Lüks Bir Giriş Holü Oluşturma

Bir söz var; iyi bir izlenim bırakmak için sadece bir şansınız var. Bize katılacaksınız, bu birçok şey için oldukça doğru. Bir giriş holü böyle bir şey. Sadece misafirperver değil, aynı zamanda zevk ve tercihlerinizi dünyaya aktaran bir giriş koridoruna sahip olmak çok önemlidir.

İş yerinde uzun bir günün ardından, konuksever bir manzaraya gitmek istiyorsunuz. Koridorunuzun sizin üzerinde böyle bir etkisi olmalı, telaşlı bir günden sonra yatıştırıcı sakinleştirici bir etki.

Evin geri kalanında beklenen şeylere bakmak, rahat ve hemen tonu ayarlamak hoş olmalı. Bu yazıda, davetkar bir giriş holü oluşturmak için favori ipuçlarımızı sizinle paylaşıyoruz .

Renk Seçimi Önemlidir
Bu, herhangi bir giriş holü için önemli bir özelliktir; diğer unsurlardan daha çok konuşuyor. Koridorunuzda iç mekandakilerle aynı renklere sahip olmayı veya farklı bir şeye sahip olmayı seçebilirsiniz. Ancak, giriş holünde donuk renkler kullanmaktan kaçınılmalıdır. Biraz canlı ve davetkar bir şey için gidin.

Heyecan Verici Bir Zemin Tasarımı Düşünün
Bununla birlikte, bu genellikle göz ardı edilen bir başka önemli unsurdur. Evinizi ziyaret eden herkes için mükemmel bir görsel fırsat yaratır. Döşemeniz için hangi malzemeyi kullanırsanız kullanın, etkileyici olmasını sağlayın. Güzel bir yüksek kaliteli paspas olmazsa olmazlardan. Bu, misafirlerin içeri girmeden önce görecekleri ve adım atacakları en son şeydir. Kötü görünümlü bir halı anında olumsuz bir ruh hali yaratır.

Oturmak Için Bir Yer
Bol odanız varsa, rahatlamak için renkli minderlere sahip bir sandalye veya tezgah olması harika bir fikirdir. Böyle bir giriş, sade bir ortam izlenimi verir. Bu oturma alanını, duvarlara asılırken mücadele etmek yerine ayakkabılarınızı değiştirmek için bir yer olarak kullanabilirsiniz. Yaşlı aile üyeleri ve arkadaşlar bunu çok takdir edecektir. Bu özellikle evde ayakkabı giymeyen kuralı olan evler için idealdir.

Koridoru Güzel Ve Düzenli Tutmak Için Depolama Alanı
Evlerinde ayakkabı yok kuralı olan evler konusuna yeni değindik. Bunun için, tasarıma bir depolama alanının dahil edilmesi gerekir. Güzel bir eve girmekten daha kötü bir şey yok, sadece atlamak ve atlamak için atlamak zorunda olduğunuz bir ayakkabı yığını tarafından karşılaşacaksınız.

Güzel yapılmış bir ayakkabı rafı harika bir fikir olurdu. Mevcut değilse, giriş salonunun her yerine uzanmak yerine ayakkabıların tutulabileceği büyük bir sepet satın alabilirsiniz.

İşleri Aydınlatmak Için Koridor Aydınlatma
Evinizin inşaatı izin veriyorsa, koridorunuzda bir pencere olmasını düşünün. Bu, doğal ışığa izin verir ve evinizi sıcak, davetkar bir his verir. Bunun mümkün olmaması durumunda, şeyleri aydınlatmak için tasarımda sidelight’ları düşünün.

Sonuç
Bu ipuçlarıyla, giriş salonunuzu dönüştürüp canlı ve davetkar hale getirebileceğinizi kesinlikle düşünüyoruz.

Bir cevap yazın