Meyve Sıkacağı Nasıl Seçilir

Taze sıkılmış meyve suyu sadece lezzetli değil aynı zamanda sağlıklıdır. Sebze ve meyvelerin doğal suyu, vücuda bir kişinin sağlığını ve genel durumunu iyileştiren gerekli vitaminleri verir.

Bir başka hoş an ise bağışıklık sistemini güçlendiren ve vücudu zararlı maddelerden temizleyen meyve suyu diyetidir.

Tüm bu avantajlardan her an yararlanabilmek için, nasıl bir meyve sıkacağı seçeceğinizi ve hangi modeli tercih edeceğinizi bilmeniz gerekir.

image - Meyve Sıkacağı Nasıl Seçilir - Faydalı İpuçları

Meyve Sıkacakları nedir?

Modern pazar, alıcıya anında tüketim için meyve suyu yapmak üzere tasarlanmış küçük bir meyve sıkacağı ve ileride kullanmak üzere meyve suyu toplamanıza izin veren daha ciddi modeller sunar.

Meyve sıkacağı, soyulması ve dilimlenmesi gereken veya kesilmemiş ve soyulmadan bırakılabilen yumuşak veya sert meyveler için evde veya profesyonel olabilir. Hedefe göre hangi meyve sıkacağının seçileceğine karar vermek gerekir.

Küçük bir aile için, bir döngüde bir porsiyon meyve suyu yapan kompakt bir model uygundur. Portakal suyu hayranları, evrensel modellere para harcamak mantıklı değil çünkü kendiniz için en iyi meyve sıkıcısını alabilirsiniz.

Ancak bir vitamin içeceği hazırlamak için farklı sebze ve meyveler kullanacak olanlar, evrensel meyve sıkacağı arasına bakmanız gerekir.

Bu yılın bir meyve sıkacağı seçmek, herhangi bir miktarda ve herhangi bir sebze veya meyveden meyve suyu hazırlamayı mümkün kılacaktır.

Tipik olarak bu tür modeller, elektrik motorunun hızını ayarlama kabiliyetiyle çok hızlı yapılır, bu da ürünlerin türüne bağlı olarak optimum meyve suyu ekstraksiyon modunun seçilmesine izin verir.

Ayrıca büyük miktarlarda meyve ve sebzeleri işlemek için bahçe sıkacakları da vardır. Bu tür modeller, elma gibi 50 kilograma kadar ürünü işleyerek uzun süre sürekli çalışabilir. Saat başı.

En basit meyve sıkacağı modelleri ile iş kısa ömürlü olacak ve profesyonel ve evrensel modeller yardımıyla ürünler makineyi kapatmadan daha uzun süre işlenebilecektir.

Bu özellik, çalışma sırasında kendi kendini temizleyen sistem tarafından sağlanır. Her model ve avantajları ve dezavantajları hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki makalelerde bulabilirsiniz.


Ayrıca Oku:


Önemli Özellikler

Meyve sıkacaklarının teknik özelliklerinden bahsetmişken, önce işin süresini hatırlamanız gerekir.

Cihaz parçalarının otomatik olarak kendi kendini temizlemesi ve elektrik motorunun cebri fan üflemesi sayesinde yeni modeller sınırsız bir süre çalışabilmektedir. Küçük meyve sıkacakları, işin tamamen durduğu periyodik temizlik gerektirir.

Modern meyve sıkacaklarının gücü, narenciye sıkacakları için 25-250 watt ile evrensel modeller için 250-1250 watt arasında değişmektedir. Her alıcı, gereksinimlerine ve tercihlerine göre hangi meyve sıkacağının daha iyi olduğuna kendisi karar verdi.

Birçok alıcı meyve sıkacaklarının büyüklüğünü sevmez, ancak bu teknik bir mutfak robotundan çok daha büyük değildir. Ek olarak, sürekli kullanımda, meyve sıkacağı bir dolapta saklanmasına gerek yoktur.

