluşturulmuş ve ayna arka plan ile gümüş veya altın olabilen yüksek rölyefli dekoratif bir kağıt merkezi ile birleştirilerek etkisine bakalım:

Çerçeveli duvar dekorasyonu
Çerçeve olarak el yapımı veya dijital oymacılığın merkezde yüksek kabartma ile dekoratif duvar kağıdı kombinasyonu

İki bölgeyi bölmeniz ve aynı zamanda gizliliği kontrol etmeniz gerekiyorsa, lazerle delinmiş metal veya alüminyum panelleri yarı saydam polikarbonat tabakaların yanına yerleştirebilirsiniz, sonuç budur:

Oda bölücü
Yoluyla: adsarchstudio.com

İç mekanlarda bu delikli malzemeyi kullanarak şunları oluşturun:

 1. Oda bölümleri
 2. Merdiven korkulukları
 3. Arkadan aydınlatma imkanı olan asma tavanlar
 4. İç dekorasyon için organik ve geometrik şekiller

Bahçe ve terasların tasarımını uyumlu hale getirmek

Lazer kesim panel teraslar
Çağdaş tarzda delikli perdeli fotoğraflı üst tavan: metalform.gr; Boşlukları sınırlandırmak için alt fotoğraf prefabrik delikli paneller

Hoş ve konforlu dış mekanlar yaratmak için, ışığın geçişini kontrol etmeli ve o güzel doğal ortamdan kopmadan alanları sanal olarak sınırlamalısınız, delikli çarşaflar kullanarak:

 1. Bunları güverte çatılarına veya patikalarda ve yürüyüş yollarında pergola olarak yerleştirin, bahçe tasarımını tamamlamak için sürünen bitkiler ekleyin.
 2. Gizliliği kontrol etmeye ve alanları tanımlamaya yardımcı olan açık duvarlar.

Lazer kesim panelli evlerin cephelerinin tasarımı

Delikli panel ev cepheleri
İki cephe modeli ve iki efekt | Soldaki fotoğraf: home-designing.com – sağ: Babywatchome.com
Izgaralı kapı modeli
Ön kapı tasarımı | Via: decoview.com.au
Kafes pencereler
Pencere ızgarası ve organik dekorasyon | Soldaki fotoğraf: Decohoms.com, sağ: Plantplots.com

Cephelerde, perfore panellerin çerçeveleri esas olarak muhafazalar olarak kullanılır; örneğin, dekoratif yöne ek olarak, evin içindeki mahremiyeti kontrol etmenin yanı sıra güneş ışığını filtrelemenin yanı sıra balkonlar için bir korkuluk gibi bir perde duvar olarak. Kişiselleştirilmiş çevre çitleri bir trend, bu yüzden etkileyici tasarımlarını gösteren şehrin sokaklarında yürüdüğümüzde onları daha fazla görüyoruz.

Aşağıdakileri oluşturmak için bu yapı malzemesini ev cephelerinde kullanın:

 1. Perimetrik daireler
 2. Dış pencereler için kafes
 3. Dekoratif ve koruyucu ana kapılar
 4. Balkon korkuluğu
Lazer kesim balkon tasarımı
Delikli metal saclı balkonlar ve cephe muhafazaları | En iyi fotoğraflar: Sketchup.help, Alttaki fotoğraf: Trendsideas.com

Çevreye göre lazer kesim için yapı malzemesini seçin

 1. Çelik, Dayanıklılığı ve sertliği nedeniyle dış mekan kullanımı için idealdir ve koruma olarak da kullanılmak için iyi bir seçimdir. Cephe modeliyle harmanlanacak renge ek olarak, lazerle kesilmiş tasarımın bitimine korozyon önleyici boya katmanları uygulanabilir. Corten çeliği bir kaplama olarak seçilirse zamanla paslı bir görünüme sahip olacak, bazı mimarlar ve tasarımcılar bu etkiyi çağdaş tasarımlar için arıyor. Seç paslanmaz çelik korozyona dayanıklı dış sınıf 316.
 2. AlüminyumHem dış hem de iç mekanlar için idealdir, eviniz denize bakıyorsa, korozyona karşı dayanıklılığı nedeniyle alüminyum kullanılması tercih edilir, alüminyum levhaların üzerine toz kaplama ile daha uzun süre muhafaza edilmesine yardımcı olacak renkler de uygulayabilirsiniz. Bu metalin yumuşak parlaklık özelliği.
 3. OdunEvin iç kısmına sıcaklık veren bir malzemedir, lazer kesimlerle güzel çerçeveler elde edilir, MDF ahşabı ve diğer aglomera türleri ile kompleks tasarımlar elde edilir.