Modern Ev Salonu Spot Lambalı Asma Tavan Modelleri


Sarkıt lambalarla nasıl dekore edilir

Bir lamba direğini göstereli uzun zaman oldu ve bu sefer bunu en yaygın ve kullanılan tip olan sarkıt lambalarla yapmaya karar verdik .Asma tavan spot lamba modelleri , Asma tavan modelleri 2020 , Asma tavan Modelleri , Tavan Spot Modelleri Fiyatları , Tavana spot lamba yapımı fiyatı , Asma tavan spot lamba montajı , Kartonpiyer spot Modelleri , Salon tavan spot modelleri,

Asma tavan spot lamba modelleri , Asma tavan modelleri 2020 , Asma tavan Modelleri , Tavan Spot Modelleri Fiyatları , Tavana spot lamba yapımı fiyatı , Asma tavan spot lamba montajı , Kartonpiyer spot Modelleri , Salon tavan spot modelleri,

Adından da anlaşılacağı gibi bir sarkıt veya asma lamba , tavandan “sarkan” herhangi bir lambadır . Işık noktası üst kısımda bulunur ve lambanın kendisini (veya profesyonel düzeyde adlandırıldığı gibi armatürü) tutan bir kablo sarkar.

Bu tür bir lamba her zaman en çok kullanılan lambadır, çünkü ışıklandırma sırasında her zamanki şey bunu yukarıdan aşağıya yapmaktır . Bir odanın üst kısmında bulunan bir lamba (özellikle onu ortada da ortalarsak) en çok aydınlatılan alanı kaplayan ve bu nedenle genel aydınlatmayı sağlamak için en çok kullanılan lambadır .

Sarkıt lambaların nereye yerleştirileceği

Bunları yemek masasına , mutfak ofisine (bar veya küçük masa şeklinde) ve bazen yüksek tavanlı koridorlara, yatak odası yatağına ve oturma odasına yerleştirmek en uygunudur . oturma odası. Bununla birlikte, ikinci durumda, yemek masası yakınsa kullanmamanızı öneririz, çünkü ideal olan oda başına tüm gözlerin dikkatini çekebilecek tek bir sarkıt lamba bulmaktır.

Orijinal lambalar

Tipoloji olarak sarkıt lamba en yaygın olanı olsa da bu, orijinal olmaması gerektiği anlamına gelmez. Asılı lambalar çok gösterişli olabilir, örneğin XL boyutlu lambalar, başucu masasına asılı lambalar (masa lambalarının yerine), kafes lambalar , geri dönüştürülmüş şişelerden olanlar veya birden çok rengi karıştıran lambalar . Bronz veya  lambaları gibi altın içerenler gibi günümüzün muhteşem tasarımlarından ve malzemelerinden bahsetmeye bile gerek yok .

Ayrıca birkaç yıldır aynı veya farklı boyut ve modellerde çoklu sarkıt lambaların yerleştirilmesi, siyah veya renkli kablolardan alınan görünür ampuller veya hem klasik hem de modern avizelere geri dönüş trend olmuştur .

Ve biz buradayken, bu tür bir lambayla dekore etmeyi seçerseniz size birkaç ipucu veriyoruz :

Yüksekliğe dikkat et

Sarkıt lambalarla süslemeyi seçerseniz, onları çok yükseğe asmayın. Çok sık görülen ve genellikle iyi görünmeyen tipik bir kusurdur. Kabloyu indirmekten korkmayın! Yemek masasına giderse yerden 150 ile 160 cm arasında sayabilir ve bu referansı lambanın alt seviyesi olarak alabilirsiniz. Boş bir köşeye birkaç tane koyuyorsanız, çeşitli boyutlarda asmalarına izin verin ve en küçüğünü göz hizasının altında tutun.

İki simetrik lamba aynı seviyeye yerleştirilmelidir

Arka arkaya birkaç lamba koyduğunuzda, onları farklı yüksekliklere yerleştirmek çok iyidir. Ama sadece iki kişi gittiğinde, onların durumu aynı seviyeye gitmeleridir. “Enerji vermek” için birini diğerinden biraz daha aşağı yerleştirmenin cazibesinden kaçının. Uymuyor.

Ampullerin görünmesini engeller

Ampul kendiliğinden dekoratif değilse (örn. Mat top ampuller, meraklı filaman ampuller vb.), Lambanın alt kısmına bir gölge koyarak görünmekten kaçının. Enerji tasarruflu ampullerin alttan dışarı baktığı bir sarkıt lambadan daha çirkin bir şey olamaz.

Alçak tavanlara dikkat edin

Sarkıt lambalar en iyi yüksek tavanlarda çalışma eğilimindedir . Bu nedenle tavanlarınız çok alçaksa kullanmaktan kaçınmalısınız (yemek masası veya varsa mutfak tezgahı hariç). Alanların geri kalanında, duvar lambaları , zemin lambaları ve masa lambaları kombinasyonuna dayalı olarak ayak lambaları, gömme armatürler, tavan lambaları veya ışık senaryolarını tercih edin .

Örnekler görmek ister misin? Biz bu seçimi umut dekorasyon fotoğrafları ile kolye lambaları bu elementin ne kadar muhteşem gözlerini açacak.