Modern bir oturma odası boyamak için 17 fikir

Aynı renkten, modaya uygun tonlarla, bazı dekoratif boyama teknikleriyle birleştiren aynı renk … Modern bir oturma odasını boyamanın ve boya sayesinde ona özel bir hava vermenin birçok yolu var, hazırladığımız bu 17 oda gibi, hepsi Farklı renklerle ve farklı şekillerde boyadılar, ancak güncel, böylece ilham alıp sizinkini boyarsınız. Öyleyse, bizleri bekleyen modern bir oturma odasını boyamak için bu 17 fikri görelim.

Siyah ve beyaz içinde

Fotoğraf: @the_house_that_jen_built

Siyah beyaz, evet, ancak her zamanki gibi değil, bir veya iki vurgulu duvarın siyahla ve geri kalanı beyazla boyayın, her şeyi siyaha boyamayın, pervazları, süpürgelikleri ve kapı çerçevelerini beyaza bırakarak Yalnızca siyah ve beyazın nasıl yapılacağını bildiği için, ancak tasasız bir karaktere sahip zarif bir kontrast.

İki ton

Mor ve beyaza boyanmış bir oturma odası

Crownpaints Fotoğrafçılık

Güzel bir yoğun mor tonu seçildi ve neredeyse tavana boyandı, ancak büyük bir dekoratif ve görsel efekt yaratmak için aşağıya inen bir tavan şeridi bıraktı, çünkü yaptığımız şey budur tavanı alçaltmak.

Nispeten basit olmasına rağmen, renkleri birleştirmek veya doğru bir şekilde boyamak becerileriniz arasında değilse, ne yaptığını bilen ve size tavsiyede bulunmanıza izin veren bir profesyonel işe almak daha iyidir, böylece sonuç optimum ve uygulama süresi minimumdur. .

Profesyonel resim ve dekorasyon şirketinin dediği gibi Antrasit Gri Ressamlar, “İçinde yaşarken bir evi boyamak külfetli olabilir.” Bu nedenle, uygun bir profesyonel ekip sadece size tavsiyede bulunmayacak, aynı zamanda işi daha kısa sürede ve mümkün olan en az güçlükle yapacaktır.

Toz pembe ve beyaz

Fotoğrafçılık @Silje Spilde

Asla başarısız olmayan ve aynı zamanda çok şık, tozlu pembe ve beyaz bir renk kombinasyonu. Ahşap, metalik ve siyah vurgularla birleştirilebilir, böylece kombinasyonlar sonsuzdur.

Gri tonlarda

Gri tonlarda boyanmış modern bir oturma odası

Kenay Ev Kanepe, Masa & Minder

Gri her zaman herhangi bir odayı boyamak için uygun bir renk olacaktır. Renk nüansları eklemek için yastık, kilim, perde vb. Tekstiller kullanabiliriz.

Sıcak ve soğuk

Açık mavi ve bej ile boyanmış modern bir oturma odası

Fotoğraf ve mobilya Maisons du Monde

Bej ve mavi renklerde. Soğuk ve sıcak bir ton, bu yüzden birbirlerini çok iyi tamamlıyorlar. Ek olarak, gördüğümüz gibi, sarı veya mavi gibi güçlü renklerde mobilyalarınız olması durumunda, harika bir renk enjeksiyonuna izin veriyorlar.

Beyaz kemik

Beyaza boyanmış modern bir oturma odası

Oturma odasını kirli beyaza da boyayabiliriz. Bu fikrin çığır açan ya da çok yenilikçi olmadığı doğrudur, çok fazla öne çıkmamasına ek olarak, ancak birçok insan bunu tam olarak arar ve bu durumda kemik rengi mükemmeldir, çünkü: Duvarları zarafet ve sıcaklıkla giydirir, ancak vurgulamadan ve dekorasyonun geri kalanının ana karakter olmasına izin verin.

Koyu turkuaz

Koyu turkuaz ve beyaza boyanmış modern bir oturma odası

Maisons du Monde mobilya ve fotoğrafçılık

En koyu tonunda turkuaz gibi mavi tonları seviyorsanız, beyazla birleştirirseniz böyle bir oda yaratabilirsiniz. Güçlü ve koyu bir ton olduğu için tüm duvarları bu renge boyamanızı tavsiye etmiyorum.

