Mermer Tezgahlarla Evinizi Nasıl Sınıflandırabilirsiniz?


Pek çok ev, standart olarak granit tezgahlarla gelir ve öne çıkmak istiyorlarsa, sahiplerinin farklı bir şey yapması gerekir.

Granit, hala lüks bir taş olarak kabul edilmesine rağmen, esasen mutfak ve banyolarda kalite standardı haline gelmiştir. Isıya ve çizilmeye karşı dayanıklıdır ve çok dayanıklıdır, bu nedenle inşaatçılar tekrar tekrar granite döner.

Ancak olan şey, granitin yaygınlığının lüksünü aşındırmasıdır. Neredeyse bekleniyor. En özel tezgahı gerçekten isteyenler, mermer artık bariz bir seçim.

Piyasadaki en yüksek kaliteli doğal taş ve mermer tezgah üstü multi-milyon dolarlık evlerin ve beş yıldızlı otel kaplamalarının yasadışı görüntüleri.

image - Mermer Tezgah ile Evinizi Nasıl Sınıflandırabilirsiniz?
Mermer Tezgah

Mermer artık en büyük izlenimi yaratmak isteyenler için en iyi seçimdir. İşte mermerin tezgahınızı sınıf ölçeğinde birkaç çentik yukarı nasıl kaldırabileceği hakkında bazı ipuçları. Daha fazlasını Marble.com’da bulabilirsiniz.


Ayrıca Oku:


Kaliteli Mermer Bulmak Zor

Arz ve talep, yüzyıllar boyunca piyasa fiyatlarını belirledi. Bulması ve satın alması daha zor olan şeyler daha yüksek fiyat etiketlerini emreder. Aynısı tezgah tasarımı için de geçerlidir.

Yurt dışından temin edilen kaliteli mermer, satışa sunulan en pahalı tezgah malzemesidir. Mermerin yeri, deseni ve damar yapısı, rengi ve kalınlığı fiyatını etkiler.

Basit mermer tezgahlar bile granitten daha pahalıdır, ancak özel mermer, en iyi granit taş plakaların katlarına mal olabilir.

Bir ev sahibinin tezgah için ne kadar ödediği önemli değil, ancak hayallerinin mutfağını veya banyosunu yaratmak için gittikleri uzunlukları ifade ediyor.

Üst Düzey Tasarımda Mermer Yaygın

Granit, fayans, sabuntaşı ve diğer tezgah malzemeleri güzel bir mutfak planlamasıyla güzel görünebilirken, mermer iç tasarımın üst kademelerine ayrılmıştır.

Herhangi bir tasarım veya mimari dergiyi açın, mermer sayfalarını dolduracaktır.

Bir mutfakta renkleri ve vurguları ortaya çıkaran beyaz ve keskin damar desenlerinin tonları hakkında bir şeyler var.

Mermer, odanın diğer kısımlarını parlatmak için harika bir iş çıkarır. Tasarımcılar cüretkar yüzeyler, boya renkleri, aydınlatma armatürleri, dolaplar ve daha fazlasını seçebilirler.

Mermerin temiz tasarımı bir çapa görevi gördüğü için tasarım risklerini almak için daha fazla alan var.

Tezgahlarınız Muhtemelen Asla Temiz Olmayacak

Çoğu mermerin beyaz tonları temizliği kolaylaştırır. Sahipler genellikle parlak tezgah yüzeyinde dökülmeleri ve kırıntıları daha kolay tespit edebilirler, bu nedenle toparlanmanın üstünde kalmak için daha istekli olacaklardır.

Sahipler ayrıca mermerin ısıya ve lekeye diğer tezgah malzemelerinden daha duyarlı olduğunu bilmeli, bu da onları bakım konusunda daha özenli hale getirmelidir.

Günlerce tezgahta bir şeyin oturması pek olası değildir çünkü sahipleri temiz, pürüzsüz mermer yüzeye aşık olurlar.

Sınıf söz konusu olduğunda, mermer tezgahlar için kesinlikle en iyi seçimdir. Sahipler ve inşaatçılar için çok az bütçe endişesi ve münhasırlık gözüyle en iyi tezgah malzemesi. Mermer tezgahlar, herhangi bir odayı yeni bir lüks seviyesine yükseltebilir.