Ayrıca Oku: https://compukitchen.com/best-juicer-for-celery/

Meyve Sıkacağı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Birçok alıcı, iyi bir meyve sıkacağı nasıl seçileceği ve satın alma işleminden nasıl memnun kalacağı sorusuyla ilgileniyor. Bu sorunu çözmek için, satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini tam olarak bilmeniz gerekir.

Her şeyden önce, eksiksiz bir aksesuar setidir. Bir örnek, ekipmanı bir kapak tepsisi ile tozdan koruma ve yükleme sırasında meyve veya sebzelerin düşme olasılığını azaltma yeteneği olabilir.

Modelin bir fırçası varsa ve suyla doldurulabiliyorsa, katı meyve sıkacağı süzgecin özlerin yapışmasını engelleyemez. Böyle bir özelliğin bilinmesi, meyve sıkacağı seçimini doğru ve başarılı hale getirecektir.

Her meyve sıkacağı bir gövde ve ürünleri işlemek için bir mekanizma ile donatılmıştır. Kasa çoğunlukla plastikten yapılır ve iş parçasını saklamak için özel paslanmaz çelik kullanılır.

Çoğu meyve sıkacağı için merkezkaç prensibi, meyve veya sebzelerin kasanın üzerindeki deliğe yüklenmesi ve özel bir itici kullanılarak rende üzerine itilmesi gereken özelliklerdir.

Ürünü rende üzerinde öğüttükten sonra, ayırıcı, özleri kolaylıkla çıkarılabilen bir kaba göndererek posa için suyu ayırır. Bir süzgeçten süzüldükten sonra, meyve suyu bir bardağa veya özel bir yerleşik kaba akar.

Bu meyve sıkacağı ile kullanılmasına izin verilen meyvelerin boyutu, doğrudan kasadaki deliğin çapının boyutuna bağlıdır. Büyük bir delik, zaman ve enerji tasarrufu sağlar çünkü sebze ve meyvelerin kesilmesine gerek yoktur.

Meyvelerin yere düşmesini önlemek için çoğu modelde, kasada boynuna takılması gereken özel bir kılavuz tepsisi vardır. Bazı meyve sıkacaklarında, böyle bir tepsi aynı zamanda cihazı tozdan koruma işlevlerini de yerine getirir.

Bir meyve sıkacağı nasıl doğru seçileceğini bilmek isteyen bir kişinin birkaç önemli noktayı daha hatırlaması gerekir.

Her şeyden önce, bu, boynun alt ucundan rende arasındaki mesafeyle ilgilidir.

Sıkılan meyve suyunun miktarı ve meyve düşme olasılığı bu mesafeye bağlıdır, bu nedenle bu parçaların birbirine bitişikliğini maksimize etmeniz önerilir.

Katı meyve sıkacağının bir diğer önemli kısmı ayırıcı-silindirik veya koniktir.

Birinci tip ayırıcının elde edilen maksimum meyve suyu miktarındaki avantajları, bununla birlikte, silindirik bir ayırıcı, preslenmiş ürünlerin sık sık elle temizlenmesini gerektirir.

Konik bir ayırıcı kullanmak, meyve suyunun% 60-70’ini almanızı sağlar, ancak meyve sıkacağı temizlemek için durdurmanıza gerek yoktur.

Çoğu zaman, bir meyve sıkacağı, miktarı ürün türünden etkilenen köpükle meyve suyu hazırlar. Bazı modellerde, meyve suyunun temiz ve şeffaf olması nedeniyle kaba entegre bir köpük kesici bulunur.

Sıkma kabının alt kısmında özel delikli meyve sıkacakları da bulunmaktadır. Böyle bir sistem, hazırlanan meyve suyuna küçük ama hoş bir bonus almanızı sağlar.

Bir meyve sıkacağı nasıl seçileceği sorusunu incelerken bu tür önemsiz şeyler dikkate alınmalıdır.

Bir cevap yazın