Açık mavi

Gök mavisi ile boyanmış modern bir oturma odası

Sevgili Lillie Studio projesi

Gök mavisi, boyayabileceğiniz çok yönlü renklerden bir diğeri, hem çocuk odası hem de işinize yarayacağını bildiğiniz klasik tarzda bir oturma odası.

Serin ve dinlendirici bir atmosfer arıyorsanız gök mavisi harika bir alternatiftir.

Boyama teknikleri

Duvarlarda efektlerle boyanmış modern bir oturma odası

Fotoğrafçılık Leroy Merlin

Oturma odasını boyamak için bu fikirlerin listesi, Floransalı topraklar, atmosfer, kumlar veya benzeri gibi yüksek dekorasyonun dekoratif bir tekniği olan bir şeyi eksik olamazdı.

Uygulaması çok zor olmasa da daha önce hiç yapmadıysanız uzman ellere güvenin iyi bir fikirdir. Madrid’de veya çevresinde yaşıyorsanız, size ücretsiz bir tahminde bulunacak, size tavsiyelerde bulunacak ve işi etkili bir şekilde gerçekleştirecek olan Pintores Gris Antracita firmasına güvenebilirsiniz.

Pastel tonlardan oluşan bir mozaik

Pastel renkler ve eşkenar dörtgenlerle boyanmış bir oturma odası

Fotoğraf: Leroy Merlin ve Houzz

Üçgen şeklinde veya hangi geometrik şekle sahip olursanız olun, pastel tonların bir kombinasyonu, muhteşem bir vurgu duvarına sahip çağdaş bir oturma odası yaratacaktır.

Hepsi leylakta

Leylak rengi ve soluk pembe ile boyanmış modern bir oturma odası

Bruguer’den fotoğraf ve renkler

Bir bebeğin yatak odasını veya zarif bir yetişkin oturma odasını boyamak için kullanılabilen başka bir çok yönlü renk, örneğin soluk pembe ile birleştirildiğinde sofistike ve çok modern bir alan için rahatlatıcı ve uygun bir atmosfer yaratır.

Koyu mavi

Sarı ile kombine koyu maviye boyanmış bir oturma odası

Farrow & Ball’un fotoğrafı

Koyu olması ve aydınlatma gerektirmesi nedeniyle genellikle yaygın bir renk değildir, ancak piyasada bulabileceğimiz en zarif ve sofistike renklerden biri olduğu da doğrudur.

Bakınız: Oturma Odası Duvarlarını Boyamak İçin 10 Son Moda Renk

Yeşil ve pembe tonlarda

Yeşil ve pembe tonlarda boyanmış modern bir oturma odası

Bruguer Fotoğrafçılık

Çok ilginç bir renk paleti ve aynı zamanda her alan için uygun, çünkü en genç odaları olduğu kadar en yetişkin odaları da dekore edebiliyor.

kırmızı ve beyaz

Kırmızıya boyanmış modern bir oturma odası

Bu, çok kullanılan modern bir oturma odasını boyamak için başka bir kombinasyon. Doğru yapmak ve tamamlamayı bitirmek için ara renk olarak gri ekleyin ve kazanan bir palete sahip olacaksınız.

Yumuşak yeşil tonlarda

Yeşil boyalı modern bir oturma odası

Pastel tonlara ulaşmak gerekli değil, ancak salonun tüm duvarlarını boyayabileceğimiz, taze ve güncel bir atmosfer elde edebileceğimiz çok güzel yumuşak yeşillikler var.

Mavi orta tonlar

Mavi orta tonlarda boyanmış modern bir oturma odası

Fotoğraf @Milou_nieuwenhuis

Mavileri seviyorsanız, orta tonlar bir oturma odası için mükemmeldir, çünkü daha yumuşak maviler kadar pastel veya koyu maviler kadar koyu değildirler.

Mercan ve pembeye boyanmış modern bir oturma odası

Dulux Fotoğrafçılık

Anın en popüler renklerinden biri olan mercan ve tabii ki bununla birlikte en modern bir oturma odasını boyayabilirsiniz.

Oturma odasını boyamak için bu fikirler bize, tek bir renkle, birkaç renkle veya bazı boyama teknikleri yaparak resmin büyük gücünü gösteriyor. Çok az şey bildiyseniz, burada 50 fikir görebilirsiniz. bir oturma odasını iki renge boyamak.