Metal yapılı, uyumlu ve dayanıklı konstrüksiyonlu ev tasarımı


Metal geri dönüştürülebilir ve gittikçe daha modern yapılar onu güzel yapılar oluşturmak için kullanıyor, ardından güçlü bir çelik çerçeveye sahip ve aynı malzemeden geri çekilebilir panellerle kaplı bir evin tasarımı. Uyum, aydınlık alanlar, direnç ve hem ışığı hem de mahremiyeti kontrol etme esnekliği aşağıdaki tasarımın bize sağladığı şey, bir bakalım:

Evin uyumlu ve dayanıklı topluluğu

Metal ev tasarımı
Evin cephesi – Tasarım: Flavio Castro

Dış tasarımın bir özelliği, hem birinci hem de ikinci katlarda bulunan, hava durumuna göre veya aydınlatma ihtiyacına göre dışarıya açık tutulmasını sağlayan açılır kapanır metal panellerdir.

Birinci katta paneller tamamen yarı saydamdır, bu da üst katın asılı olduğu hissini verir, mahremiyet sağlamak için küçük metal evin inşa edildiği köşede bir çevre çiti vardır.

Küçük çelik yapı ev modeli
Geceleri yapay olarak aydınlatılmış evin güzel manzarası

Ev planları ile oda düzeni

Garajlı küçük ev planı
Birinci kat planı

1. Bahçe, 2. Avlu, 3. Spa, 4. Yemek odası, 5. Salon, 6. Mutfak, 7. Banyo, 8. Giriş holü, 9. Ana giriş, 10. Çamaşırhane, 11. Garaj ( iki araç için), 12. Araç erişimi, 13. Depozito, 14. Servis banyosu.

Ev, dışarıdaki yeşil alanlarla bağlantılı sessiz ve rahat bir yaşam geliştirmek için iyi metrik oranlara sahip odaları ile çok rahat, hem oturma odası hem de yemek odası bahçeye doğru harika bir manzaraya sahip.

Sosyal alanların geniş pencereleri olduğu için, sakinlerinin mahremiyeti arazinin etrafını çevreleyen bir çit ile kontrol ediliyor.

İkinci katta oturma odası (1), kral yatak odası (2) olan yatak odası, özel alanda oturma odası (5) ve ikişer banyo (3) bulunmaktadır. oda.

İki kat arasındaki iletişim aksı lineer bir merdiven olup, ikinci katta bulunan oturma odasının ikinci bir yatak odasına dönüştürülebileceği gibi, bu alanda bulunan boşluk sayesinde iki oda arasında küçük bir oturma odası oluşturulabileceğine inanıyoruz.

İki katlı ev planları
İkinci kat planı
Teraslı ve çardaklı çatı planı
Tavan planı

Çatıda, evin dışındaki yeşil alanlarla ilginç bir dekoratif etki ve süreklilik sağlayan bir bahçe ile çevrili, teras görünümlü (inşaat detaylarına bakınız) ilginç bir alan oluşturulmuştur.

Duvar ve tavan pencerelerinden aydınlatma

Oturma odası aydınlatması
İkinci katta yaşam

İkinci katta, oturma odasında üstten aydınlatmayı almak için tavanda küçük açıklıklar oluşturuldu, bu da doğal ışıkla ilginç bir dekoratif etki.

Merdivenlerin yükselticisiz modern tasarımı, odalar arasında ışık geçişine izin vererek, hem birinci hem de ikinci katlarda mekanlar geniş ve aydınlıktır.

Modern oturma odası tasarımı
Birinci katta yaşam

Birinci katta metal yapılar, yerden tavana uzanan geniş pencerelerin çerçevesi, sosyal alanlar ise küçük metal evin her iki alanı arasında uyumlu bir set oluşturarak tamamen bahçeye bağlanmıştır.

Bahçe odası
Bahçe manzarası

Yapıcı ayrıntılar

Ayrıca şunu keşfedin: Bakımı kolay modern metal ev.

Tasarım: Flavio Castro

Pedro Kok Resimleri

Via: Designboom